Autor Wątek: [Santa Fe CM] Tempomat Santa Fe - montaż  (Przeczytany 15620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

histogen

  • Gość
[Santa Fe CM] Tempomat Santa Fe - montaż
« dnia: 11 Luty 2013, 11:31:38 »
Witam , mam problem z założeniem tempomatu w moim Santa Fe 2009 2,2. Kupiłem model bez tempomatu z obsługą w kierownicy tylko radia a nie wyobrażam sobie jazdy bez tego wynalazku w dalekie trasy :) - przyzwyczajenie. Dokupiłem wielofunkcyjna kierownicę z obsługą tempomatu, przełożyłem instalację i klawisze sterujące, podświetlanie klawiszy działa i nic ponad. W "taśmie airbaga"; brakuje paru złącz, domyślam się że jest do wymiany???
Mam pytanie czy ktoś wie na jaki wymienić, na allegro jest ich mnóstwo (więcej do kia ale bardzo podobne) i czy jeszcze coś będzie potrzebne by działał ??? itd.
Z góry bardzo bardzo dziękuje za pomoc  :-)
Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów  :-D

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
[Santa Fe CM] Tempomat Santa Fe - montaż
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2013, 12:19:25 »
Musi jeszcze być sam tempomat. Sama wymiana kierownicy nic Ci nie da.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Tempomat Santa Fe - montaż
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2013, 18:36:40 »
Czy masz zamontowany moduł do tempomatu taki jak na foto

 

Cały komplet do Twojego samochodu jest tu   http://www.dancar.dk/Techni trzeba wybrac zakładkę hyundai→Santa Fe CRDI 2006- i z prawej strony na dole czerwona czcionką mamy numery komponentów: 1.moduł+przewody, 2.dzwignia,3."przyciski" SET,RES.

histogen

  • Gość
[Santa Fe CM] Tempomat Santa Fe - montaż
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2013, 20:50:45 »
To też jest jakiś pomysł ale chcę spróbować poszukać na allegro używanych części by zrobić tak jak w oryginale tym bardziej że już kierownica i instalacja jest  :-D. Teraz chciałbym wiedzieć z jakich jeszcze elementów składa się tempomat w moim samochodzie i o jakich symbolach by móc je zgromadzić , w ASO to wielka tajemnica  :-( i 3 tys na dzień dobry ...


Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Tempomat Santa Fe - montaż
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Luty 2013, 21:18:11 »
Większość dostępnych schematów opisuje działanie tempomatu w silnikach benzynowych (na zasadzie siłownika montowanego do przepustnicy).Znalazłem opis montażu http://translate.googleusercontent.com/tran do i30 1.6 CRDI i z niego wynika że warunek działania to ECU z wolnymi pinami odpowiadającymi za tempomat.Do podłączenia do ECU jest ok 3 przewodów plus to co już podłączyłeś przy kierownicy.http://service.hyundai-motor.com/# na tej stronie odpłatnie 5 EUR/h można pobrać schemat elektryczny z rozpiską ECU i sprawdzić czy odpowiednie piny są wolne.

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe CM] Tempomat Santa Fe - montaż
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Luty 2013, 08:39:42 »
histogen, nie wiem czy nie porywasz się z motyką na słońce. Kupiłeś kierownicę nie wiedząc co jeszcze będziesz musiał dokupić... jak dla mnie to pewnie myślałeś, że kierownica wystarczy... Nie zdziwiłbym się gdyby koszt dołożenia tempomatu taką metodą (kupuje części i jak czegoś brakuje to dokupuje) wyszedł by nie aż tak dużo taniej niż w ASO a pewności działania nigdy mieć nie będziesz i (czego Ci nie życzę) tempomat zawiedzie w najmniej odpowiednim momencie. Mogłeś kupić standardowy dodatkowy tempomat i zamontować wg. instrukcji i nie byłoby problemów.... chyba że jesteś dobrym elektronikiem to wtedy możesz sobie kombinować.

histogen

  • Gość
[Santa Fe CM] Tempomat Santa Fe - montaż
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Luty 2013, 08:09:48 »
Dziękuje wszystkim, poszerza się moja wiedza dzięki wam na temat tempomatu, po powrocie z gór chyba zacznę rozbierać samochód i próbować dalej  ;-). Mam wrażenie że najlepiej było by znaleźć dobrego elektryka samochodowego i mu to zlecić (może ktoś zna w Łodzi) , co prawda lubię samemu takie rzeczy robić.
Pozdrawiam Klubowiczów i proszę o jeszcze
Robert

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe CM] Tempomat Santa Fe - montaż
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Luty 2013, 09:38:21 »
histogen, Osobiście bym sobie darował kupowanie niewiadomego pochodzenia części i montowania ich w samochodzie... dobrze radzę... kup cały zestaw (dodatkowy tempomat a nie pseudofabryczny) albo idź do ASO. Co będzie jak będziesz jechał i jak naciśniesz hamulec a tempomat zamiast się wyłączyć wciśnie gaz w podłogę? Nigdy nie będziesz na 100% pewien robiąc takie prowizorki a uszkodzisz siebie i co gorsza kogoś przypadkowego. Pamiętaj, że żeby sprawdzić działanie tempomatu musisz jechać co najmniej 40 km/h...
A z Twoim działaniem/niedziałaniem tempomatu po włożeniu kierownicy to jest tak jakbyś na komputerze zainstalował przeglądarkę np. firefox i dziwił się, że nie masz internetu... oczywiście internetu to Ty nigdy w domu nie miałeś ale myślałeś, że jak zainstalujesz przeglądarkę to internet będzie działał. Dobrze radzę... ASO albo zestaw tempomatu dodatkowego (dedykowany i z gwarancją) montowany przez kogoś kto zna się na rzeczy... wszystko inne to igranie z losem biorąc pod uwagę Twoje obeznanie z tematem...

Offline mirekp

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Witam wszystkich Forumowiczów.
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Sierpień 2013, 22:46:52 »
Czy rozwiązałeś temat tempomatu?
A jeżeli tak to w jaki sposób?
Mirek

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe CM] Tempomat Santa Fe - montaż
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Wrzesień 2013, 21:51:29 »
Witam...
Znalazłem na forum twoją wiadomość dot. tempomatu do Santa Fe...mam pytanie czy do Santa Fe CM wystarczy zakupić i podłączyć taki zestaw jak na foto...jest on na Allegro w cenie 400 zł Ewentualnie czy jest potrzebna wymiana kierownicy ? u mnie jest zwykła kierownica bez sterowania ale widzę że w zestawie do tempomatu jest manetka ? czy potrzebna jest zmiana oprogramowania w serwisie ?

Czy ktoś u siebie montował Tempomat...proszę o wypowiedz

Dziękuję za wiadomość

Pozdrawiam
Mirek

[ Dodano: 2013-09-27, 19:56 ]
Witam ...
Wielkie podziękowanie dla kosmos2011 za jego Wielką wiedzę i bezinteresowną pomoc w temacie Tempomat Santa Fe...niestety ten moduł na Allegro był do diesla...więc jestem w punkcie wyjścia.

Peter72

  • Gość
[Santa Fe CM] Tempomat Santa Fe - montaż
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Październik 2013, 10:53:21 »
Zakupiłem kilka dni temu Sanciaka przywiezionego z Dani, który ma tempomat ale założony przez byłego właściciela. Sterowanie tempomatu jest w dźwigni od zmiany biegów. Nie wiem jak tym sterować. Spotkał się może ktoś z czymś takim ? Jak byłby ktoś zainteresowany to fotkę wyślę.

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe CM] Tempomat Santa Fe - montaż
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Październik 2013, 13:49:48 »
To zamiast pisać, że wyślesz mogłeś od razu wysłać:) chyba wszyscy są ciekawi jak to jest zamontowane:)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Tempomat Santa Fe - montaż
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Grudzień 2014, 19:49:44 »
Mirek0419 trzeba poszukać vin (na oto moto nie ma) modelu 2.2 4WD manual data produkcji z 2008 który posiada tempomat. Wtedy okaże się czy komputer posiada funkcję tempomatu.

Vin KMHSH81WP8U343181 takiego samego auta tylko z tempomatem.

Na rysunku numer 39110

Numer OEM komputera 39113-27826

http://epc.japancars.ru/hyundai/#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%3D%3D

Komputer w Twoim aucie obsługuje funkcję tempomat do wymiany jest mała wiązka z kierownicy na 56190-2B500, taśma air-bag na 93490-2B200 i prawdopodobnie zegary. Do dokupienia przycisk na kierownicę 96700-0W101CA.

Mirek0419

  • Gość
[Santa Fe CM] Tempomat Santa Fe - montaż
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Grudzień 2014, 20:53:35 »
Bardzo dziekuje za udzielenie odpowiedzi. Poszukam i jak bedzie załozony to zamelduje. Pozdrawiam :)