Autor Wątek: [Santa Fe CM] 2,2 crdi pompa olejowa ...chyba  (Przeczytany 6034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

matyg1111

  • Gość
[Santa Fe CM] 2,2 crdi pompa olejowa ...chyba
« dnia: 22 Styczeń 2013, 09:48:50 »
Witam
Tak to leciało
Jakis czas temu zaczęło delikatnie bzyczeć kilka sek po 1-szym odpaleniu rano. Po chwili dzwięk zanikał.
Z czasem dzwięk coraz głosniejszy , również powracający przy dodaniu gazu.
Miesiąc temu zaobserowałem , że kontrolka smarowania gasnie b. puzno na zimnym silniku (po ok. 8-12 sek)
W sobote po dłuzszej trasie w/w kontrolka zaczęła żażyć i zapaliła się. Po kilku min postoju dojechałem do domu(2 km) i od tamtej pory jestem uziemiony.
Wg. moich dedukcji wszystko wskazuje na pompe olejową. Jakie sa wasze odczucia? Ma ktos może doswiadczenie z tymi motorami? Planuję sam zabrać się za remont, ale nie mam ani doswiadczenia , ani manual serv.
Proszę o sugestie i porady.
Pozdro.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] 2,2 crdi pompa olejowa ...chyba
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Styczeń 2013, 19:39:10 »
Strona 60 ogólne informacje http://spoti.pl/dokument/10048/d4ea-2-2-s

diktator

  • Gość
[Santa Fe CM] 2,2 crdi pompa olejowa ...chyba
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2013, 02:28:25 »
Tez tak mialem motor sie konczy

jedrzej

  • Gość
Re: [Santa Fe CM] 2,2 crdi pompa olejowa ...chyba
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Maj 2013, 21:11:06 »
Cytat: "matyg1111"
Witam
Tak to leciało
Jakis czas temu zaczęło delikatnie bzyczeć kilka sek po 1-szym odpaleniu rano. Po chwili dzwięk zanikał.
Z czasem dzwięk coraz głosniejszy , również powracający przy dodaniu gazu.
Miesiąc temu zaobserowałem , że kontrolka smarowania gasnie b. puzno na zimnym silniku (po ok. 8-12 sek)
W sobote po dłuzszej trasie w/w kontrolka zaczęła żażyć i zapaliła się. Po kilku min postoju dojechałem do domu(2 km) i od tamtej pory jestem uziemiony.
Wg. moich dedukcji wszystko wskazuje na pompe olejową. Jakie sa wasze odczucia? Ma ktos może doswiadczenie z tymi motorami? Planuję sam zabrać się za remont, ale nie mam ani doswiadczenia , ani manual serv.
Proszę o sugestie i porady.
Pozdro.



mam dokładnie to samo/ prosze o poradę co to za usterka?

kynios1

  • Gość
[Santa Fe CM] 2,2 crdi pompa olejowa ...chyba
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Listopad 2013, 22:37:38 »
I w końcu co z tym wyszło , co było uszkodzone , zaczynacie tematy i nie kończycie .
Faktycznie silniki się skończyły ?