Autor Wątek: [Getz] [Getz] szarpie silnik po odpaleniu  (Przeczytany 10696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nobiles_7

  • Gość
[Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« dnia: 13 Styczeń 2013, 17:38:05 »
Witam ;)
Mam problem z gacusiem 1.3 z 2003r w gazie. Od trzech tygodni niezależnie od temperatury (na + czy -) i wilgotności powietrza, po odpaleniu na BP silnik zaczyna się dławić i szarpać. Zapala się check albo mruga. Silnik pracuje jakby nie palił na wszystkie cylindry. Gdy się już nagrzeje przełączam na gaz i jak ręką odjął pracuje idealnie. Po krótkim czasie postoju odpalam na BP i jest ok. Rano powtórka z rozrywki. To samo przed wyjazdem z pracy. Wymieniłem PWN i świece ale to nic nie dało. Silnik krokowy przeczyszczony i pracuje normalnie. Macie jakieś pomysły co może być odpowiedzialne za taki stan rzeczy?

PS. Nie dodałem że po check zaświeca się bądź mruga po około 30 sekundach gdy silnik zaczyna wariować. Po przełączeniu na gaz gdy silnik pracuje idealnie check gaśnie.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 18:37:16 przez Brt »

mietek111

  • Gość
[Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2013, 17:58:57 »
może pompa paliwa daje słabe ciśnienie, albo listwa wtryskowa nie domaga .

nobiles_7

  • Gość
[Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2013, 18:03:57 »
Cytat: "mietek111"
może pompa paliwa daje słabe ciśnienie, albo listwa wtryskowa nie domaga .

Jak to sprawdzić?

domin

  • Gość
[Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2013, 19:00:59 »
Sprawdź w pierwszej kolejności drożność filtra paliwa.

NieAmator

  • Gość
[Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Styczeń 2013, 10:37:22 »
Kolego, jaki masz gaz? Sekwencyjny czy zwykły na mikserze? Przy przebiciu elektrycznym gaz by strzelał, choć mam pewne podejrzenia co do cewki. Znowu zaś, gdy masz gaz na mikserze zwykły, najprostszy to on omija całą elektronikę. Nie jest sterowany sondą, która może wariować. Ale nie ma co gdybać, bo wymienianie wszystkiego co kto wymyśli to spore pieniądze. Jedź na komputer.

Orty, stylistyka, przecinki, kropki. - Gal.

nobiles_7

  • Gość
[Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2013, 21:08:09 »
Gaz mam zwykły. Ale jak pisałem silnik szarpie na zimnym po odpaleniu na BP. Po przełączeniu na gaz chodzi idealnie.
Mechanik powiedział mi że to mogą być hydroregulatory.

Offline marekityle

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Styczeń 2013, 12:02:35 »
Moim zdaniem masz rozregulowany gaz i rozjechało ci korekty na benzynie, spróbuj trochę pojeździć tylko na benzynie, jak przejdzie to trzeba się przyjrzeć instalacji LPG.

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Re: [Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Styczeń 2013, 13:00:19 »
Cytat: "nobiles_7"
Witam ;)
Mam problem z gacusiem 1.3 z 2003r w gazie. Od trzech tygodni niezależnie od temperatury (na + czy -) i wilgotności powietrza, po odpaleniu na BP silnik zaczyna się dławić i szarpać. Zapala się check albo mruga. Silnik pracuje jakby nie palił na wszystkie cylindry. Gdy się już nagrzeje przełączam na gaz i jak ręką odjął pracuje idealnie. Po krótkim czasie postoju odpalam na BP i jest ok. Rano powtórka z rozrywki. To samo przed wyjazdem z pracy. Wymieniłem PWN i świece ale to nic nie dało. Silnik krokowy przeczyszczony i pracuje normalnie. Macie jakieś pomysły co może być odpowiedzialne za taki stan rzeczy?

PS. Nie dodałem że po check zaświeca się bądź mruga po około 30 sekundach gdy silnik zaczyna wariować. Po przełączeniu na gaz gdy silnik pracuje idealnie check gaśnie.


Wymien filtr powietrza i sprawdz kable do swiec.

nobiles_7

  • Gość
[Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Styczeń 2013, 18:25:43 »
Cytat: "marekityle"
Moim zdaniem masz rozregulowany gaz i rozjechało ci korekty na benzynie, spróbuj trochę pojeździć tylko na benzynie, jak przejdzie to trzeba się przyjrzeć instalacji LPG.

Na rozgrzanym silniku odpalenie, bądź jazda na BP nie sprawia żadnego problemu. Tylko zimny silnik głupieje na BP. Na gazie nie ma żadnego problemu.

Cytat: "Andy"
Wymien filtr powietrza i sprawdz kable do swiec.

Filtr powietrza 4-5 miesięcy temu wymieniony. Kable i świece wymieniłem 2 tygodnie temu po wystąpieniu tego problemu.

Offline marekityle

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Styczeń 2013, 19:07:10 »
nobiles_7, A od kiedy masz założony gaz?

nobiles_7

  • Gość
[Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Styczeń 2013, 06:39:42 »
Gaz założony w sierpniu 2005r.

Offline marekityle

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Styczeń 2013, 10:09:28 »
Hmm, to raczej nie to o czym myślałem. A jesteś w stanie sprawdzić jakie błędy wywala ECU  po odpaleniu na benzynie?

nobiles_7

  • Gość
[Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Styczeń 2013, 20:29:07 »
Dlaczego wszyscy się czepiacie gazu? Ja mam problem na  zimnym silniku po odpaleniu na benzynie?!
Po rozmowach z dwoma mechanikami mam podejrzenie, że przyczyną takiego stanu rzeczy może być czujnik położenia wału, bądź zużyty olej silnikowy. Według nich wadliwy czujnik położenia wału może w niskich temperaturach mieć inną rezystancję (czy jakoś tak). A zbyt zużyty olej może wpływać na popychacze zaworów (hydroregulatory).
Najpierw wymienię olej. Niestety naklejka z datą i stanem licznika przed ostatnią wymianą jest starta i nie do odczytania. A ja nie pamiętam kiedy olej był wymieniany. Chciałem go wymienić na wiosnę, ale wymienię teraz. A na wiosnę to wymienię uszczelkę pokrywy zaworów gdyż mam niewielki wyciek.

Offline marekityle

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Styczeń 2013, 13:30:32 »
Cytat: "nobiles_7"
wadliwy czujnik położenia wału może w niskich temperaturach mieć inną rezystancję (czy jakoś tak). A zbyt zużyty olej może wpływać na popychacze zaworów (hydroregulatory)

Obie przyczyny choć możliwe to moim zdaniem mało prawdopodobne.
Cytat: "nobiles_7"
Gdy się już nagrzeje przełączam na gaz i jak ręką odjął pracuje idealnie.

Mało prawdopodobne że czujnik położenia wału czy regulatory luzu zaworów "łapią" poprawne parametry równocześnie, zawsze w momencie przełączenia na gaz.

nobiles_7

  • Gość
[Getz] szarpie silnik po odpaleniu
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Styczeń 2013, 13:57:27 »
Cytat: "marekityle"
Mało prawdopodobne że czujnik położenia wału czy regulatory luzu zaworów "łapią" poprawne parametry równocześnie, zawsze w momencie przełączenia na gaz.

Mało prawdopodobne że usterka dotyczy tych dwóch elementów równocześnie. Przyczyna może być jedna. Tylko nie wiadomo czy którakolwiek z wymienionych ;)