Autor Wątek: [Getz] [Getz] Krótsze sprężyny. Obniżanie zawieszenia  (Przeczytany 5868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

?ukaszgetz

  • Gość
[Getz] Krótsze sprężyny. Obniżanie zawieszenia
« dnia: 04 Marzec 2013, 21:37:05 »
Witam, czy zakładał ktoś kiedyś krótsze sprężyny do getza? czy w ogóle miał ktoś kiedyś z tym styczność jak to wygląda itp?  ;-)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 20:37:56 przez Brt »


?ukaszgetz

  • Gość
[Getz] Krótsze sprężyny. Obniżanie zawieszenia
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Marzec 2013, 22:18:47 »
Chodzi mi o to czy już ktoś to robił..

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] Krótsze sprężyny. Obniżanie zawieszenia
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Marzec 2013, 22:21:47 »
Chodzi Ci że w Polsce?

?ukaszgetz

  • Gość
[Getz] Krótsze sprężyny. Obniżanie zawieszenia
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Marzec 2013, 22:35:41 »
tak.

klodek

  • Gość
[Getz] Krótsze sprężyny. Obniżanie zawieszenia
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Marzec 2013, 14:39:13 »
ja pod pracą widziałem gacka,
z tego co zauważyłem to:
* miał inne opony i felgi (bo fabryczne pewnie nie zmieściły się w nadkolach)
* na wybojach ciężko było (trójkołowiec - przy pokonywaniu większych nierówności)
* obniżyło go to tak każdy krawężnik był jego.
* wygląd na prostej jezdni - fajny czarny
* miał inny wydech (wydaje mi się ze apexi n1)

nie spotkałem nigdy właściciela, nie pytałem co gdzie i jak ma....

Offline CzuCzuZadzim

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Getz] [Getz] Sprężyny obniżające Getz
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Marzec 2017, 00:37:04 »
Jakie kupić sprężyny obniżające do Getza ??? Ktoś ma obniżonego ??? Chciałbym obniżyć o około -30 mm .......

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
[Getz] Krótsze sprężyny. Obniżanie zawieszenia
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Marzec 2017, 02:06:57 »
A po co? Nie mieści się pod wiaduktem?

Rusek

  • Gość
[Getz] Krótsze sprężyny. Obniżanie zawieszenia
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Marzec 2017, 11:54:01 »
Taka moda chyba, jak kiedyś widziałem Opla Corse to miał tak obniżone zawieszenie że problem pojawił się z pokonaniem progu zwalniającego  :-D. No cóż ja się przygotowuje na podniesienie Getza by mu prześwit trochę zwiększyć, operacja odbędzie się prawdopodobnie na przełomie kwietnia-maja więc jak już się w temacie zorientuję to dam znać.

Offline CzuCzuZadzim

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Getz] Krótsze sprężyny. Obniżanie zawieszenia
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Marzec 2017, 15:11:23 »
Cytat: "weuek"
A po co? Nie mieści się pod wiaduktem?


A po to żeby nie stał jak koza i lepiej trzymał się w zakrętach :-)
Nie wiesz po co obniża się auta ???

[ Dodano: 2017-03-05, 15:13 ]
Cytat: "Rusek"
Taka moda chyba, jak kiedyś widziałem Opla Corse to miał tak obniżone zawieszenie że problem pojawił się z pokonaniem progu zwalniającego  :-D. No cóż ja się przygotowuje na podniesienie Getza by mu prześwit trochę zwiększyć, operacja odbędzie się prawdopodobnie na przełomie kwietnia-maja więc jak już się w temacie zorientuję to dam znać.


Nie chcę go "zglebować" tylko obniżyć i jednocześnie usztywnić zawieszenie.....

Czy na tym forum nie ma nikogo kto coś podpowie, wstawi zdjęcia jak to wygląda ???
Mając inne auto wcześniej i będąc na innym forum przy takim pytaniu od razu miałbym ze 100 odpowiedzi i ze dwa razy tyle wstawionych zdjęć :-)
A tu jakoś ....... niemiło ...... i ozięble .........

Offline sasek941

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 186
[Getz] Krótsze sprężyny. Obniżanie zawieszenia
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Marzec 2017, 17:11:21 »
Czego oczkujesz?
Najlepiej spróbować podpasować springi.
Obniżalem accenta zestawem FK -40 i z utwardzenia nie jestem zadowolony, niby ciut twardziej, ale bez szału.
Co do podnoszenia to najlepiej chyba zastosować sprężyny Kayaby. W każdym samochodzie zwiększały mi prześwit.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
[Getz] Krótsze sprężyny. Obniżanie zawieszenia
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Marzec 2017, 18:46:05 »
Nie wiem czy go getza są pewnie nie ale obniżające sprężyny firmy JAMEX.
Niestety do hyundaia nie ma za dużo wyboru w częściach.
Sam jednak polecałbym zostawić serie lub wymienić na nowe sprężyny i amorki gazowe. Wtedy utwardzi się troszkę. A trzymanie drogi poprawią lepsze oponki typu conti contakt sport.
Sam wolę wyższe auto by pojechać sobie po lesie czy wertepach.

Rusek

  • Gość
[Getz] Krótsze sprężyny. Obniżanie zawieszenia
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Marzec 2017, 00:06:50 »
Cytat: "CzuCzuZadzim"

Czy na tym forum nie ma nikogo kto coś podpowie, wstawi zdjęcia jak to wygląda ???
Mając inne auto wcześniej i będąc na innym forum przy takim pytaniu od razu miałbym ze 100 odpowiedzi i ze dwa razy tyle wstawionych zdjęć :-)
A tu jakoś ....... niemiło ...... i ozięble .........


Problem polega na tym że Hyundai Getz nie jest popularnym samochodem w Polsce, jeździ ich dość mało dlatego nie dostajesz szybkiej odpowiedzi. Jak byłem w Rosji to znacznie częściej widywałem Getziki. Będziesz musiał poszukać informacji na ten temat prawdopodobnie na rosyjskich forach. Będę miał trochę czasu to zerknę i jak coś znajdę to Ci podeślę.

Offline sasek941

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 186
[Getz] Krótsze sprężyny. Obniżanie zawieszenia
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Marzec 2017, 22:21:17 »
Jakbyś chciał wiedzieć to tak wygląda Accent na sprężynach -40, oraz felgach 16x7,5 et37( tył dystans min 3mm). Felgi firmy OZ Racing. W Getzie masz  inaczej rozwiązane zawieszenie z tyłu, więc może nie trzeć.



Offline CzuCzuZadzim

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Getz] Krótsze sprężyny. Obniżanie zawieszenia
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Marzec 2017, 21:03:09 »
Cytat: "Rusek"
Problem polega na tym że Hyundai Getz nie jest popularnym samochodem w Polsce, jeździ ich dość mało dlatego nie dostajesz szybkiej odpowiedzi. Jak byłem w Rosji to znacznie częściej widywałem Getziki. Będziesz musiał poszukać informacji na ten temat prawdopodobnie na rosyjskich forach. Będę miał trochę czasu to zerknę i jak coś znajdę to Ci podeślę.


Wcześniej tez jeździłem raczej mało popularnym autem jakim jest Daewoo tico :)  Ale dzięki za odpowiedź i z góry dziękuję też za następne podpowiedzi :) A tak w ogóle to moje Tico wyglądało tak :

[ Dodano: 2017-03-12, 21:11 ]
Cytat: "sasek941"
Jakbyś chciał wiedzieć to tak wygląda Accent na sprężynach -40, oraz felgach 16x7,5 et37( tył dystans min 3mm). Felgi firmy OZ Racing. W Getzie masz  inaczej rozwiązane zawieszenie z tyłu, więc może nie trzeć.


Brawo !!! Właśnie takich odpowiedzi oczekuję. Bardzo fajnie wygląda ten Accent .