Autor Wątek: [i30] Gasnący silnik po zagrzaniu do 75 st.C  (Przeczytany 11852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1007
[i30] Gasnący silnik po zagrzaniu do 75 st.C
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Styczeń 2013, 08:56:15 »
Jeśli chodzi o filtr paliwa wczoraj w służbówce przerabiałem ten problem (Berlingo) objawy świeciła się kontrolka silnika, na postoju obroty max 3,5 tyś w czasie jazdy z trudem te 3,5 tyś osiągał. Przy mocniejszym deptaniu silnik gasł (co nie było wesołe podczas jazdy) Zjazd z trasy do serwisu podpięcie kompa diagnoza - filtr paliwa do wymiany, po 10000 km  :-?  mechanik skwitował to tak - diesle na traktory a nie na osobówki  :mrgreen:  po wymianie filtra, skasowaniu błędów wszystko wróciło do normy, zmiana stacji na której cały czas się tankowało.

Leszek_S.

  • Gość
[i30] Gasnący silnik po zagrzaniu do 75 st.C
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Styczeń 2013, 11:45:42 »
Cytat: "pawelzielony"
...
Opis mechanika:
1. Zapchany filtr paliwa (najbardziej prawdopodobne)
...

O żesz... o tym nie pomyślałem :lol: zawsze przy przeglądzie wymieniam... co 10 000 km :lol: więc problemów z tym nie mam ;-)

Piteros

  • Gość
[i30] Gasnący silnik po zagrzaniu do 75 st.C
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Styczeń 2013, 21:53:05 »
Witam,
Weldon wspomniał coś o lekkim szarpaniu zimnego silnika gdy jest ciepło. Ją mam takie objawy.
Przy tym nie kopci. Szarpanie ustaje gdy temperatura powierza spada poniżej około 15C. Całą zimę mam spokój.
Moze ktoś ma pomysł na przyczyne tego?

pawelzielony

  • Gość
[i30] Gasnący silnik po zagrzaniu do 75 st.C
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Styczeń 2013, 22:32:48 »
Filtr wymieniony na oryginalny i działa jak zegarek szwajcarski :)

[ Dodano: 2013-01-28, 10:37 ]
Podziałał 2 dni i znów ......

Panowie jeszcze cuś takiego....

padł mi akuś i niestety musiałem wydać 400 zł na nowy :/
ale i z nowym mam dziwny problem mianowicie jak jest zimno strasznie "chechła" nie wiem czy to wina świec czy przewodów a może jednak w dalszym ciągu paliwo ? akuś jest nowy więc nie może być to jego wina....

pomożecie coś????