Autor Wątek: pony- róznice pomiedzy sedanem a hatchbackiem  (Przeczytany 3631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcinkrakwoj

  • Gość
pony- róznice pomiedzy sedanem a hatchbackiem
« dnia: 10 Styczeń 2013, 09:09:05 »
witajcie!

Posiadam ponego w sedanie. mam w nim co by ie mówić zeżartą podłogę i progi, ale z sentymentu nie chce się z nim za nic rozstawać.
Przytrafiła mi się okazja kupienia w niskiej cenie ponego hatchbacka, na dodatek z gazem, w związku z czym wymyśliłem, że go kupię, przełożę w jakimś warsztacie gaz, zrobię przekładkę interesujących mnie "pierdół" typu lusterka, mechanizmy szyb itd, a na koniec podłogi, a reszta pójdzie na części czy tam złom i wyjdę na tym taniej, a może nawet na plus.
i tu mam kilka pytań:
1. na allegro zamki do drzwi są oznaczone jako przód i tył, czy zamek z przednich drzwi hatchbacka będzie pasował do tylnich drzwi sedana? i jak sie ma tak samo sprawa z mechanizmami podnoszenia szyb?
2. takie samo pytanie o wkładkę do bagażnika pomiędzy 2-drzwiówką a sedanem
3. amortyzatory, wachacze, końcówki drążka- to samo: będzie pasowało?
4. i strategiczne pytanie: podłoga i progi- najbardziej mam zeżartą podłogę pod nogami kierowcy.
5. z tego co widziałem na zdjęciach od hatchbacka są tam przeciwmgielne przednie. duża jest fatyga by je przełożyć do sedana (tam PM przednich nie ma)?
6. nie orientuje się ktoś (może jest tu jakiś specjalista od tych kwestii) ile może kosztować przekładka gazu? silniki te same, na mój mały rozumek to po prostu coś typu "popatrz - wytnij- wklej". bo cała instalacja (nowa) plus założenie i papiery to koszt około 1000 zł (I generacja gazu), a jak z cenami za taką przekładkę?

Offline BartBartez

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 317
pony- róznice pomiedzy sedanem a hatchbackiem
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2013, 09:11:24 »
Jeśli sam przełożysz używaną instalację LPG to auto nie przejdzie przeglądu.

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
pony- róznice pomiedzy sedanem a hatchbackiem
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2013, 10:27:32 »
1. Podnośniki szyb są inne z przodu i z tyłu. Na dodatek inne z lewej i z prawej. Mówiąc zamek masz na myśli siłownik centralnego zamka? Z przodu w drzwiach kierowcy siłownika nie ma, a z prawej strony nie jestem pewien czy są takie same.
2. To raczej podejdzie.
3. Wydaje mi się, że to samo. Poszukaj na allegro nowych amortyzatorów/wachaczy/końcówki drążka dla swojego i na aukcji jest zwykle rozpisane do jakich konfiguracji aut to pasuje (w sensie buda/silnik). Jak będzie tam również Pony, którego możesz kupić to >95%, że będzie pasować.
5. Nie wiem czy one są oryginalne.. Musiałbyś zrobić dziurę, jakieś mocowanie, przełożyć/zrobić przełącznik i instalację.

Lusterka powinny podejść bez problemu. Ja przekładałem u siebie (Pony przed FL z Pony'ego po FL). Nie mam pojęcia jednak czy to był sedan czy hatchback. Całą zawartość lusterka przełożyłem zostawiając swoją "obudowę". Dziury do przykręcenia pasowały, powstałą minimalna szczelina między "obudową", a tym czarnym trójkątem przykręcanym do nadwozia. Podkleiłem do od wewnątrz czarną taśmą izolacyjną i nie widać jej.

Jakbyś się zdecydował kupić to proszę daj znać jakie części są Ci niepotrzebne. Kilka drobiazgów może mógłbyś mi wtedy odsprzedać :P