Autor Wątek: Wymiana tylnich szczęk S-Coupe  (Przeczytany 1846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wachers

  • Gość
Wymiana tylnich szczęk S-Coupe
« dnia: 19 Luty 2009, 11:36:04 »
Jakiś tydzień temu postanowiłem wymienić szczęki w tylnich kołach po rozpoznaniu ich zurzycia. Pojechałem do motoryzacyjnego i kupiłem. Tak wiec powróciłem do domu i zabieram sie za wymiane i rozbieranie. A ty nagle ZONK :o zdejmuje lewe koło potem bęben klade go patrze a tam łożysko wypadło wkładam je spowrotem tak jak było ale coś mi nie gra, patrze a tam jakiś idiot co składał koło (najprawdopodobniej poprzedni właściciel) włożył zewnętrzne stożkowe łożysko odwrotnie :o , aż do połowy w bebnie wyprofilowało odwrotny skos. A co gorsza nie mogłem najpierw odkręcic tego bębna jeden klucz połamałem a drógi wygiełem ale sie udało. Po całym stwierdzeniu stanu Bebna przeklinałem wszystko co sie da.
Historia była tak zaskakująca że w najbliższym czasie moge szukać drógiego bębna na wymiane.
Pozdrawiam!

Tigersoft

  • Gość
Wymiana tylnich szczęk S-Coupe
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2009, 22:03:34 »
jak można założyć odwrotnie łożysko ?
Nie rozumiem :(
Ktoś wywinął je na lewą stronę czy co ?

Wrzuć fotkę bo nie wiem co i jak :)

ile kosztowały Cię szczęki ? Też szykuję się do wymiany...

on86

  • Gość
Wymiana tylnich szczęk S-Coupe
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Luty 2009, 23:24:22 »
Tiger, u mnie 80zł komplet :)

Tigersoft

  • Gość
Wymiana tylnich szczęk S-Coupe
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty 2009, 08:41:02 »
80 zł szczęki, a bębny?


tłoczki na allegro nowe są za 47 zł sztuka, tarcze ok 120 zł komplet, klocki 50 zł komplet.

Nie wiem tylko ile kosztują bębny bo jak będę miał kasę to chcę hamulce całościowo na nowe wymienić :)

on86

  • Gość
Wymiana tylnich szczęk S-Coupe
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2009, 18:48:48 »
bębny 120zł sztuka-bębny od ponego

BartBartez

  • Gość
Wymiana tylnich szczęk S-Coupe
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Luty 2009, 09:55:41 »
Pamiętajcie, że w II gen Scoupe cylinderki(tłoczki) są inne z lewej i z prawej strony.

Cytat: "on86"
bębny od ponego

Nigdy nie zrozumiem koreańczyków. Belka niby ta sama, szczęki też, bębny niby takie same a uszczelniacz od łożyska inny....

maspex

  • Gość
Wymiana tylnich szczęk S-Coupe
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Luty 2009, 22:44:04 »
Nie zebym watpil w Wachersa,ale lozysko bylo tak samo wlozone w drugim bebnie? Normalnie jest,ze lozyska wypadaja. Ja u siebie odkrecalem,to elegancko czysta szmata i wogole :D zakrecalem recznie na maxa i jest ok. A jak sie klucz polamal czy wygial nalezaloby wymienic klucze :P Teraz mozna za 120zl z wysylka dorwac podstawowy zestaw kluczy nasadowych Yato, jest naprawde wytrzymaly.

wachers

  • Gość
Wymiana tylnich szczęk S-Coupe
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2009, 08:52:26 »
w drógim kole od strony pasarzera siedziało dobrze łożysko. tylko od kierowcy włożone było pod prąd. tzn jak mamy skos stożka w taki sposób \
to skos łożyska był w przeciwną strone /
a powinno być w ten sposó \\
to taki prozaiczny i na klawiaturze przedstawiony przykład.

Tigersoft

  • Gość
Wymiana tylnich szczęk S-Coupe
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Luty 2009, 14:15:07 »
czyli skosy zamiast tak: \\ były tak: \/ ?????


da się tak wogóle?? skręciś i wogóle ? ze sie nie psosypało ??

wachers

  • Gość
Wymiana tylnich szczęk S-Coupe
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Luty 2009, 19:37:08 »
Spójrzcie

tu łożysko jest ustawione w taki sposób jaki powinien być, zaś u mnie było ono na odwrót.
A ten rancik co jest w bębne (zaznaczony czerwoną strzałką) był do połowy spiłowany przez owe źle włożone łożysko


P.S. Te zdjęcia są akurat robione w VW Golfie.

Tigersoft

  • Gość
Wymiana tylnich szczęk S-Coupe
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Marzec 2009, 20:40:41 »
są zdolni ludzie jednak, u mnie panewki odrotnie założyli tzn ktoś, zanim kupiłem auto :/