Autor Wątek: [Santa Fe CM] Problem p0689 i p2015 nie reaguje na gaz pomoc  (Przeczytany 9496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

diktator

  • Gość
Po remoncie auto jeździło i nagle zaczęło stawać nie reaguje an pedał gazu.
Po podlaczeniu do komputera wywaliło błędy

p0698 (obw. napiecia referyncyjnego C czujnika niski sygnal)
p2015 ( Uklad zmiennej indukcji - usterka)
i bledy o tempomacie ktorego w aucie nie ma :
p0564 (Przelacznik tempomatu-usterka)
p1661 (lampka kontrolki tempomatu)

Usterka raz jest odrazu ale czasami na chwile ustepuje ale auto sie nagrzeje i nie działa gaz. Pedal gazu daje napięcie w programie diagnostycznym. Pomorze ktos gdzie szukac przyczyn dot. hyundai Santa fe 2.2 crdi 2006r


diktator

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem p0689 i p2015 nie reaguje na gaz pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2013, 22:06:26 »
Dzieki za podpowiedz. Doszedlem po diagnozie ze gdy odlacze wtyczke od Regolatora kolektora ssacego taki modul pod pompa wtryskowa ustepuje awaria , ale bez wtyczki dochodzi blad p0564 . Magik powiedzial ze moze to przez nie otwierajace sie zapadki w kolektorze lub awaria silniczka krokowego albo brak napiecia lub masy w obwodzie . Czy ma ktos jakis inny pomysl dot santa fe 2.2 crdi :-?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Problem p0689 i p2015 nie reaguje na gaz pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Luty 2013, 00:03:48 »
Co do błędu tempomatu P0564 sprawdż połączenia trzech kostek jak na schemacie.

 






diktator

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem p0689 i p2015 nie reaguje na gaz pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2013, 02:24:39 »
Jutro. Sprawdze profesjonalne schematy masz . Gdzie to mozna zciagnac o innych obwodach . Z wylaczona wtyczka ta od reg. Kolektora sacego auto jezdzi ale check engine sie nie zapala cos musi byc zamotane .

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Problem p0689 i p2015 nie reaguje na gaz pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty 2013, 16:57:06 »
Nic z tego nie rozumiem napisz co kiedy się zapala i przy jakich błędach.Czy w samochodzie nigdy nie było tempomatu i czy w kierownicy masz jakieś sterowanie zamontowane.
Schematy masz tu http://doc.hyundai-autoclub.ru/santafe/ tylko musisz wybrać swoją wersje i rocznik bo część jest od CM,a część od SM.

yazzeq

  • Gość
Podobny problem...
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Kwiecień 2013, 22:14:22 »
Cześć,

kupiłem kilka dni temu Santa Fe automat 2.2. z 2006 r. Poprzedni właściciel uprzedzał mnie, że bardzo rzadko, ale zdarza się, że auto nie reaguje na pedał gazu. Jego lekarstwem na tę dolegliwość było podobno zatrzymanie auta, wyłączenie silnika i jego ponowne uruchomienie. Po tej sekwencji działań podobno wszystko wracało do normy. To bardzo rzadko (podobno raz w roku od trzech lat) własnie mi się przytrafiło (mam staż w prowadzeniu tego auta około 400-500 kilometrów). Ruszając wolno spod świateł (auto zaczęło się toczyć po puszczeniu hamulca), dodałem gazu i lipa... nic, trwało to ze 4-5 sekund (tyle co zdążyłem w panice włączyć awaryjne), po czym moje santa fe szarpnęło ze 2-3 razy i wszystko wróciło do normy... Dodam, że mam tempomat i był w tym czasie uruchomiony (choć w jeździe miejskiej raczej się tego nie zaleca, ale wtedy o tym nie wiedziałem)... Dlatego bardzo interesuje mnie jak rozwiązałeś swój problem, bo jak czytam, to jakoś podobne wydają mi się moje problemy do tego co przytrafiło się Tobie. Będę ogromnie wdzięczny za informację... We wtorek jadę na wymianę rozrządu i kilku drobnych bajerów (łącznik stabilizatora, klocki tył i przewód hamulcowy) więc może zwrócę uwagę magika na "coś" jeszcze.

jaclwapl

  • Gość
Re: Podobny problem...
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Kwiecień 2013, 16:00:25 »
Cytat: "yazzeq"
Cześć,
Poprzedni właściciel uprzedzał mnie, że bardzo rzadko, ale zdarza się, że auto nie reaguje na pedał gazu. Jego lekarstwem na tę dolegliwość było podobno zatrzymanie auta, wyłączenie silnika i jego ponowne uruchomienie.


I ty kupiłeś taki samochód, który nie reaguje na gaz? dobrze, że nie powiedział Ci, że raz na jakiś czas hamulec nie łapie... ale nie ma się czym przejmować i wystarczy wyhamować na drzewie....
Sam sobie jesteś winien.... obstawiam coś z komputerem. Jak "nie łapie gazu" to obroty idą w górę bez przyspieszenia czy tak jakby ktoś wyłączył gaz(ciśniesz i nic)?