Autor Wątek: [ix20] Kamerka samochodowa, montaż + podłączenie  (Przeczytany 3139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

beazee

  • Gość
[ix20] Kamerka samochodowa, montaż + podłączenie
« dnia: 07 Styczeń 2013, 16:42:01 »
Witajcie,

W ramach prezentu świątecznego postanowiłem sprawić sobie kamerkę samochodową. Żona, z racji pracy, zaczęła ostatnio częściej korzystać z samochodu i pojawiły się:
- przecierka na przednim zderzaku (trzeba się wpatrzeć)
- przecierka na tylnym zderzaku (trzeba wiedzieć gdzie szukać) i
- rysa na tylnych drzwiach (jakby ktoś specjalnie kluczem zarysował).

Wiem, że sprzęt nie zapobiegnie takim przecierkom ale na wypadek gdyby miało się zdarzyć coś cięższego postanowiłem założyć "czarną skrzynkę". Choćby po to by sprawdzić czy wina czasem nie leży po drugiej stronie.

Sprzęt Itronicsa cieszy się dobrymi referencjami i nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Dodatkowo udało mi się go znaleźć w całkiem niezłej cenie: http://www.ebay.pl/itm/NEW-ITRONICS-ITB-100HD-1080P-Full-HD-8GB-Car-Black-Box-with-GPS-Record-/170921633064

W oczekiwaniu na przesyłkę zacząłem się zastanawiać jak to ustrojostwo podłączyć. Nie bardzo uśmiecha mi się prowadzenie kabla dookoła przedniej szyby plus ciągle zajęte gniazdo zapalniczki (drugie zajmuje GPS). Ale może własnie tak należy to zrobić?

Filmik poniżej dość dobrze pokazuje jej możliwości za dnia i w nocy:


Wszelkie porady mile widziane

sense

  • Gość
[ix20] Kamerka samochodowa, montaż + podłączenie
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Styczeń 2013, 17:41:38 »
Słaba jakość, tablice nieczytelne podczas postoju nawet w dzień.
Spójrz może na TO - czytelniejszy obrazek i taniej

EDIT: sorry, teraz dopiero doczytałem, że już kupiłeś...

domin

  • Gość
[ix20] Kamerka samochodowa, montaż + podłączenie
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Styczeń 2013, 19:55:36 »
Szukałbym temu miejsca blisko lusterka wstecznego na przedniej szybie. Kable poprowadziłbym częściowo podsufitufką, do słupka i tamtędy wyprowadził do skrzynki z bezpiecznikami i stamtąd na osobnym bezpieczniku położył zasilanie.