Autor Wątek: [ix35 EL] problemy z silnikiem i wycieraczką  (Przeczytany 6127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzegon

  • Gość
[ix35 EL] problemy z silnikiem i wycieraczką
« dnia: 09 Styczeń 2013, 10:10:50 »
Jako, że na forum trochę zawiało nudą, to ja przedstawię swoje dwa problemy, w tym jeden trochę śmieszny-bo mało poważny :)

1. Czu Was na biegu jałowym przy najniższych obrotach odczuwacie nierówną pracę silnika?

2. Z tych drobnych: czy u Was też pióro wycieraczki przedniej dłuższej nie zbiera z dolnej środkowej części szyby? Bo zastanawiam się czy to wada fabrycznego pióra, docisku ramienia czy po prostu usterka mojej wycieraczki.  A jest to denerwujące bo zostawia brudną szybę, a teraz w zimie nie ściąga wody, która zamarza na szybie.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] problemy z silnikiem i wycieraczką
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2013, 14:23:12 »
Jeśli chodzi o wycieraczki, to pióra możesz łatwo sobie po doginać i dopasować do szyby aby lepiej zbierały wodę. W ostateczności należy wymienić pióra jeśli wyginanie nic nie da. A praca na biegu jałowym staje sie tym bardziej nierówna im więcej masz włączonych odbiorników prądu (co skutkuje dodatkowym obciążeniem alternatora i jest większym obciążeniem dla silnika)- np włączona klima, światła mijania z drogowymi i przeciwmgłowymi, lub dodatkowo ogrzewanie tylnej szyby.... :shock:  :mrgreen:

grzegon

  • Gość
[ix35 EL] problemy z silnikiem i wycieraczką
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Styczeń 2013, 16:33:00 »
aha, co do wycieraczek to troszkę je już wyginałem i nic nie dało, ale może byłem dla nich zbyt delikatny  ;-)  
jeśli chodzi o silnik, akurat poza światłami mijania, radiem i nawiewem z jedną kreseczką bez klimy to nić nie ciągnęło prądu, ale spróbuje porównać z włączoną "elektrownią" i zobaczę różnicę.
Dzięki za pomoc

sprawdziłem, z włączoną "elektrownią" nie ma różnicy, nierówna praca silnika występuje w bardzo różnych momentach większego lub mniejszego poboru prądu

Tommygun

  • Gość
[ix35 EL] problemy z silnikiem i wycieraczką
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń 2013, 21:39:35 »
U mnie czasem ale to czasem czuję małe wibracje. Nie pamiętam tylko czy na wciśniętym sprzęgle, czy nie, spróbuję zwrócić na to uwagę.
Przy parkowaniu za to słyszę rozłączanie sprzęgła.
Wycieraczki to masz raczej do wymiany. Czasem jednak one potrafią gorzej zbierać jak jest mróz ale to i tak powoli czas na nie.

mada

  • Gość
[ix35 EL] problemy z silnikiem i wycieraczką
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń 2013, 08:54:08 »
Podejrzewam że to się dzieje w każdym silniku w którym "przypadkiem" obroty spadną  poniżej dopuszczalnej granicy dla danego silnika.Albo za niska jakość paliwa lub konieczność przestawienia komputera sterującego silnikiem?
Problem z wycieraczkami  najtaniej  rozwiązać kupując same gumy ,cena ok. 5 zł. za komplet . Jest trochę zabawy z założeniem.

grzegon

  • Gość
[ix35 EL] problemy z silnikiem i wycieraczką
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Styczeń 2013, 10:02:13 »
okazuje się, że problemy z wycieraczką ma więcej ix-ów, serwis przy okazji mojej wizyty ma się nią zająć.

kreczman

  • Gość
[ix35 EL] problemy z silnikiem i wycieraczką
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Styczeń 2013, 10:56:07 »
Jestem bardzo ciekawy co w serwisie powiedzą w tej sprawie. Do tej pory nie zwracałem na to uwagi, myślałem, że to wina nagrzanej szyby przez ogrzewanie kabiny.
Daj znać co Ci powiedzieli w serwisie.

Offline Maolma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 106
[ix35 EL] problemy z silnikiem i wycieraczką
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Styczeń 2013, 19:44:30 »
Cytat: "Tommygun"
Wycieraczki to masz raczej do wymiany. Czasem jednak one potrafią gorzej zbierać jak jest mróz...
.
Moje wycieraczki w ix20 bez zarzutu były 1 dzień po odbiorze z salonu. Teraz też dłuższa na dole zostawia smugi. Ja mam taką wiotką, chyba nazywa się płaska, a może takie płaskie i długie  w mrozy tak po prostu mają?

grzegon

  • Gość
[ix35 EL] problemy z silnikiem i wycieraczką
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Styczeń 2013, 20:19:30 »
Jest to możliwe, choć miałem takie płaskie pióra w poprzednim aucie i to kupione za grosze w "biedronie"  i wycierały doskonale nawet w zimie. Więc chyba nie powinno to mieć miejsca w przypadku wycieraczek montowanych fabrycznie w nowoczesnym aucie, no ale może się mylę, bo jakość części nie jest zbyt dobra?

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] problemy z silnikiem i wycieraczką
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Styczeń 2013, 10:11:13 »
U mnie minął trzeci rok eksploatacji auta i wycieraczki wszystkie pracują ok. No może czasem na mrozie gdy nalepi się śniegu na pióro to trochę paprze szybę , ale po roztopieniu czyści ją idealnie.....