Autor Wątek: czyszczenie wtrysków  (Przeczytany 1053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pakson

  • Gość
czyszczenie wtrysków
« dnia: 18 Luty 2009, 20:55:47 »
witam!!

mam pytanie odnośnie zapchanych wtrysków, chodzi mi dokładnie o problem taki ze jak autko nie jest rozgrzane na benzynie to skaczą obroty, i w czasie jazdy robi małego kangurka, na gazie wszystko jest ok(zwykły mikser w dolocie) i jak autko rozgrzeję do prawidłowej temperatury to na benzynce chodzi bez problemu:) i teraz pytanie czyszczenie wtrysków to trudna sprawa czy da radę to w domowych warunkach przeprowadzić?? czy jednak zawieść do mechanika żeby on to fachowo przeczyścił...(jaki koszt takiej operacji)

zybon

  • Gość
czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2009, 22:19:04 »
Witam... mialem kiedys pododny problem i zastosowalem taki srodek do czyszczenia wtryskow STP i pomoglo bez zadnej ingerencji fizycznej przy wtryskach. Tylko ja nieco domiennie zrobilem niz pisze producent mianowicie zaaplikowalem cala buteleczke na pol baku i wyjezdzilem to bez przelaczania na gaz.
STP PRZYKŁAD
Dostepny praktycznie w kazdym sklepie mot. lub markecie

cezary46

  • Gość
czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2009, 22:21:07 »
Lantry GT nie szkoda Ci było zagazować? Profanacja. Wtryski można w miarę łatwo przeczyścić stosując odpowiedni preparat do benzyny. Ale jeżeli auto jeździ normalnie po rozgrzaniu to nie koniecznie muszą być wtryski.

pakson

  • Gość
czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2009, 23:53:49 »
Landryne taką kupiłem, i z tego co się tutaj dowiedziałem to Lantra nieźle znosi "zagazowanie" wiem że autko na zwykłym mikserze jest słabsze, ale w niedalekiej przyszłości będę zakładał blosa, i czemu profanacja... jeśli się dba o serducho Landryny napędzanego gazem to źle nie będzie:) ja doprowadzam ją powoli do stanu, bo poprzedni właściciel ją troszkę zaniedbał...

cezary46, a co może być nie tak jeszcze??