Autor Wątek: Jakiej produkcji silniki benzynowe  (Przeczytany 7869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salieri0

  • Gość
Jakiej produkcji silniki benzynowe
« dnia: 13 Styczeń 2013, 15:12:04 »
Witam
Proszę o informację jakiej produkcji są silniki benzynowe wkładane do Naszych Tucsonów ?
Z góry dzięki za info.

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2013-01-13, 18:50 ]
Nie trzeba używać czcionki koloru czerwonego, kolor zarezerwowany jest dla celów administrowania forum.

Grzech61

  • Gość
Jakiej produkcji silniki benzynowe
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2013, 18:45:14 »
Koreańskiej ????

salieri0

  • Gość
Jakiej produkcji silniki benzynowe
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2013, 22:11:56 »
no to faktycznie dużo sie dowiedzialem... "...???" nie wiem czy odpowiedz miała charakter przekorny,jesli tak to nie wiem czy jest to takie oczywiste...zwazywszy ze podobno Santa Fe (takiego też posiadałem)  z lat 01-06 w 2.0 16v miał  silnik Mitsubishi Lancera....czekam na dalsze propozycje...

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
Jakiej produkcji silniki benzynowe
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2013, 22:20:38 »
Nie wiem jak w santkach i w tychże latach ale niegdyś w przypadku silników benzynowych Hyundai korzystał wyłącznie z konstrukcji Mitsubishi tylko modernizowanych. Tak miało to miejsce w moim poprzednim Hyundaiu (konstrukcja niemal identyczna jak w Colcie czy Lancerze). Obecny mój silnik również bazuje na tej konstrukcji lecz mocno zmodernizowanej ale wiele części jest identycznych. Przypuszczam, że silnik 2.0 też będzie miał dużo wspólnego z Mitsubishi ale co do tego dobrze by było aby się wypowiedział użytkownik mający wiedzę o silnikach 2.0 z tych lat.

y4r3k

  • Gość
Jakiej produkcji silniki benzynowe
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń 2013, 21:52:53 »
Możesz szukać informacji na temat silnika G4GC (Beta), jest to właśnie silnik 2.0 benzyna z Tucsonow, poza tym występuje w paru innych modelach Hyundaia np w Coupe(Tiburon) i zawsze ma moce około 140KM. Niestety nie mam pojęcia jak on powstał :) a podobno to bardzo fajny silnik.

czaperek

  • Gość
Jakiej produkcji silniki benzynowe
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2013, 12:37:47 »
Fajny to on jest, ale smok na benzynę :lol:

y4r3k

  • Gość
Jakiej produkcji silniki benzynowe
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń 2013, 20:41:33 »
Uważam, że benzyna 2 litry przy wadze ponad półtorej tony i przy oporach powietrza tak wysokiej budy może spokojnie palić tyle ile tucson. Honda CRV czy inne podobne chyba pala tyle samo w 2.0 benzyna. Osobiście stwierdziłem, że warto dać te 20% wiecej za paliwo za wygode jazdy małym suvem.