Autor Wątek: [Matrix] Problem ze świecami żarowymi  (Przeczytany 4045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PIOTREK MATRIX

  • Gość
[Matrix] Problem ze świecami żarowymi
« dnia: 08 Styczeń 2013, 08:45:51 »
WITAM
POSIADAM MATRIXA 1.5 CRDI 2002 ROK KUPIŁEM GO W 2012 W MARCU /JUŻ PO MROZACH/ SAMOCHÓD PALIŁ BEZ PROBLEMU ALE NA DESCE PODCZAS PRZEKRĘCANIA KLUCZYKA NIE ŚWIECI SIĘ KONTROLKA ŚWIEC ŻAROWYCH PO PRZEKRĘCENIU KLUCZYKA SŁYCHAĆ PO OKOŁO 30 SEK. ODŁĄCZENIE ŚWIEC I AUTO PALI BEZ PROBLEMU W TYM ROKU MROZY BYŁY OKOŁO -10 STOPNI KONTROLKA NADAL SIĘ NIE ŚWIECI - AUTO PALI BEZ PROBLEMU

PYTANIE MATRIXY TAK MAJĄ W STANDARDZIE ŻE NIE ŚWIECĄ SIĘ IM KONTROLKI  ŚWIEC CZY TYLKO TEN MÓJ TAK MA I MUSZĘ SZUKAĆ PRZYCZYNY TEGO STANU RZECZY  
PROSZĘ  O ODPOWIEDZI POZDRAWIAM


Wyłącz Caps Lock! tekla

pawelfre

  • Gość
[Matrix] Problem ze świecami żarowymi
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2013, 15:56:18 »
U mnie kontrolka świeci za każdym razem przy odpalaniu. Jeżeli słychać przekaźnik i autko ładnie pali to może uszkodzona jest kontrolka lub któryś z bezpieczników.

domin

  • Gość
[Matrix] Problem ze świecami żarowymi
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2013, 23:20:41 »
Może po prostu przepaliła się żarówka kontrolki?

PIOTREK MATRIX

  • Gość
[Matrix] Problem ze świecami żarowymi
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń 2013, 08:47:50 »
Dziękuję za odpowiedzi i podopwiedzi będę sprawdzał  :roll:
ale mam pytanie czy ktoś z was wie jak się dobrać do tej żarówki od świec żarowych tak żeby nic nie urwać na kokpicie
ewentualnie proszę o informację gdzie mogę znaleźć bezpieczniki odpowiedzialne za taki stan rzeczy
z góry dziękuję i czekam na odpowiedz  :-)

pawelfre

  • Gość
[Matrix] Problem ze świecami żarowymi
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Styczeń 2013, 21:14:38 »
Bezpieczniki są w przedziale silnikowym i z lewej strony kierownicy - ten mały schowek - wyciąga się go bez narzędzi i za nim jest opis bezpieczników (ten w przedziale silnikowym też).
Mam opis po polsku bezpieczników i opis rozebrania Matrixa (po angielsku; akurat to jest w forumowej zakładce "download") - mogę ci przesłać na maila jak mi podasz, ale jutro jestem na służbie 24h więc dopiero piątek.

PIOTREK MATRIX

  • Gość
[Matrix] Problem ze świecami żarowymi
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Styczeń 2013, 10:30:50 »
bardzo proszę o e-maila odnośnie tych bezpieczników a.p.paterak@poczta.fm ;-)