Autor Wątek: [ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?  (Przeczytany 12051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cepcio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« dnia: 26 Luty 2013, 19:16:17 »
Witajcie, dziś podczas wizyty w serwisie, po sprawdzeniu numeru nadwozia w systemie dowiedziałem się, że dla niektórych modeli ix20 prowadzona jest wymiana liczników deski rozdzielczej. Czy ktoś coś słyszał ?

Magnusus

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Luty 2013, 19:54:47 »
Nic takiego nie słyszałem w Łodzi, odbyłem pierwszy przegląd 18 lutego i było głucho o wymianie liczników w modelu ix20. Mimochodem zapytałem się czy słyszeli o akcji serwisowej na amorki i również nic nie wiedzieli.

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Luty 2013, 21:00:14 »
Byłem na początku lutego, to jedynie była wymiana oprogramowania komputera silnika.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Luty 2013, 14:48:34 »
Byłem dzisiaj w serwisie to powiedziano mi że nie każde auto podlega akcji serwisowej :
- Oprogramowanie ślinika ( nie dotyczy mój numer VIN)
- Wymiana liczników z godnie z numerem VIN podlega wymianie

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Luty 2013, 16:34:44 »
Cytat: "lukasz.zst"
Byłem dzisiaj w serwisie to powiedziano mi że nie każde auto podlega akcji serwisowej :
- Oprogramowanie ślinika ( nie dotyczy mój numer VIN)
- Wymiana liczników z godnie z numerem VIN podlega wymianie

--------------------
A jest jakiś zakres czasowy produkowanych aut, które podlegają akcji, aby można było wiedzieć bez wizyty w serwisie czy auto podlega "tuningowi" czy nie ? - czy wizyta staje się konieczna ?

rekin323

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marzec 2013, 12:47:41 »
Faktycznie jest ogłoszona akcja serwisowa na wymianę kompletu zegarów, powód możliwe przygasanie podświetlenia lub ekranu z tego co podejrzałem od 26.01.2013 i zobowiązuje do sprawdzenia partii aut czas obowiązywania do 2014 końca.( tzn mają prawie 2 lata)
Teraz kolejna zła wiadomość mój IX podlega co robić 2 możliwe scenariusze:
1. klient zauważa w trakcie eksploatacji możliwą usterkę ( np regulacja jasności- będę miał to na uwadze) i dochodzimy do wymiany zegarów z adnotacją w książce serwisowej i wstawieniem zegarów 00002km
2. Z racji braku komunikacji wiem jak długo dealer do importera sprawdza akcje, widzę zagrożenie następujące robimy to pierwszy raz, mówi serwis nie wiem czy CZĘŚCIOWO NIE TRZEBA DESKI ROZDZIELCZEJ WYBUDOWAĆ, brak przygotowania i jakiś spinek spowoduję grzechotanie po usłudze trzaski a wiadomo auto 1,5-2letnie sprzedaż tylko z Dużo Stratą
Pozostaje brak zrozumienia dlaczego klient dobrowolnie podaje swoje dane do książki serwisowej i brak wysłania korespondencji seryjnej.
Kolejna sprawa HMP sprzedał 98% ponad 4000 aut na rynek polski przez własną siec sprzedaży a teraz ma z nas $$$ na reklamę a gdzie tu zaufanie do marki.

Pocieszam się ze gdyby doszło do wymiany do biorę dzień wolny, i za kilka lat jak będę sprzedawał powiem tak w ogłoszeniu "  nowe zegary i ten przebieg, wie Pan za PRL na asygnaty wymieniłem całe nadwozie stąd auto ma rocznik +2lata młodsze"

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Marzec 2013, 20:45:24 »
Wydaje mi się że są w stanie ustawić aktualny stan licznika. Od tego maja oprogramowanie fabryczne.

rekin323

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Marzec 2013, 11:25:00 »
Cytat: "kri$"
Wydaje mi się że są w stanie ustawić aktualny stan licznika. Od tego maja oprogramowanie fabryczne.

jeżeli tak owe funkcję miałby komputer diagnostyczny to tylko przeglądy robić w ASO!  Widzę to tak w PL kupione autko to tylko floty odsprzedają auto, bez ostatniego 20-30tyś przeglądu stąd zarobek dla handlarza, pożnij  odsprzedaż z zyskiem nieświadomemu klientowi dla którego liczy się tylko cena...

Troszkę martwi mnie ta sytuacja z licznikami:) zanim dojdzie do wymiany już mi się śni po nocach :roll:  dostrzegam jedyny pozytyw całej sytuacji to przebieg mniejszy o 15500km na wyświetlaczu DIGITAL więc psychologiczny spokój, szkoda ze w rok nie zrobiłem 40000km,,uff
co robić "modyfikować bo akcją serwisową tego nie nazwę" ten przebieg czy nie?

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Marzec 2013, 12:58:25 »
Cytat: "rekin323"
........Teraz kolejna zła wiadomość mój IX podlega co robić 2 możliwe scenariusze:................

Nic na siłę.......
Jeśli masz wadliwy układ, który steruje podświetleniem to należy dać szansę wykazania się serwisowi i go wymienić.

Wczoraj byłem w salonie aby podyskutować o tej akcji serwisowej dotyczącej zegarów. Facet twierdzi tak: faktycznie jest akcja ze strony Hyundaja, ale wymiana następuje tylko wtedy gdy użytkownik stwierdzi, że takowy problem, czyli występuje przygasanie świateł do jazdy w dzień , występuje. Moje auto także kwalifikuje się do tej akcji, ale ja nie nie zauważyłem przygasania tych świateł, więc nie zgłaszam usterki. To nie jest akcja obligatoryjna - jest to zezwolenie producenta na wymianę gdy jakikolwiek użytkownik zgłosi występowanie takiego problemu.
Akcja dotycząca wymiany oprogramowania jest przeznaczona dla pewnej partii aut. Mój Hultaj nie kwalifikuje się do wymiany softu.

Offline Maolma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 106
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Marzec 2013, 14:01:05 »
Kotku ;-) , zadam głupie pytanie, jak stwierdzić przygasanie świateł do jazdy w dzień?
Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-03-03, 14:02 ]
Czy ze środka samochodu też można?

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Marzec 2013, 14:55:36 »
Cytat: "Maolma"
Kotku ;-) , zadam głupie pytanie, jak stwierdzić przygasanie świateł do jazdy w dzień?
Pozdrawiam


To wcale nie głupie pytanie  :mrgreen: o to samo zapytałem pana w serwisie, a on na to: no wie pan..hm hm... no tak, ale gdyby pan zauważył  :mrgreen:  itd.....

Offline Maolma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 106
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Marzec 2013, 15:54:49 »
Okazuje się, że kto pyta ten też błądzi :mrgreen:

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Marzec 2013, 16:04:35 »
Licznik to tylko wyświetlacz, wszystkie dane są i tak w komputerze który nie jest wymieniany. Więc wszystkie dane o przebiegu są bezpieczne.

jack55

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Marzec 2013, 19:53:53 »
Cytat: "KoTeK"
Cytat: "Maolma"
Kotku ;-) , zadam głupie pytanie, jak stwierdzić przygasanie świateł do jazdy w dzień?
Pozdrawiam


To wcale nie głupie pytanie  :mrgreen: o to samo zapytałem pana w serwisie, a on na to: no wie pan..hm hm... no tak, ale gdyby pan zauważył  :mrgreen:  itd.....

Czyli z tego co zrozumiałem jazda na światłach dziennych miała by powodować ich przygasanie dlatego Hyundai wymienia zegary w naszych ix20 :-?
Ciekawe tylko jak jadąc na dziennych stwierdzić ich przygasanie.Jaja sobie z Nas robią  i tyle....

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Akcja serwisowa - Liczniki ?
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Marzec 2013, 19:06:06 »
Cytat: "jack55"

Ciekawe tylko jak jadąc na dziennych stwierdzić ich przygasanie............


A kolega nie wozi z sobą lustra ? :mrgreen: Podobno prezes Hyundia ma je przyczepione do przedniego zderzaka, tylko u nas byłoby to wyposażenie dodatkowe.