Autor Wątek: Ceramizer w Hyundai Pony  (Przeczytany 2476 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Ceramizer w Hyundai Pony
« dnia: 25 Luty 2009, 19:49:35 »
Witam
Kupiłem ostatnio ceramizer do silnika i mam zamiar sprawdzić czy cuda, które o nim piszą to prawda.
Na razie przeczytałem instrukcję i mam lamerskie pytanie, czy w pony jest odśrodkowy filtr paliwa, czy jaki? Wydaje mi się że odśrodkowy powinien się kręcić, ale nie znalazłem w necie użytecznych informacji, a nie jestem specjalistą. Proszę o odpowiedź.
I w ogóle czy miał już ktoś do czynienia z tym specyfikiem? Jakieś opinie?
Pozdrawiam

Grzesik1

  • Gość
Ceramizer w Hyundai Pony
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Luty 2009, 20:28:45 »
Ja zalewałem do swojej lantry...
Jeśli były zmieny to minimalne, troszkę spadło zużycie oleju (do końca nie wiem o ile bo zmieniłem uszczelniacze). Ogólnie to chyba nie zaszkodził :)

Ja po prostu go wlałem i tyle :)

pioter2647

  • Gość
re ceramizer
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2009, 23:40:27 »
Kolego T_O_M_A_L_A - I CO Z TYM CERAMIZEREM - dało coś to cudo po wlaniu do hultaja?
 Jaka jest twoja opinia?
Wszyscy są zapewne ciekawi:-)

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Ceramizer w Hyundai Pony
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marzec 2009, 11:43:00 »
Zanim coś napisze minie trochę czasu, bo preparat zaczyna działać po 1500km. Także proszę o cierpliwość.

Piter3969

  • Gość
Ceramizer w Hyundai Pony
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj 2009, 23:17:31 »
ja mam zamiar kupić ceramizer do skrzyni czy ktoś wie czy to coś daje

mihu_24

  • Gość
Ceramizer w Hyundai Pony
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maj 2009, 10:47:32 »
Filtr oleju przepływowy - odśrodkowy to miał Fiat Kaszel czyli malacz.
A ceramizera działanie jest uzależnione od wiary wlewającego. :)

Tigersoft

  • Gość
Ceramizer w Hyundai Pony
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maj 2009, 00:05:31 »
no właśnie - odśrodkowy filtr to miał maluch :)
sam go nieraz czyściłem w kaszlaku :)

ale odśrodkowy paliwa???? kto ci takich bzdur nagadał ??

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Ceramizer w Hyundai Pony
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Maj 2009, 02:00:17 »
Hehe, chodziło oczywiście o odśrodkowy filtr oleju, nie wiem skąd mi się wziął filtr paliwa :P mój błąd.

ociec

  • Gość
Ceramizer w Hyundai Pony
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Maj 2009, 22:28:42 »
Ja zaaplikowałem ceramizera do silnika, skrzyni biegów i paliwa - przejechałem około 3000 km. Pierwsze wrażenie to obecnie zdecydowanie cichsza praca zespołu napędowego, zużycie paliwa w ramach katalogowego tzn krótkie odcinki po zatłoczonym mieście 9,3l/100 w trasie Sopot-Golczewo-Sopot z prędkościami 120-140 km/h 6,6l/100. Zużycie oleju może trochę się zmniejszyło - mam wrażenie że zmniejszył się wyciek pod uszczelką głowicy. Mam przejechane ok 220000 bez remontu. Auto niedawno pojechało na Trójmiejskiej obwodnicy licznikowe 180 km/h - wcześniej dostawał zadyszki przy 160. Ja jestem zadowolony z efektów :)

Cendra

  • Gość
Ceramizer w Hyundai Pony
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Maj 2009, 09:50:32 »
mój (ten sam rok) z przebiegiem 223000 km nie ma takich objawów jak Twój... a nie słyszałem o remoncie ;) oleju nie spala i 180 jedzie bez problemu :)

ociec

  • Gość
Ceramizer w Hyundai Pony
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Maj 2009, 18:07:38 »
Wszystko zależy jak był wcześniej eksploatowany - poprzedni właściciel mojego przez dwa lata co tydzień ciągał przyczepę z materiałami budowlanymi na budowę w niemczech i generalnie go nie oszczędzał /pominę pseudo tuning w stylu malowania tapicerki sprayem :> / ale to OT - generalnie po zastosowaniu ceramizera zmniejszyła się głośność napędu i poprawił bilans cieplny - osiągi w subiektywnym odczuciu poprawiły się :)