Autor Wątek: [S-coupe] Podświetlanie przycisków  (Przeczytany 6021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cendra

  • Gość
[S-coupe] Podświetlanie przycisków
« dnia: 06 Lipiec 2008, 20:27:34 »
Dziś rozebrałem deskę rozdzielczą, żeby zobaczyć czy podświetlana jest ikona (żaróweczka ze skalą) nad regulatorem podświetlenia zegarów, no i zobaczyłem, że jest tam żaróweczka, a na niej taka "czapka" niebieska po prostu ją zakrywa :roll: Tak powinno być :?: Po zdjęciu osłonki i tak się nie podświetla.
Ikonka nad otwieraniem bagażnika jest podświetlana, a ta nie ;/
Czasami też nie podświetla mi się obieg otwarty, nie raz załączy się jak zmieniam ustawienia nawiewu, ale nie zawsze.

Grzesik1

  • Gość
[S-Coupe] Podświetlanie przycisków
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipiec 2008, 20:57:09 »
ta czapeczka jest po to, zeby zmienić kolor podświtlenia oraz intensywność, a sprawdzałeś, czy sama żaróweczka jest sprawna?

mariusz

  • Gość
[S-Coupe] Podświetlanie przycisków
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lipiec 2008, 22:08:56 »
wiec powiem ci tak jak nieswieci to jest przepalona ja mialem tak samo i cale podswietlenie scoupe zamienilem na niebieskie i jest si a co do regulacji nawiewu to tam sa takie blaszki i wystarczy je zdusic i bedzie si

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] Podświetlanie przycisków
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipiec 2008, 00:05:28 »
Samą żarówkę sprawdziłem i nie świeciła.
Niestety nie miałem okazji jeszcze nauczyć sie lutowania (a szkoda), więc pewnie pojeżdżę bez tego jednego podświetlenia :roll:

BartBartez

  • Gość
[S-Coupe] Podświetlanie przycisków
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipiec 2008, 09:16:59 »
Ale z tego co pamiętam to te podświetlenia nie sa lutowane. Ja je wymieniłem na diody 3mm. Wymaga to troszkę umiejętności manualnych, żeby zakręcić ich druciki w tym "koszyku"

Cibor

  • Gość
[S-Coupe] Podświetlanie przycisków
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lipiec 2008, 17:37:56 »
A można prosić jakieś zdjęcia to i ja bym z chęcią zrobił sobie coś takiego.... BŁAGAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!

Roman_d

  • Gość
[S-Coupe] Podświetlanie przycisków
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lipiec 2008, 18:41:45 »
Postaram się dzisiaj lub jutro wrzucić zdjęcia tego "koszyczka" z opisem jak montować diody.
Ja mam w moim niebieskie diody [zerknij do opisu auta http://www.forum.hyundaifanklub.pl/viewtopic.php?t=231]

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] Podświetlanie przycisków
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Lipiec 2008, 20:03:34 »
Akurat mi białe podświetlenie się podoba, porady się przydadzą, żebym mógł naprawić nieświecący element.

BartBartez

  • Gość
[S-Coupe] Podświetlanie przycisków
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lipiec 2008, 21:41:56 »
Cytat: "Cibor"
A można prosić jakieś zdjęcia to i ja bym z chęcią zrobił sobie coś takiego.... BŁAGAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!

Ja nie pomogę bo już nie mam tego Scoupe

Cibor

  • Gość
[S-Coupe] Podświetlanie przycisków
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lipiec 2008, 22:46:42 »
Roman_d, I jak z tymi zdjęciami. i A propos do posiadaczy s-coupe. Jak się zdejmuje deskę?

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] Podświetlanie przycisków
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lipiec 2008, 00:04:00 »
Zdejmij najpierw element gdzie mieszczą się przyciski ogrzewania tylnej szyby, awaryjnych itp to wychodzi "na silę", ale oczywiście z umiarem, żeby nie połamać zaczepów... potem spróbuj wyjąć zegarek tam się chowa jedna śrubka, dwie są schowane tak jakby pod pokrętłami nawiewu, potem jeszcze dwie, po jednej przy przycisku od otwierania klapy i regulacji oświetlenia tablicy... to chyba wszystkie śruby mocująca wierzchnią cześć, reszty nie demontowałem :P

Rafi

  • Gość
[S-Coupe] Podświetlanie przycisków
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lipiec 2008, 08:52:49 »
1. wyciągnij popielniczkę i zdemontuj tą część wokół lewarka (jest na zatrzaskach)
2. wykręć dwa wkręty które znajdują się nad popielniczką (w górnej części są zatrzaski) i zdemontuj tą część konsoli
3.wykręć pozostałe wkręty
-dwa są od spodu pod pokrętłami od ogrzewania,
-jeden jest pod zegarkiem(musisz go wcześniej zdemontować)
-jeden od spodu między kierownicą a regulacją jasności podświetlenia
-jeden pod sterowaniem lusterkami (musisz wcześniej zdemontować)
-dwa nad zegarami


Cendra

  • Gość
[S-Coupe] Podświetlanie przycisków
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lipiec 2008, 13:09:19 »
o bardzo ładnie zobrazowane :)

Cibor

  • Gość
[S-Coupe] Podświetlanie przycisków
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Lipiec 2008, 17:07:24 »
Dziękuję bardzo..... Jutro oblookam co i jak thx...!!

Sarna

  • Gość
[S-Coupe] Podświetlanie przycisków
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Lipiec 2008, 21:30:57 »
A ja ma pytanie czy sterowanie lusterek tez jest podswietlane czy nie??