Autor Wątek: Biegi wchodzą ale nie jedzie.  (Przeczytany 10750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

exploracje

  • Gość
Biegi wchodzą ale nie jedzie.
« dnia: 20 Styczeń 2013, 07:14:49 »
Witam. Mam problem. Wczoraj podczas jazdy kiedy przerzucałem z biegu 2 na 3 mój Tucson 2.0 CRDI zaczął zachowywać się tak jakby był cały czas na luzie. Zatrzymałem się. Biegi przy włączonym i wyłączonym silniku działąją bez zarzutu. Jednak samochód nie rusza. Daje gazu silnik pracuje normalnie, a on stoi. Do tego słychać trzaski przy przerzucaniu biegów. Dochodzą one z okolicy pod filtrem powietrza. Ktoś miał taki przypadek bądź orientuje się co mogło pójść?

KAROL208

  • Gość
Biegi wchodzą ale nie jedzie.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2013, 09:51:36 »
Może przegub bądź półoś urwała się (wypadła), ew tarcza sprzęgłowa ukręciła się na wieloklinie.

NieAmator

  • Gość
Biegi wchodzą ale nie jedzie.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2013, 16:09:30 »
możliwe że wypadło ci zabezpieczenie ze skrzyni co trzyma pół oś

Mich

  • Gość
Biegi wchodzą ale nie jedzie.
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2013, 21:58:37 »
Witam podepnę sie pod temat: dziś zmieniając biegi przed skrzyżowaniem auto przestało ciągnąć tak jak u kolegi wszystkie biegi wchodzą. Przy wciśniętym pedale sprzęgla wydobywa się grechot z okolic sirotka skrzyni lub sprzędła jak by chciało się coś zazębić a nie mogło  po puszczeni pedału sprzęgła grechotanie ustaje a auto nie jedzie i biegi można przełączać przy zapalonym silniku i moje pytanie brzmi czy w 113KM z 2005roku napęd tylko na przód czy występuje dwumasa co taki dźwięk wydaje moze inna rzecz ? lub co mogło się tam wysypać ??  Wiem że mnie czeka rozkręcenia ale chciał bym sie upewnić/uświadomić..

Pozdrawiam

NieAmator

  • Gość
Biegi wchodzą ale nie jedzie.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Styczeń 2013, 12:15:12 »
polska jezyk trudna jezyk.

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Biegi wchodzą ale nie jedzie.
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Styczeń 2013, 17:28:35 »
Cytat: "Mich"
Witam podepnę sie pod temat: dziś zmieniając biegi przed skrzyżowaniem auto przestało ciągnąć tak jak u kolegi wszystkie biegi wchodzą. Przy wciśniętym pedale sprzęgla wydobywa się grechot z okolic sirotka skrzyni lub sprzędła jak by chciało się coś zazębić a nie mogło  po puszczeni pedału sprzęgła grechotanie ustaje a auto nie jedzie i biegi można przełączać przy zapalonym silniku i moje pytanie brzmi czy w 113KM z 2005roku napęd tylko na przód czy występuje dwumasa co taki dźwięk wydaje moze inna rzecz ? lub co mogło się tam wysypać ??  Wiem że mnie czeka rozkręcenia ale chciał bym sie upewnić/uświadomić..

Pozdrawiam


113 kM nie mają koła dwumasowego.

Mich

  • Gość
Biegi wchodzą ale nie jedzie.
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Styczeń 2013, 18:08:57 »
Cytat: "NieAmator"
polska jezyk trudna jezyk.


To nie jest temat o ortografii i trudności języka polskiego jeśli chcesz sie wyżalić w tej dziedzinie to załóż sobie nowy temat w innym dziale. Jeśli nie masz nic do powiedzenia na dany temat to stul klawiaturę.


Cytat: "bobek310"
113 kM nie mają koła dwumasowego


Kolego miło mi słyszeć tak dobrą wiadomość obyś się nie mylił lecz jest jedno ale przeczytałem to forum wzdłuż i w poprzek i są spore rozbieżności jedni mają inni nie więc jak to w końcu naprawdę jest ???

exploracje

  • Gość
Biegi wchodzą ale nie jedzie.
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Styczeń 2013, 19:06:16 »
Cytat: "Mich"
Witam podepnę sie pod temat: dziś zmieniając biegi przed skrzyżowaniem auto przestało ciągnąć tak jak u kolegi wszystkie biegi wchodzą. Przy wciśniętym pedale sprzęgla wydobywa się grechot z okolic sirotka skrzyni lub sprzędła jak by chciało się coś zazębić a nie mogło  po puszczeni pedału sprzęgła grechotanie ustaje a auto nie jedzie i biegi można przełączać przy zapalonym silniku i moje pytanie brzmi czy w 113KM z 2005roku napęd tylko na przód czy występuje dwumasa co taki dźwięk wydaje moze inna rzecz ? lub co mogło się tam wysypać ??  Wiem że mnie czeka rozkręcenia ale chciał bym sie upewnić/uświadomić..

Pozdrawiam


Ja juz wiem co poszło. Posypalo sie sprzeglo. W moim Tucsonie 113KM nie ma dwumasy, a cena kompletu tarcza sprzęgła, docisk sprzęgła, łożysko oporowe w granicach 500zl na allegro

Offline gangster

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Biegi wchodzą ale nie jedzie.
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Styczeń 2013, 11:19:01 »
witam , mi tez się posypało sprzęgło   :cry: ciekawe ile mnie wyniesie mechanik  :-?

y4r3k

  • Gość
Biegi wchodzą ale nie jedzie.
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń 2013, 23:52:44 »
Czy ktoś w modelu benzynowym miał też problem z krótkim życiem sprzęgła, czy mogę się o to nie martwić ? ;)

Mich

  • Gość
Biegi wchodzą ale nie jedzie.
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Luty 2013, 22:39:18 »
Witam ponownie żeby nie pozostawić tematu bez odpowiedzi to: sprzęgło już naprawione w moim modelu nie ma dwumasy  :lol:  więc rozpadła się tarcza a mianowicie oberwały się nity amortyzatora drgań od tarczy przebieg wg. licznika 115tys. koszt wymiany to 620zł docisk, tarcza, łożysko (Valeo) plus robocizna razem 1050zł czas naprawy 24h i auto oddane.

Offline gangster

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Biegi wchodzą ale nie jedzie.
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Luty 2013, 22:13:53 »
samo sprzęgło kosztowało 450 zł + robocizna mechanika = 1000 zł  :roll: