Autor Wątek: [Getz] [Getz] zmiana biegów na zgaszonym silniku  (Przeczytany 7318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

darek186

  • Gość
[Getz] zmiana biegów na zgaszonym silniku
« dnia: 18 Luty 2013, 00:07:22 »
Witam, moj synek bawiac się w aucie właczył bieg bez sprzęgła-byłem zdziwiony, lecz jak okazało się wszystkie biegi wchodzą bez użycia sprzęgła na zgaszonym silniku:o jak to wygląda u Was? czy to znaczy że coś jest nie tak jak być powinno?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 18:45:18 przez Brt »

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Getz] zmiana biegów na zgaszonym silniku
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2013, 00:34:18 »
Wszystko jest tak, jak być powinno. Na zgaszonym silniku do wrzucania biegów sprzęgło nie jest potrzebne. Na uruchomionym silniku też można wrzucać biegi bez sprzęgła, ale tu potrzebna wyższa szkoła jazdy i trochę kasy na nową skrzynię.  ;-)

Hants

  • Gość
[Getz] zmiana biegów na zgaszonym silniku
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2013, 06:54:18 »
Jest to jak najbardzej normalne i mozliwe w chyba kazdym aucie z manualna skrzynią biegów. Co więcej - nie grozi to żadnymi konsekwencjami (przy zgaszonym silniku).

Naucz pociechę tylko jednego - żeby nie wrzucał wstecznego z 'piątki', bo to zły nawyk :-)

Matison

  • Gość
[Getz] zmiana biegów na zgaszonym silniku
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty 2013, 07:33:26 »
@up
Jak skrzynia ma zabezpieczenie to nie ma siły by dziecko wrzuciło bieg z 5 na R od razu  :-)

Nie wiem czemu ale przez ten temat przypomniała mi się kiedyś opowieść kolegi jak to raz jeden chciał przyszpanować BMW i na słynnej dwu pasmówce Lubin-Polkowice zamiast z 4 na 5 wrzucił 3 wtedy to tylko króciutka gałka wystawała od drążka zmiany biegów :D

Hants

  • Gość
[Getz] zmiana biegów na zgaszonym silniku
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2013, 11:33:53 »
Cytat: "Matison"
Jak skrzynia ma zabezpieczenie to nie ma siły by dziecko wrzuciło bieg z 5 na R od razu  


Oj.. a ja znam pomysłowe dzieciaki. ;)

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Getz] zmiana biegów na zgaszonym silniku
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Luty 2013, 11:39:25 »
Cytat: "Hants"
Cytat: "Matison"
Jak skrzynia ma zabezpieczenie to nie ma siły by dziecko wrzuciło bieg z 5 na R od razu  


Oj.. a ja znam pomysłowe dzieciaki. ;)


Dorosły ma zakodowane, że czegoś się nie da lub nie można, a dziecko nie zna słowa niemożliwe i samo musi wszystko sprawdzić. I czasami okazuje się, że niemożliwe jest możliwe.  :mrgreen: