Autor Wątek: [Sonata EF] Naciąganie linki hamulca ręcznego  (Przeczytany 4159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

barman

  • Gość
[Sonata EF] Naciąganie linki hamulca ręcznego
« dnia: 15 Styczeń 2013, 22:44:01 »
Witam ponownie  :mrgreen:
Mam do was następne pytanie. Linka hamulca ręcznego wyciągnęła mi się już tak bardzo że trzeba do samego końca zaciągać. Moje pytanie brzmi. Czy ktoś z was naciągał linkę? Z mojego wstępnego rekonesansu, naciąga się na rozgałęzieniu linki do kół, albo przy samym ręcznym. Nie chce mi się na darmo tłumika ściągać, wiec pytam  :lol: Do którego miejsca zajrzeć? Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam


Moje autoko to Sonata EF 2.0 136KM 1999r.

[ Dodano: 2013-02-24, 14:10 ]
Już wiem jak naciągnąć linkę. Naciąga się przy drążku ręcznego.  Żeby się do niego dostać należy rozebrać tunel środkowy. Poniżej instrukcja dla zainteresowanych  :-)

1. Najpierw trzeba wyjąć panel z przyciskami do podgrzewania siedzeń itp. Żeby wyjąć panel trzeba podważyć czymś cienkim. Ja użyłem do tego noża. Tylko ostrożnie żeby nie porysować plastików.






2. Następnie odkręcić dwie śrubki. No i odpiąć kable od wyjętego wcześniej panelu.




3. Teraz odkręcamy gałkę zmiany biegów i najtrudniejsza część...  Musimy wyjąć cały panel z zatrzasków. Tylko ostrożnie żeby nie połamać plastiku. Szczególnie wrażliwa jest ta cienka część na około wyjętego panelu z przyciskami.  Ja złapałem za mieszek od środku i ciągnąłem. Są cztery zatrzaski po jednej i po drugiej stronie drążka zmiany biegów. Widać je na zdjęciu poniżej. I jak się uda to trzeba jeszcze wyjąć przewód od zapalniczki.




4. Teraz dwie śruby z fotki poniżej i jeszcze dwie z tylnej części tunelu środkowego. Dostajemy się do nich z tylnej kanapy po podsunięciu foteli do przodu.







 


 Niestety dalszej części nie mam na fotkach, ale najtrudniejsza część za nami.  Teraz tylko zdejmujemy tunel środkowy i naciągamy linki kluczem 12.

POWODZENIA  :lol:

Qbas

  • Gość
[Sonata EF] Naciąganie linki hamulca ręcznego
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lipiec 2013, 19:40:40 »
Na upartego nie trzeba demontować. Po wyjęciu dna ze schowka w podłokietniku da radę pokręcić śrubką. Ale najpierw radzę sprawdzić, czy są jeszcze okładziny przy hamulcach - u mnie nie było już po nich śladu...

Hants

  • Gość
[Sonata EF] Naciąganie linki hamulca ręcznego
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lipiec 2013, 15:18:27 »
Szanse na to, że "linki się wyciągnęły" są prawie żadne. Klocki (szczęki) Ci się kończą.

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3777
BartBartez postawił trafną diagnozę.