Autor Wątek: [Santa Fe CM] [Santa Fe CM] Czy 7% biokomponetów przejdzie w  (Przeczytany 4777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kacza23

  • Gość
Witam
Ostatnio tankuję na stacji benzynowej i doczytałem informację iż stosuje w oleju napędowym 7% biokomponentów. Czy santa fe z silnikiem 2,2 crdi pojeździ na takim paliwie?

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe CM] [Santa Fe CM] Czy 7% biokomponetów przejdzie w 2,2 crdi?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marzec 2013, 15:14:31 »
Nie pojeździ... a jak już to będzie jeździł tylko do tyłu....
Człowieku a masz na to jakiś wpływ? I ciesz się, że tego biosyfu jest tylko 7%. Nasi rodzimi specjaliści jeździli swego czasu na oleju rzepakowym:) to był biosyf 100%:)

kacza23

  • Gość
[Santa Fe CM] [Santa Fe CM] Czy 7% biokomponetów przejdzie w 2,2 crdi?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Marzec 2013, 16:45:24 »
Zaciekawił mnie ten temat i jak się okazuje to jeśli (chyba że ta ustawa się zmieniła) stacja benzynowa sprzedaje olej napędowy z  pow 5% zawartości biokomponetów to musi to napisać i nie widzę żeby wszytskie stacje miały ten napis. No chyba że to sięzmieniło i ustawa zmusza wszystkich do 7% biosyfu?

santafanta

  • Gość
[Santa Fe CM] [Santa Fe CM] Czy 7% biokomponetów przejdzie w 2,2 crdi?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Marzec 2013, 13:45:03 »
ja bym sie nie spodziewal ze zmiany na stacjach moga byc na lepsze... pamietam pod koniec komuny tak kantowali ze na jednej stacji do 5 litrowego kanistra wchoidzilo 6,5 litra wedlug dystrybutora. z drugiej jednak strony polecam dobrze przygladac sie jak silniczek pracuje na ropie z roznych stacji. mieszkam w Irlandii i ostatnio zatankowalem na Esso, a ze jezdze co tydzien te same trasy to widze jak mi autko pali. 120/h po autostradzie na tempomacku spalanie 6.9 l/100 srednio z 150 kilometrowej trasy - zazwyczaj jest pol litra wiecej, jak wjechalem w miasto przy 80/h pokazywalo 3.9 l/100. Przyznam ze to swietny wynik jak na taka wielka krowe. Mysle tez ze naped tylko na przod ma tu znaczenie ale generalnie warto sie uwaznie przygladac stacjom

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] [Santa Fe CM] Czy 7% biokomponetów przejdzie w 2,2 crdi?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marzec 2013, 08:39:26 »
Ja od roku w większości tankuję na Auchan albo Tesco zdarzają się też sporadycznie wizyty na innych stacjach i jakoś nie narzekam. Na auchan jest do 7% biosyfu dodatku jak to jest na tesco nie wiem bo nie pamiętam. Spalanie na trasie przy prędkościach jakie podał SantaFanta wychodzi  mi podobnie.

outdoor5

  • Gość
[Santa Fe CM] [Santa Fe CM] Czy 7% biokomponetów przejdzie w 2,2 crdi?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marzec 2013, 19:15:13 »
Kolego jeśli masz wątpliwości to musisz poszukać dobrego pewnego źródła na rosyjską ropę:) Tam jest zakaz stosowania bio. Ja póki co korzystam i nie narzekam, żadnych problemów w duze mrozy mimo niezimowego paliwa (2.0 CRDi, 125KM)