Autor Wątek: Tucson Gaśnie podczas jazdy - 2.0 Crdi  (Przeczytany 7457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czarny844

  • Gość
Tucson Gaśnie podczas jazdy - 2.0 Crdi
« dnia: 25 Styczeń 2013, 23:34:05 »
Tucson 2.0 Crdi 140 Km 2006r odpala normalnie. podczas spokojnej jazdy jedzie normalnie. daje gazu ( jak wkreca sie w obroty okolo 2700 obr ) zaczyna szarpac i gasnie. odpala bez problemu i dalej jedzie i to samo przy wiekszych obrotach gasnie. Moze to bys spowodowane ( letnią ropą ) ? od czego zaczas wymiana filtra paliwa i spuszczenie ropy letniej i zalanie zimowej ???  czy moze co innego jest przyczyna gasniecia? komp nie wyrzuca zadnego bledu. podczas dawania gazu na postoju nie ma cisnienia takiego jak powinien miec i nie wkreca sie w obroty .  prosze o info...  ps. letnia  ropa bo auto sprowadzone w pazdzierniku.

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Tucson Gaśnie podczas jazdy - 2.0 Crdi
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2013, 19:25:20 »
Dużo masz jeszcze w zbiorniku tej letniej ropy? Jak niedużo, to bym ją wyjeździł, aż się zapali kontrolka i jeszcze przejechał 30-40 km. Wtedy zatankować zimówki do pełna i po problemie.

Wydaje mi się jednak, że to nie wina ropy. Miałem tak kiedyś w mercedesie. Z letnim zastał mnie mróz. Z ropy po wytrąceniu parafiny zrobiła się kasza i silnik już nie odpalił - nie można było nic zrobić. Trzeba było opróżnić zbiornik i wyczyścić układ paliwowy.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
Tucson Gaśnie podczas jazdy - 2.0 Crdi
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Styczeń 2013, 21:49:52 »
ewidentnie jest to wina paliwa, spokojnie od wtorku odwilż ... miałem to w Toyocie Avensis D-4D, był tam patent na grzałkę w filtrze paliwa, nie wiem jak w Tucsonie.

Grzech61

  • Gość
Tucson Gaśnie podczas jazdy - 2.0 Crdi
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Styczeń 2013, 22:02:26 »
Jeśli to jest paliwo to żadna odwilż mu nie pomoże.Parafina pozatykała kanały w filtrze paliwa i tylko wymiana filtra wchodzi wtedy w grę (+oczywiście zalanie układu paliwem zimowym).

Dancyk94

  • Gość
Tucson Gaśnie podczas jazdy - 2.0 Crdi
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Styczeń 2013, 19:40:08 »
Witam miałem podobny problem kolego wyciągnij pompe paliwa ze zbiornika paliwa i wyczyść filtr który jest przymocowany do pompy (jest pod tylna kanapą za kierowcą)

czarny844

  • Gość
Tucson Gaśnie podczas jazdy - 2.0 Crdi
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Styczeń 2013, 23:49:56 »
po problemie. wymiana filttra pomogla. byl strasznie zasyfiony. dzieki za odpowiedzi.pozdrawiam