Autor Wątek: [Getz] [Getz] Lusterko zewnętrzne - wypadło szkło  (Przeczytany 4996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jmtotaszek

  • Gość
[Getz] Lusterko zewnętrzne - wypadło szkło
« dnia: 09 Styczeń 2013, 13:50:13 »
Cześć,
dziś z lusterka od strony kierowcy wypadło mi szkiełko - sama szklana tafla lustra. Widać, że przyczepiony jest do niego od spodu jakiś plastik, uchwyt... W obudowie lusterka widać silnik i mocowanie do tego plastiku ze szkła, ale za cholerę nie mogę tego dopasować i wcisnąć szkła na swoje miejsce.
W obudowie jest kilka śrub ale wydaje mi się, że ich odkręcenie wcale nie umożliwi mi wyjęcia silniczka z niej...

Jakieś porady? A może macie jakiś schemat już rozrysowany?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 18:37:06 przez Brt »

popej

  • Gość
[Getz] Lusterko zewnętrzne - wypadło szkło
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2013, 13:57:13 »
Wkład wchodzi po prostu na zatrzaski, spróbuj dokładniej dopasować i powciskać delikatnie, acz zdecydowanie :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] Lusterko zewnętrzne - wypadło szkło
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Styczeń 2013, 21:07:50 »

jmtotaszek

  • Gość
[Getz] Lusterko zewnętrzne - wypadło szkło
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2013, 15:34:51 »
Dziękuję za wskazówki.
Próbowałem wcisnąć i nie mogłem, więc w akcie rozpaczy wyjąłem całe to okrągłe czarne trzymadełko z lusterka i wcisnąłem szkło w ten okrągły uchwyt. Teraz nie mogę dopasować wszystkiego z powrotem :(
Chyba znowu wyjmę szkło z uchwytu i spróbuję wcisnąć najpierw uchwyt w lusterko, a potem szkło w uchwyt. Okropna sprawa bo wszystko robię po ciemku na parkingu pod blokiem z latarką w ustach - aż sąsiedzi przychodzą i pytają co ja tam majstruję już trzeci dzień :P

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
[Getz] Lusterko zewnętrzne - wypadło szkło
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń 2013, 16:01:36 »
Musisz to wszystko zagrzać. Suszarką najlepiej. Ciepły plastik jest bardziej "elastyczny". Wiem, że niekoniecznie jest to łatwe w warunkach parkingowych, ale inaczej to szybciej plastiki połamiesz niż wciśniesz to na miejsce. Możesz też poczekać na cieplejsze dni. Wieczór/noc nie jest najlepszą porą. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie są jeszcze przymrozki w nocy, a czym zimniej tym trudniej.

jmtotaszek

  • Gość
[Getz] Lusterko zewnętrzne - wypadło szkło
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Styczeń 2013, 18:37:20 »
Ok, zrobiłem :)
Oto link do zdjęcia z zaznaczonymi punktami mocowania szkła (w ramce) do uchwytu http://i47.tinypic.com/2cnujhj.jpg (nie mogę uploadować tak dużego zdjęcia)

Punkty 1-4 to podłużne wcięcia w okrągłym uchwycie, w które wchodzą zatrzaski z ramki szkła. Trzyma się ona jedynie w tych czterech miejscach, więc jak ktoś mocno i często trzaska drzwiami to faktycznie lustro może wypaść.
Przy zaznaczonym punkcie nr 2 widać dodatkowe półokrągłe wycięcie - tam można wcisnąć płaski, nieduży śrubokręt żeby oddzielić ramkę szkła od uchwytu.

Jakby ktoś chciał wyjąć cały ten uchwyt to warto zwrócić uwagę na sprężynkę znajdującą się pod śrubą z kołnierzem w samym środku.

Generalnie, jak pisaliście już wcześniej, wystarczy dobrze dopasować lustro i mocno (naprawdę mocno) wcisnąć w zatrzaski. Myślę, że niska temperatura faktycznie to utrudniała, stąd moja bezradność.

Dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że opis przyda się innym.

Pozdrawiam!