Autor Wątek: Żarówki do świateł przednich.  (Przeczytany 8803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vichur

  • Gość
Żarówki do świateł przednich.
« dnia: 04 Luty 2013, 21:34:49 »
Otóż ostatnio na diagnostyce sprawdzałem sobie sobie kąt ustawienia lamp. Było w porządku, ale okazuje się, że żarówki są już albo same w sobie za słabe...
Na mierniku pokazuje się ,,BAD" oraz sam widzę i znajomi że zdeczka sa już ,,wypalone" [?]

Potrzebuję waszej rady: JAKIE WYBRAĆ NAJLEPSZE ŻARÓWKI ? Albo jakie mam możliwości? (Bo sa jakieś H6, H7 ... niebieskie, białe... nie znam się na tym :-P .)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Żarówki do świateł przednich.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty 2013, 21:48:42 »
Najlepiej sprawdzają się standardowe bez żadnych +30%, +50% po prostu świecą najdłużej.Jeśli chodzi o firmy to wszystkie znane np. Osram,Philips,Narva itd.Nie kupuj no name w markecie szybko się spalą i znów trzeba inwestować.Oczywiście należałoby wymienić z obu stron i postojówki też. Wyszukiwarka żarówek     http://am_application.osram.in żebyś coś sam wykonał  :lol:
http://www.auto-swiat.pl/1-test-zarowe

stalowiak

  • Gość
Żarówki do świateł przednich.
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Luty 2013, 21:57:37 »
Cytat: "Vichur"
JAKIE WYBRAĆ NAJLEPSZE ŻARÓWKI ?
Zanim zaczniesz wybierać, musisz wiedzieć, czy masz H4, H7, H1. Różnica wygląda tak, że H4 są żarówkami dwuwłóknowymi, a H7 – jednowłóknowymi. H4 - w jednej żarówce masz i światła mijania i drogowe. Jeśli w lampie masz H7 na mijania, to na drogowych możesz mieć H7 lub H1.

Zanim jeszcze zaczniesz wybierać żarówki, to musisz też i to radziłbym zrobić na samym początku, ocenić stan odbłyśników w lampach. Bo żarówki nawet najlepsze nie dadzą nic jeśli lustro w odbłyśniku będzie już wypalone lub brudne. Rocznik 1991 sugeruje, że odbłyśniki mogą być już delikatnie zużyte. Jeśli w Pony'm reflektory są rozbieralne, to może wystarczy zdjąć szkło i je tylko umyć od wewnątrz. Z lustrem BARDZO delikatnie musisz postępować, żeby nie pogorszyć stanu.

Ja osobiście używam praktycznie we wszystkich autach żarówek osram night breaker. Dobry stosunek jakości świecenia do żywotności do ceny. Takie moje zdanie.  :-)

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
Żarówki do świateł przednich.
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty 2013, 10:55:22 »
Koledzy, ale do lamp przystosowanych do żarówek H4 nie włożymy np H1 ;>
Pierwsza sprawa możesz mieć już sponiewierane odbłyśniki, to jest jedyna opcja. Z tego co wiem standardowa żarówka ma 55W H4(?), żeby Ci czasem nie przyszło do głowy kupowania mocniejszych np 100W, wtedy jest możliwość spalenia odbłyśnika.

Zacznijmy lecz od tego że niektóre auta miały poprostu słabe światła.. Ja np. jadąc w nocy Scoupe nie widze nic, jeżdże po omacku  :-P

Vichur

  • Gość
Żarówki do świateł przednich.
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Luty 2013, 20:04:29 »
Właśnie kupiłem żarówki NARVA 55W H4.
Jutro je założe dopiero jak również postaram się trochę przeczyścić szkło :)