Forum > ix35 EL

[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna

<< < (2/12) > >>

Pilot9314:
Witam kolego i jak rozwiązałeś ten problem u siebie ;) ? U mnie dzieje się to samo tyle że dodatkowo włączył się CHECK ENGINE. Nie wyjmowałem jeszcze tych czujników ale chyba się za to zabiorę ;)

Nie ma reguły auto po prostu raz na jakiś czas nie odpala normalnie tylko wchodzi na obroty jak ślimak po czym działa normalnie

mccrash:
Miewam problemy z odpalaniem od blisko dwóch lat. Nie posiadam instalacji LPG, tankuję go na tych samych stacjach, raczej "porządniejszych".

Zapłon po prostu nie zaskakuje i tak dzieje się zazwyczaj przy pierwszej i drugiej próbie, przy trzeciej łapie, ale bardzo niskie obroty - czasem wręcz mam wrażenie że zgaśnie i trzeba go dogazować. Po wyłączeniu silnika - odpala bez problemu.

Wspólnym mianownikiem wszystkich (a na pewno prawie wszystkich) sytuacji jest  duża wilgotność powietrza lub/i niska temperatura. Nasila się to na jesień, ale latem też się zdarzało w deszczowy/burzowy dzień. Wygląda to mniej więcej tak:
//www.youtube.com/watch?v=dEiSCi-iecE
//www.youtube.com/watch?v=_mjsk89HlUw

ASO rozkłada ręce, komputer nie rejestruje żadnych błędów. A problem nie pojawił się podczas wizyty w ASO więc twierdzą że nie są w stanie zdiagnozować...

automaniak30:
Mam także podobny problem zglosze to w ASO 2.0l benzyna wersja styll

mada:
Zanieczyszczone wtryskiwacze (paliwo albo lepiej powiedzieć "żur" )!!!!!

jacek2:
Myślę że objawy mogą być dwa: albo zbyt bogata mieszanka poliwowo powietrzna, (spowodowana dużym wtryskiem paliwa), albo zbyt uboga (nie wszystkie wtryskiwacze podają równo paliwo). Należy w takiej sytuacji zaobserwować co wydobywa się z rury wydechowej: czy zbyt duże ilości dymu przesycone zapachem paliwa, lub barwa spalin czarno ciemna-ewentualnie ciemno- niebieska. Jeśli ten objaw nie występuje to przeciwieństwem jest brak jakiegokolwiek zadymienia i nieznaczny zapach typowy dla spalin, bardzo minimalny) czyli brak odpowiedniej ilości paliwa wtryskiwanej do cylindrów.

Należy zwrócić uwagę że częściowo obserwację zaburza katalizator, ale przy odrobinie cierpliwości da się to zauważyć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej