Autor Wątek: [ix35 EL] Zwiększone obroty vs. podgrzewanie tylnej szyby  (Przeczytany 3079 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piti78

  • Gość
[ix35 EL] Zwiększone obroty vs. podgrzewanie tylnej szyby
« dnia: 22 Styczeń 2013, 20:53:04 »
Koledzy,
czy w Waszych IX35 po naciśnieciu przycisku podgrzewania tylnej szyby obroty delikatnie się zwiększają i czuć większe obciązenie silnika tzn. delikatnie głośniej on pracuje ?
W poprzednich autach nie zaobserwowałem takiej przypadłości, stąd pytanie.

Dzięki za odpowiedzi.

Piter
1.6GDI

Azool

  • Gość
[ix35 EL] Zwiększone obroty vs. podgrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Styczeń 2013, 21:44:10 »
Sczerze mówiąc nie zaobserwowałem takiego zachowania akurat w Hyundaiu. Może dlatego, że włączam ogrzewanie zaraz po uruchomieniu silnika a on zanim sie nagrzeje i tak ma wyższe obroty. Ale w poprzednim moim aucie było tak jak piszesz miało ono silnik 1.3 także sporo słabszy. To jest zwiazane z tym że ogrzewanie szyb i lusterek pobiera kilkaset Wat!! a to jest spore obciążenie dla alternatora. Moim zdaniem nie masz się czym przejmować.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Zwiększone obroty vs. podgrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń 2013, 07:32:23 »
Cytat: "Azool"
Sczerze mówiąc nie zaobserwowałem takiego zachowania akurat w Hyundaiu. Może dlatego, że włączam ogrzewanie zaraz po uruchomieniu silnika a on zanim sie nagrzeje i tak ma wyższe obroty. Ale w poprzednim moim aucie było tak jak piszesz miało ono silnik 1.3 także sporo słabszy. To jest zwiazane z tym że ogrzewanie szyb i lusterek pobiera kilkaset Wat!! a to jest spore obciążenie dla alternatora. Moim zdaniem nie masz się czym przejmować.
Wszystko się zgadza. Obciążenie alternatora powoduje większe obciążenie dla silnika, to z kolei powoduje inne odgłosy pracy silnika.. :roll:

malowany

  • Gość
Re: [ix35 EL] Zwiększone obroty vs. podgrzewanie tylnej szyb
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń 2013, 15:40:08 »
Cytat: "piti78"
Koledzy,
czy w Waszych IX35 po naciśnieciu przycisku podgrzewania tylnej szyby obroty delikatnie się zwiększają i czuć większe obciązenie silnika tzn. delikatnie głośniej on pracuje ?
W poprzednich autach nie zaobserwowałem takiej przypadłości, stąd pytanie.

Dzięki za odpowiedzi.

Piter
1.6GDI

Tak i to moim zdaniem normalna sprawa :) Silnik jest bardziej obciążony.