Autor Wątek: Odłączenie centralki lpg  (Przeczytany 4636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jaclwapl

  • Gość
Odłączenie centralki lpg
« dnia: 11 Luty 2013, 09:47:17 »
Witajcie... mam małe i pewnie dla niektórych banalne pytanie.
Czy można wyjąć (odczepić) kable z centralki LPG? Nie ukrywam, że próbowałem ale nie chciało wyjść i bałem się, że coś uszkodzę. Generalnie potrzebuje je wyciągnąć, żeby dostać się do śruby trzymającej akumulator - chciałem podładować (wcześniej poradziłem sobie bez wyciągania ale ile się na wkurzałem to moje).
Reasumując:
chciałbym wyciągnąć całą wtyczkę z kablami z centralki. Jak to zrobić? (są jakieś specjalnie zabezpieczenia czy metodą siłową pionowo w góre?:))
Poniżej linki do zdjęć wtyczki (nie moich ale mam taką samą wtyczkę):
Foto 1
Foto 2

Z góry dzięki za pomoc

hyun

  • Gość
Odłączenie centralki lpg
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2013, 14:05:51 »
Spróbuj najpierw do oporu wysunąć kolorowy plastikowy element w złączu, czyli o jakieś ≈2cm a później zdjąć wtyczkę.



jaclwapl

  • Gość
Odłączenie centralki lpg
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2013, 14:58:34 »
Dzięki:) może się uda:) Też coś tak mi ten kolorowy pierdzielnik wydawał się do wyciągnięcia ale nie chciałem na siłę. Spece od gazu z braku miejsca tak przymocowali centralkę, że brakuje mi jakiegoś 1cm do śruby od łapy akumulatora... dłuższy klucz odpada bo i tak już mam 2 przedłużki włożone i jest za krótki:) Jak wyciągnę tą wtyczkę to będzie super:)

Dzięki z pomoc.

Hants

  • Gość
Odłączenie centralki lpg
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Luty 2013, 18:13:07 »
Oczywiscie nie odłączaj niczego pod napięciem. Najlepiej wyciągnij bezpiecznik instalki LPG, albo odepnij jedną klemę akumulatora i poczekaj ze 30 sekund.

KAROL208

  • Gość
Odłączenie centralki lpg
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Luty 2013, 19:12:41 »
Tak jak kolega hyun opisał. Pamiętaj tylko że przy odłączonym sterowniku LPG silnik nie zapali  nawet na Pb.
Wykasujesz również wszystkie błędy oraz mapy w sterowniku LPG. (ale bez obaw nie zmienią się ustawienia więc będzie wszystko śmigało jak przed demontażem)