Autor Wątek: [ix35 EL] IX35 Traci moc CRDI 2.0 i "gubi obroty'  (Przeczytany 5996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kaszubk

  • Gość
[ix35 EL] IX35 Traci moc CRDI 2.0 i "gubi obroty'
« dnia: 06 Luty 2013, 21:35:12 »
Mam Ix35 z silnikiem 2.0 CRDI 136 od jakiegoś czasu w trakcie jazdy silnik traci moc. max jakie może osiągnąć obroty to 3000 (jak go wymenczę) strasznie czuć jego słabość,  po zmianie biegu obroty nagle spadają do 2000 czuć szarpniecie czasem zapala się kontrolka "układu sterowania wtryskiem paliwa" jeżeli na postoju przygazuje wyłączę i włączę silnik kontrolka gaśnie.   Czytając rożne informacje w necie sugerują filtr DPF wyjechałem na autostradę coby go wypalić jeździłem około 45 minut objawy nie ustąpiły z utratą mocy.  Z problemem byłem już w  ASO ale po wyjechaniu znów problem wystąpił, umówiłem się znowu na wizytę w ASO. Może ktoś miał już podobny problem.  Samochód jest na gwarancji - sprowadzony a wiec nie mam gwarancji w j, polskim. Pytanie do kolegów czy są jakieś ograniczenia co do gwarancji na filtr DPF w ix35.

Offline matrixx

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
[ix35 EL] IX35 Traci moc CRDI 2.0 i "gubi obroty'
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2013, 19:54:19 »
witam a co powiedzieli w seriwsie?jaki był kod błędu?

kaszubk

  • Gość
[ix35 EL] IX35 Traci moc CRDI 2.0 i "gubi obroty'
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2013, 20:03:37 »
Cytat: "matrixx"
witam a co powiedzieli w seriwsie?jaki był kod błędu?

W serwisie nic ciekawego nie powiedzieli ogólnie stwierdzili naprawa instalacji turbo, coś że kable nie stykały. Ja uradowany że wszystko w porządku nie wnikałem. Jutro wybieram się ponownie. Może jakieś rady czy w ogóle wychylać się z DPF czy siedzieć cicho i nic nie sugerować.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] IX35 Traci moc CRDI 2.0 i "gubi obroty'
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Luty 2013, 00:16:55 »
Cytat: "kaszubk"
Cytat: "matrixx"
witam a co powiedzieli w seriwsie?jaki był kod błędu?

W serwisie nic ciekawego nie powiedzieli ogólnie stwierdzili naprawa instalacji turbo, coś że kable nie stykały. Ja uradowany że wszystko w porządku nie wnikałem. Jutro wybieram się ponownie. Może jakieś rady czy w ogóle wychylać się z DPF czy siedzieć cicho i nic nie sugerować.


nie jestem specem, ale czytałem gdzieś w necie, że w naszym autku jest turbo ze zmienną geometrią łopatek i właśnie ta zmienna geometria zawodzi gdy na 3000 obrotów się kończy moc ... kiedyś w serwisie był Mitsubishi L200 z tym problemem, koleś przyjeżdżał już 5 raz, i za każdym razem inny filtr wymieniali, jak nie paliwa to powietrza itd.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] IX35 Traci moc CRDI 2.0 i "gubi obroty'
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Luty 2013, 08:09:38 »
Kaszubek, spróbuj jeszcze wymienić filtr paliwa. Takie objawy występują też przy zatkanym filtrze paliwa. Nie wiem ile masz nakręconych kilometrów, bo filtr pal wymienia się przy ok 60 000, ale może czasami przez byle jakie paliwo może się zatkać...

Tommygun

  • Gość
[ix35 EL] IX35 Traci moc CRDI 2.0 i "gubi obroty'
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Luty 2013, 15:44:46 »
Jakże się cieszę, że niezawodne silniki w turbodieslu pożegnałem na zawsze...  :mrgreen:


Ile masz przejechane? Może zawór EGR jest do gruntownego wyczyszczenia.

kaszubk

  • Gość
[ix35 EL] IX35 Traci moc CRDI 2.0 i "gubi obroty'
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Luty 2013, 21:05:36 »
Filtr paliwa był wymieniony w grudniu; przejechane mam około 50 tys.  aktualnie auto jest w serwisie diagnoza uszkodzony sterownik turbo czeka na wymianę.