Autor Wątek: Montaz sterownika zamka centralnego  (Przeczytany 10001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

roofus

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« dnia: 04 Lipiec 2008, 21:27:24 »
Witam

Jutro mam zamiar podlaczyc sterownik zamka centralnego i tu mam pytanie.

W instrukcji mam do wyboru kilka opcji w zakresie sygnalow sterujacych
- ustawienie fabryczne
- sterowanie impulsami +
- sterowanie impulsami -
- no i sterowanie zamkiem pneumatycznym co mnie nie dotyczy

No wiec tak, bede to robil na dzialce bez pradu, aby w razie czego przelutowywac zworki bede musial smigac do domu co mi sie nie usmiecha w razie komplikacji
Dla pelnego obrazu bede to montowal w lantrze z 99 roku

Co radzicie? Jaki sygnal wybrac?

Dodam ze wczesniej miala miejsce proba podlaczenia tego ustrojstwa u elektryka w opcji sterowania impulsami + ale w momencie podlaczenia kabli od zamykania zamkow i wcisniecia przycisku na pilocie odpowiedzialnego za zamkniecie auta nastepowalo zwarcie i palil sie bezpiecznik 10A w skrzynce kolo silnika.
Po 5 wywalonym bezpieczniku stwierdzilem ze to dupa nie elaktryk zawinelem sie i sprobuje sam to zrobic w koncu to chyba nie takie trudne.

Prosze o wskazowki jesli sa jakies nawet nie dotyczace sygnalu a sposobu montazu bede bardzo wdzieczny

roofus

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lipiec 2008, 21:11:55 »
No i po calym dniu grzebania w instalacji udalo mi sie podlaczyc tylko kierunki :-(

Problem tkwi z silownikiem w drzwiach kierowcy ale po kolei:

Do tego silownika ida 4 kable czerwony (ktory jest stale pod napieciem), czarny (masowy), i 2 kable niebiesko-zolte (ktore podaja impuls w momencie otwierania lub zamykania)
W kable nieviesko-zolte wpielem przewody z montowanego sterownika odpowiednio do zamykania i otwierania auta.
W momencie kiedy wciskam guzik na pilocie aby zamknac auto, pali mi sie bezpiecznik, tak samo przy otwieraniu.
Kolejnym krokiem bylo odlaczenie silownika z drzwi kierowcy i pozostawienie kabli tak jak sa.
I tu o dziwo wszystko dziala (no prawie bo przeciez silownik w drzwiach kierowcy jest odlaczony) ale pozostale drzwi ladnie zamykaja sie i otwieraja z pilota

Postanowilem isc tym tropem no ale niestety nie udalo mi sie nic zrobic, spalilem tylko kilka bezpiecznikow

Czy ktos wie o co tu chodzi i jak ten problem rozwiazac?

*EDIT

Zapomnialem dodac ze spowrotem zamontowalem silownik w drzwiach kierowcy ale tym razem odlaczylem kabel czerwony i czarny.
Niestety i tym razem dzialaly tylko 3 drzwi a silownik od strony kierowcy milczal.

wlad

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec 2008, 22:05:02 »
gdybys mogl zamiescic schemat ukladu-jest wiele roznych wersji,rozniacych sie np.iloscia kabli.przykladowo w c.z. ktory montowalem w atosie do masterow dochodzi 5 kabli,do pozostalych 2.tak czy inaczej wnioskuje,ze masz 2 mastery w przednich drzwiach.poniewaz sa one polaczone rownolegle,to dziwi mnie ze ten od kierowcy nie dziala .moze sam silownik jest kaput....

roofus

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipiec 2008, 22:59:33 »
Szybki schemacik dla sterownika NOXON



w tym schemacie kiedy podlaczony mam czerwony i czarny kabel w silowniku od strony kierowcy (lub gdzies dalej) robi sie zwara i wywala bezpiecznik

a kiedy je odlacze dzialaja 3 pozostale silowniki bez silownika od strony kierowcy

wlad

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lipiec 2008, 00:01:10 »
silownik master powinien takze dzialac w sytuacji,gdy nie sa podlaczone w/w przewody.z tego wynika,ze problem jest w samym silowniku a nie w instalacji prowadzacej do niego.sprawdz,czy plynnie chodzi,nie ma zaciec itp.poniewaz mozliwe jest ,ze padl sam silownik[wiec nie moze sterowac pozostalymi] sprobuj[bez uzycia pilota] przy podlaczonych przewodach wcisnac lub wyciagnac silownik master -powinny zadzialac pozostale.

roofus

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lipiec 2008, 00:05:45 »
nie no on podaje sygnal dalej

w tej chwili otwieram z kluczyka, czyli wkladam do zamka przekrecam i wszystkie drzwi sie otwieraja
problem jest kiedy robie to z pilota, bo otwieraja sie tylko 3 zamki bez tego kolo kierowcy

wlad

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lipiec 2008, 09:49:19 »
rozumiem,ze:
1.jest to fabryczny c.z. na kluczyk z jednym masterem-kierowcy.
2.ty dokupiles tylko sterownik na pilota.
3.po podlaczeniu jak na schemacie dziala z kluczyka na wszystkie drzwi
4.po odlaczeniu zasilania od mastera dziala na pozostale silowniki z pilota-oprocz mastera.
jesli tak jest,to wydaje mi sie ze jako master nie jest wykorzystany silownik a tylko przelacznik ktory steruje pozostalymi zamkami.to tylko oczywiscie moja teoria ,poparta
tym przykladem

roofus

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lipiec 2008, 11:38:16 »
jest dokladnie jak mowisz :)

Chociaz wyglada to jak silownik zachowuje sie jak przekaznik lub jakis przelacznik z wmontowanym przekaznikiem
Nie reaguje na impuls elektryczny w tym znaczeniu ze zadnej pracy mechanicznej nie wykonuje sam w sobie, tylko podaje sygnal dalej.
I aby urzadzenie dzialalo trzeba mu przesunac ramie w dol lub gore co robi zamek z kluczykiem za pomoca dzwigni
Kupic silownik czy czy sa inne sposoby o ktorych nie mam pojecia? ;)

wlad

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Lipiec 2008, 11:55:29 »
Cytat: "roofus"
Kupic silownik czy czy sa inne sposoby o ktorych nie mam pojecia? ;)

wydaje mi sie,ze nie ma innej mozliwosci niz zakup silownika.ale najlepiej przed kupnem sprawdzic,co faktycznie siedzi w tych drzwiach.
no i w takim wypadku problemem moze byc takie usytuowanie silownika,aby dotychczasowy przelacznik/przekaznik takze dzialal[aby miec mozliwosc sterowania poprzez kluczyk w wypadku np.padu pilota].

roofus

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Lipiec 2008, 12:14:10 »
jezeli uda mi sie tak dopasowac silownik zeby starej instalacji nie ruszac i nie sciagac tego ktorego juz mam to by bylo idealne rozwiazanie. Bo tylko bym podlaczyl nowy silownik do sterowania z pilota ktory by dzialal na ten co juz mam a ten stary otwieral by reszte.

Tak czy inaczej musze kombinowac i jeszcze napisze na czym sprawa sie zakonczyla
Dzieki za informacje

roofus

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Lipiec 2008, 15:12:37 »
Jeszcze jadno pytanie a wlasciwie dwa:

Do czego sluzy fioletowy kabel w/g rysunku wyzej i co czego sie go podlacza?
Oraz po co podpinamy kabel do stacyjki? jakie to ma zadanie?

wlad

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Lipiec 2008, 15:43:30 »
Cytat: "roofus"
Do czego sluzy fioletowy kabel w/g rysunku wyzej i co czego sie go podlacza?

w/g mnie sluzy do sygnalizacji otwartych drzwi-np.u mnie w accencie przy otwartych drzwiach mozna bylo zamknac pozostale,ale alarm uruchamial sie dopiero,gdy zamknalem te drzwi.oczywiscie podlaczamy do wylacznika drzwiowego.
Cytat: "roofus"
Oraz po co podpinamy kabel do stacyjki? jakie to ma zadanie?

tu ciezko mi powiedziec,ale poniewaz ten sterownik widze ze ma dodatkowe wyjscia-moze sa one sterowane m.in.stacyjka.moze po przekreceniu zaplonu nie mozna przypadkowo zablokowac drzwi z pilota? nie wiem. :oops:

Grzesik1

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Lipiec 2008, 15:43:46 »
Cytat: "wlad"
Do czego sluzy fioletowy kabel w/g rysunku wyzej i co czego sie go podlacza?


Podłączasz do czujnika otwartych drzwi... Jak ktoś ci się włamie do auta to właśnie między innymi ten czujnik włączy alarm.

Cytuj
1.jest to fabryczny c.z. na kluczyk z jednym masterem-kierowcy.
2.ty dokupiles tylko sterownik na pilota.


jeśli tak jest, to nie ruszaj reszty siłowników, tylko podłącz sie w drzwiach kierowcy, dołóż tam jeden siłownik a reszta siłowników niech zostanie po staremu...

Ja mam zrobione tak (przy standardowym C. Z. )
w drzwi kierowcy włożyłem siłownik za 9,9zł i jego pręt dołożyłem do centralki C.Z. w drzwiach kierowcy , elektryke podłączyłem(ale tylko pod jeden siłownik i czujniki alarmu i działa bez problemu). 6495380- odezwij sie na gg postaram się tobie pomóc

roofus

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Lipiec 2008, 17:16:07 »
juz sobie zamowilem mastera na allegro i teraz to juz wszystko wiem co i jak
Po montazu dam zanc jak mi poszlo ;)

h0m1k

  • Gość
Montaz sterownika zamka centralnego
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Lipiec 2008, 11:11:21 »
Witam Forumowiczów to mój pierwszy post :)
od niedawna mam Lantrę i sam dokładnie teraz w sobote podłanczałem pilota.
Z tego co zauważyłem u mnie w drzwiach kierowcy nie było żadnego siłownika tylko moduł, który dostawał sygnał w momencie przekręcenia kluczyka, do którego dochodzą 4 przewody. Ja zrobiłem to tak, mechanicznie zastosowałem slave z cięgnem od zamykania, 2 przewody od siłownika podłączyłem do centralki, przeprowadziłem test i działa. Czyli naduszę przycisk zamykania, podawany jest impuls na slave który to poprzez cięgno zamyka dzwi, w tym momencie moduł w dzwiach podaje impuls na resztę drzwi.
Z tym że mam problem własnie z tym modułem, zauważyłem że jak jest wilgotne powietrze moduł szwankuje i nie podaje impulsu na resztę drzwi, w konsekwencji działają tylko drzwi od kierowcy... dziś lub jutro jeszcze raz rozbiorę i odłącze przewody od modułu i podłącze do centralki pilota, i w ten sposób będę sterować całością, jak by co mogę zrobić zdjęcia i wrzucić na forum.

Teraz moje pytanie odnośnie siłownika na klapę bagażnika, czy ktoś już próbował do zrobić ?? ja próbowałem wczoraj się zato zabrać wstępnie i niestety patrząc pod listwę plastikową przy zamku tam nie mam miejsca żeby zamontować siłownik !! jak to rozwiązać mechanicznie ??
Dodam jeszcze że jest to Lantra w wersji kombi.

Pozdrawiam