Autor Wątek: [ix20] Zawieszenie  (Przeczytany 37759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

epus

  • Gość
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Marzec 2013, 11:19:53 »
Praca zawieszenia bardzo głośna nawet  na małych nierównościach. Zgłaszałem w serwisie lecz stwierdzono,że wszystko jest Ok! Miałem już kilka samochodów ale w żadnym nie odczuwałem dyskomfortu (nawet w Syrenie 105 ) głośnej pracy zawieszenia przedniego.  W dniu 8.02. br. jestem umówiony na przegląd roczny w serwisie 9000 km przejechanych zobaczę co powiedzą .
Pozdrawiam wszystkich.

Offline Maolma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 106
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Marzec 2013, 11:49:33 »
Ja mam prawie 1000 przejechane, zawieszenia póki co nie słychać, ale skoro aż 35% ocenia je jako beznadziejne coś musi "być na rzeczy". Dlaczego 35% jest na nie, a 41 na tak? Głosujcie kochani, tylko starajcie się być w tych ocenach obiektywni, to powinien być obraz sytuacji, a nie nastrojów :!: .

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Marzec 2013, 13:06:03 »
Cytat: "Maolma"
Dlaczego 35% jest na nie, a 41 na tak? G .


Bo mamy demokrację  :mrgreen:  - wolność słowa i wyznania  :-D

Wczoraj byłem w serwisie i podyskutowałem na ten temat. Niestety, obligatoryjnych zaleceń ze strony producenta nie ma, a i serwis jest chyba nastawiony, (może przez producenta) aby takowego problemu nie dostrzegać. Oczywiście stwierdzono, że jeśli takowy problem istnieje mam zgłaszać i na nic nie patrzeć, ale mam wrażenie, że to chyba tylko kurtuazja.

dekra

  • Gość
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Marzec 2013, 13:36:26 »
Cytat: "KoTeK"

Wczoraj byłem w serwisie i podyskutowałem na ten temat. Niestety, obligatoryjnych zaleceń ze strony producenta nie ma, a i serwis jest chyba nastawiony, (może przez producenta) aby takowego problemu nie dostrzegać. Oczywiście stwierdzono, że jeśli takowy problem istnieje mam zgłaszać i na nic nie patrzeć, ale mam wrażenie, że to chyba tylko kurtuazja.

Ja zgłaszałem ten problem dwukrotnie do serwisu. Oczywiście, bardzo grzecznie dwukrotnie przyjęto zgłoszenie - dwukrotnie odbyłem jazdę próbną, dwukrotnie na podnośniku sprawdzono, że nic się nie urywa, a hałas, głuche stuki jakie słyszę to jest "normalna" praca tego zawieszenia. Śledzę ten problem od przeszło roku na tym forum i doszedłem do wniosku, że głową muru nie przebiję - podobnie jak wielu innych. Jak już wcześniej pisałem prawdopodobnie serwis tu nic nie zrobi, bo należałoby zmienić górne mocowanie amortyzatora, co jest dla nich niewykonalne. Sam nic nie próbuję zrobić, bo w razie jakiejś awarii stracę gwarancję - sytuacja patowa. A skoro u wielu innych nic takiego nie ma miejsca to znaczy, że mam mniej szczęścia, lub jestem zbyt wrażliwy na jakieś tam stuki w zawieszeniu. Po prostu nastawiam głośniej radio i jeżdżę, a gdy tylko spłacę raty kredytu to prędko auto sprzedam, choć przyznaję, że prócz zawieszenia nic więcej w nim nie dolega.

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Marzec 2013, 13:53:58 »
Cytat: "dekra"

........, a gdy tylko spłacę raty kredytu to prędko auto sprzedam, ..........

Oczywiście to sprawa osobista, ale co takiego Cię wkurzyło, że prędko chcesz to auto sprzedać ?

Offline Maolma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 106
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Marzec 2013, 13:56:17 »
Cytat: dekra
Cytat: "KoTeK"

serwis jest chyba nastawiony, (może przez producenta) aby takowego problemu nie dostrzegać. Oczywiście stwierdzono, że jeśli takowy problem istnieje mam zgłaszać i na nic nie patrzeć, ale mam wrażenie, że to chyba tylko kurtuazja.
.

Ukręcają bat na siebie, udając głuchych.... choć kto wie, może to jest problem bardzo wąskiego grona użytkowników autek marki Hyundai. Nie łamcie się, nagłaśniajcie sprawę.
Pozdrawiam wszystkich z trzeszczącym podwoziem.

dekra

  • Gość
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Marzec 2013, 17:55:41 »
Cytat: "KoTeK"

Oczywiście to sprawa osobista, ale co takiego Cię wkurzyło, że prędko chcesz to auto sprzedać ?

No, prędko to nie nastąpi, ale przyznasz chyba, że człowiek decydując się na zakup nowego auta spodziewa się, że nie będzie w nim coś tam klekotało, łomotało i nie będzie musiał jeździć po warsztatach - płacić za marnej jakości usługi, lub zakasać rękawy i tarzać się pod samochodem aby coś samemu zrobić. Bo wbrew temu co ci "fachowcy" twierdzą, uważam że wada ta jest do usunięcia skoro w jednych egzemplarzach występuje, a w drugich nie. Tylko trzeba uznać, że to klekotanie, łomotanie w nowym samochodzie nie jest rzeczą normalną i nie próbować wciskać kitu, że jak koło się nie urywa to już klient powinien być zadowolony. To traktowanie klienta właśnie mnie wkurza.

jack55

  • Gość
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Marzec 2013, 19:21:18 »
Cytat: "dekra"

 Bo wbrew temu co ci "fachowcy" twierdzą, uważam że wada ta jest do usunięcia skoro w jednych egzemplarzach występuje, a w drugich nie. Tylko trzeba uznać, że to klekotanie, łomotanie w nowym samochodzie nie jest rzeczą normalną i nie próbować wciskać kitu, że jak koło się nie urywa to już klient powinien być zadowolony. To traktowanie klienta właśnie mnie wkurza.

Dekra jeżeli w zawieszeniu jak piszesz coś klekocze i grzechocze to zdecydowanie nie powinno tak być.Szczerze Ci współczuję.Może spróbować w innym serwisie :?: Ja dlatego wybrałem ix20 bo po jezdzie testowej byłem wręcz zachwycony kulturą pracy silnika,super wygodnymi fotelami , fenomenalną pozycją za kierownicą oraz fajnym cichym sprężystym zawieszeniem.Nie inaczej jest w egzemplarzu który zakupiłem rok temu.Wściekł bym się chyba gdybym wydał ponad 50tys. zł i zawieszenie nie było by w pełni sprawne jak to ma miejsce u niektórych z Was  :evil:
Panowie proponuję zewrzeć szyki i wystąpić razem do Hyundai Polska.Innego wyjścia nie widzę.W końcu łaski nikomu nie robią.Traktowanie Nas Klientów w autoryzowanych serwisach w Polsce to zupełnie osobny temat i Hyundai nie jest pod tym względem niestety żadnym wyjątkiem  :-(
Jesteśmy w tym względzie trzecim światem.Wystarczy pojechać do Niemiec czy innego zachodniego kraju aby doświadczyć profesjonalizmu i szacunku. ;-)
Niedawno robiłem roczny przegląd.Zgłosiłem nie działające czujniki parkowania(brały dopiero 30cm od przeszkody)Fachowiec stwierdził, że tak ma być i jest ok.Wizyta w drugim autoryzowanym serwisie zakończyła się wymianą kompletu czujek i założeniem nowej centralki.Wszystko działa wreszcie tak jak powinno  8-)
Szkoda gadać.......bo to Polska właśnie :-/

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Marzec 2013, 14:33:48 »
Przestałem liczyć na polskiego importera, dzwonił do mnie serwis ,importer będzie komisja z korei z tym moim zawieszeniem. I jest cisza totalna, kazali mi czekać i jak przyjedzie komisja to mam być w Polsce , śmiech na sali.

Byłem teraz na stacji diagnostycznej Dekra i PZMOT i stwierdzono że tak zawieszenie nie powiano sie zachowywać , stuka i puka, nawet stukało jak wjechałem na rollki bo tam jest niżej, stwierdzono że może być to wszytko i mam walczyć z importerem  

Kiedyś podrzuciłem na forum linki z isx 20 z czech, słowacji, włoszech , niemiec to wszędzie wymieniają amortyzatory, i mogę powiedzieć że nie występuje to w wszystkich autach

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Marzec 2013, 19:01:09 »
Cytat: "lukasz.zst"
........ I jest cisza totalna, kazali mi czekać i jak przyjedzie komisja to mam być w Polsce........

Abyś nie popełnił gafy i nie wyjechał przez przypadek np. za Odrę idź i oddaj samowolnie paszport na policję - unikniesz wpadki.  :mrgreen:

Offline cosmo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Marzec 2013, 22:30:35 »
Heh, to i ja się "pochwalę". Jakiś czas temu byłem na bezpłatnej kontroli przed zimą - wszystko było ok. Następnego dnia rano wyjeżdżając z garażu usłyszałem mocne stuknięcie (różnica poziomów ok 1-2 cm). Pognałem do serwisu, bo na każdej nierówności waliło jakby podwozie urywało. Autek od razu poszedł na przegląd i okazało się, że wyciekają mi amortyzatory. Dostałem auto zastępcze i po 2 dniach odebrałem autka z nowymi przednimi amorkami.
Od tego czasu jest ok, ale bardzo mnie zastanawia co oni za amortyzatory zamontowali skoro po 14k km padają...

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Marzec 2013, 14:32:33 »
Teraz was zaskoczę jak podchodzi Polski Importer do klienta .
Styczniu zgłosił sie dumnie importer Hyundai Motor Poland poprzez Serwis że przyjeżdża komisja z Korei ( firma która produkuje zawieszenia) i mam czekać , wszystkie szczegóły będą znany później

Dziś serwis dzwoni po 2,5 miesiącach i mówi mi jakie warunki postawił Hyundai Motor Poland .

- Oględziny będą w Warszawie - nie na śląsku ( żeby nie był obecny przy tym )
- Auto bezie dostarczone na kolach nie na lawecie (oto odrazu szef serwisu nie zgodził sie na taka decyzję)
- Nie przedstawiono mi co będzie tzw technologi naprawy
- Na nieznany mi czas dostane auto z manualną skrzynia biegów ja mam automata

Dostali takie pismo odemnie
Nie zgadzam sie z decyzja Hyundai Motor Roland. Oględziny mają być w mojej obecności tylko i wyłącznie. Żeby nie było tak jak ostatnio w Salonie Hyundaiu w Mysłowicach . Dlaczego komisja nie może przyjechać na Śląsk .Proszę przedstawić w skrócie technologie oględzin

jack55

  • Gość
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Marzec 2013, 16:04:41 »
Niedługo zażądają od Ciebie, żebyś dostarczył im swoje auto do Koreii na swój koszt najlepiej samolotem DHL.Przecież ix20 produkowany jest u naszych sąsiadów to niech przyślą kogoś ze Słowacji.Ze strony Hyundaia to już nawet nie żenada to już totalna kpina :-/
lukasz.zst a nie myślałeś, żeby zwrócić się ze swoim problemem do serwisu w Niemczech i skończyć tę drogę przez mękę w Polsce.Mieszkasz na Śląsku to daleko nie masz. Ja bym tak zrobił ;-)

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Marzec 2013, 18:37:40 »
Pisałem do Niemiec, Austrii to dostałem odpowiedz że sprawę kierują do polskiego importera , a Czesi zapraszają mnie do Pragi a Słowacy do Bratysławy

[ Dodano: 2013-03-06, 18:43 ]
Z przed min dostałem e-mila z serwisu Hyundaia
Witam.

 

                Problem stuków w zawieszeniu jest nam znany. Niestety nie ma opracowanej jeszcze procedury wyeliminowania tego objawu. W przypadku pojawienia się rozwiązania problemu będzie Pan poinformowany. Jeżeli chodzi o pozostałą cześć zapytania skierowałem prośbę do działu doposażeń oraz części w celu udzielenia Panu takiej informacji. Jak tylko będą mieli dla Pana informacje skontaktują się z Panem. W razie pytań proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam,

 

Marek Mrówka

Doradca

 

tel.       (61) 8117 319

fax.      (61) 8117 324


e-mail:  mmrowka@auto-watin.pl

[ Dodano: 2013-03-07, 19:20 ]
Dzwonili dziś do mnie z Hyundaia
- Auto pojedzie do Warszawy na Lawecie.
- Znowuż nie wiedzą kiedy przyleci ktoś żeby zobaczyć te auto
- Nie wiedzą jak długo będzie stało to auto w Warszawie
- Importer musi sie zapytać Hyundai Motor Europa czy mogę być obecny przy oględzinach
- Czyli do własnego auta muszę przyjechać na własny koszt pociągiem 220zł i wziąć urlop

Offline horny devil

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[ix20] Zawieszenie
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Styczeń 2015, 20:29:41 »
Pany trochę odgrzebie kotleta.
Może ktoś ma auto już po gwarancji i wpakował by taki zestaw do swoje ix??
http://www.inter-rally.pl/product-pol-20315-Sprezyny-obnizajace-Eibach-Pro-Kit-Hyundai-iX20-JC-11-10-.html
Nie chodzi o samo obniżenie ale o prowadzenie się auta.

Wrzuciłem taki zestaw (-30) do swojego audi i różnica w prowadzeniu jest kosmiczna. Oczywiście na plus.
Pytanie jak z amorkami do tego bo wątpię by ori wytrzymały takie zestawienie