Autor Wątek: Proszę o info na temat Trajeta  (Przeczytany 18894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BMsw

  • Gość
Proszę o info na temat Trajeta
« dnia: 04 Styczeń 2013, 20:04:29 »
Witam, tak jak w temacie, zamierzam kupić trajeta 2,0 crdi, interesują mnie wszelkie doświadczenia i uwagi kolegów na temat tego auta. Jeśli chodzi o silnik to mam pewne doświadczenie bo obecnie użytkuję santa fe z takim samym motorem i uważam, że silniczek jest świetny. Proszę o uwagi związane z zawieszeniem, prowadzeniem, wnętrzem, hamulcami itp.
Za cenne uwagi z góry dziękuję. POZDRAWIAM

Edycja tytułu - to nie jest miejsce na pozdrowienia. To robimy w Powitalni, w tytułach ma być czytelnie. Edycja interpunkcyjna - nie stawiamy spacji przed kropkami i przecinkami. tekla

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Proszę o info na temat Trajeta
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Styczeń 2013, 17:11:26 »
2.0 CVVT - Gaz tartarini. Pali w mieście ok 14-15 l o około 1,5 litra mniej niż polonez z gazem. Jak by nie było jazda na benzynie wyraźnie powoduje lepsze przyśpieszenie w mniejszym zakresie obrotów silnika. Silnik ogólnie ok, trochę klekocze jak jest zimny gdy spada z obrotów, a jak się rozgrzeje to chodzi ciszej niż nowy misiek lancer - sprawdzałem i porównywałem z kumpla(z salonu ma przejechane tylko 260Km).
Można powiedzieć ze jak się rozgrzeje co trwa trochę długo, to "toyota" - bardziej słychać pompkę paliwową niż silnik. W sumie jest to silnik z coupe i ma niższe przełożenie potrzebne do rozpędzenia 1810kg w 12.6 do 100KM/h, a to całkiem nieźle.
Ogólnie starszą siostrą Trajeta jest Sintra z fabryki Opla. W Hyundaiu przekonstruowano zawieszenie, poprawiono bezpieczeństwo, zmieniono siedzenia tylnie na większe(mniej funkcjonalne ale wygodniejsze) do 2004 roku mniał sporo słabsze silniki. Od 2004 montowano benzynę 2.0 141KM i 2,7 167KM oraz diesla 112KM nawet 125KM.
Nie żałuje zakupu trajeta z silnikiem benzynowym. Powiem jak Bogusław :
Tylko to krowa jest :-)

kml

  • Gość
Proszę o info na temat Trajeta
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Styczeń 2013, 19:35:21 »
BMsw, był moment kiedy drążyłem temat Trajeta i pozwolę sobie zwrócić Ci uwagę na jedną rzecz: wejdź na mobile.de (jest po polsku) i zobacz ile kosztują tam samochody przed akcyzą a ile w PL. Różnica jest bardzo duża tyle, że dla mnie to nie była dobra wiadomość skoro u źródła jest znacznie DROŻEJ niż w PL. Sory za off topa, ale według mnie kwestia bardzo istotna.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Proszę o info na temat Trajeta
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Styczeń 2013, 16:09:57 »
Cena na mobile.de jak i w Niemczech jest ogólnie wyższa bo wywieziono już większość złomu niemieckiego na wchód, dobre używane samochody są drogie, reszta sprowadzana to auta to do naprawy. Po samochody wszyscy już ruszają dalej.
Co do trajeta, to model nigdy nie był sprzedawany w Polsce stąd ta niska cena.
Niemcy szanują ten model z dość niską awaryjność i niskie jak dla nich, koszty naprawy. Trajet jak na model produkowany do 2008r nie miał dość dużo zwolenników, bo i nie miał ich czym przyciągnąć. Przód auta z wyglądu na 3- przy innych modelach aut niemieckich, tył jak cię mogę. gabarytowo i komfortem był w czołówce, ale wyposażenie?. Nawet piękna skórka była z obracanymi do tyłu przednimi fotelami i tak nic nie dało sprzedawał się słabo, może niemcy nie chcieli konkurencji dala rodzimych aut.
Silniki przy zachodnich no ok, ale Sharan, Alhambra, Galaxy, 806, odmian silnikowych miały więcej i na pewno auta były ładniejsze. (starczy idę jeść bo mi kobita brzęczy :-) )

kml

  • Gość
Proszę o info na temat Trajeta
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Styczeń 2013, 18:45:09 »
Cytat: "niebrzydal"
Co do trajeta, to model nigdy nie był sprzedawany w Polsce stąd ta niska cena.


Stawiam na to, że niska cena sprzedaży jest tylko i wyłącznie podyktowana bardzo niską ceną zakupu.  Jedna uwaga: powyżej 2.0 akcyza jest 18% więc całkowity koszt samochodu+rejestracji robi się mało fajny.

BMsw

  • Gość
Proszę o info na temat Trajeta
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Styczeń 2013, 19:41:01 »
Dzięki Panowie za sugestie, jeszcze jedno pytanie do posiadaczy TRAJETów, a miano wicie - jak wytrzymałe jest zawieszenie ??????? i układ kierowniczy na naszych wspaniałych drogach no i najważniejsze czy naprawa w/w układów jest droga.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Proszę o info na temat Trajeta
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Styczeń 2013, 20:33:15 »
z zawieszeniem nic się specjalnie nie dzieje. W moim 2006 najsłabszy amortyzator ma p78% , l80%, pt 85%, lt 82%.


"Model Trajet

Hyundai Trajet to samochód klasy MPV produkowany przez południowokoreański koncern Hyundai. Model ten zastąpił auto o nazwie Santamo i był produkowany w latach 1999-2008. Do największych konkurentów tego pojazdu zaliczano Kia Carnival i Toyota Previa. Trajet występował w wersji zasilanej benzyną, olejem napędowym i gazem LPG. Pod maską instalowano dwulitrowe silniki benzynowe z serii Beta i Sirius. W limitowanej wersji SE przewidziano jednostkę 2.7 V6 Delta. Poza silnikami benzynowymi występowała również jedna wysokoprężna CRDi produkcji VM Motori. Z czasem mniejsze agregaty benzynowe zostały poprawione. Dodano m.in. system zmiennych faz rozrządu CVVT znanych z Hyundaia Coupe. Zaowocowało to wzrostem mocy z 133 do 139 KM. Jednocześnie ograniczono emisję dwutlenku węgla i zmniejszono apetyt na paliwo. Napęd przenoszony jest na oś przednią za pomocą czterobiegowej przekładni automatycznej lub pięciobiegowej przekładni manualnej. Do podstawowego wyposażenia zaliczano cztery poduszki powietrzne, dwustrefową klimatyzację, ABS z EBD, wspomaganie kierownicy, napinacze pasów przednich, elektrycznie sterowane szyby i radioodtwarzacz z RDS. Wersja SE była bogatsza o nawigację satelitarną, czujniki parkowania. Wszystkie edycje Trajet miały trzy rzędy siedzeń, z czego dwa ostatnie składały się tworząc płaską przestrzeń bagażową. Trajet był jednym z nielicznych samochodów, w którym każdy z pasażerów był zabezpieczony trzypunktowym pasem bezpieczeństwa.
Fabryczny rozmiar opon do modelu Hyundai Trajet to 215/65 R15.

Opcjonalnie można zamontować opony w rozmiarze 225/60 R15."

Coś jeszcze:
http://www.netcarshow.com/hyundai/2005-trajet/
http://www.hyundai.gd.pl/html/trajet.html

trajet XG - z tyłu fotele tzw kapitańskie lub kanapa

http://www.motorstown.com/57906-hyundai-trajet-xg.html

BMsw

  • Gość
Proszę o info na temat Trajeta
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Luty 2013, 19:42:05 »
Wszystko, pięknie ładnie jak Auto świata , ale mi chodzi bardziej o opinie użytkowników posiadających autka kilka lat.

majchrzok

  • Gość
Proszę o info na temat Trajeta
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Luty 2013, 21:41:25 »
Witam. Mamy trajeta od 2008 roku z dieslem pod maską i automatyczną skrzynią biegów. Autem zrobiliśmy ok 100 tys km. jest to wersja przed liftem ( 2004r). otóż na temat auta jak za taką cene można mówić w samych superlatywach. jest bezawaryjne jeśli chodzi o silnik. absolutnie nic oprócz rzeczy ekspoloatacyjnych nic nie trzeba było w nim robić. jeśli chodzi o przeniesienie napędu tu mieliśmy problem z przegubami, otóż jeden zewnętrzny oraz jeden wewnętrzny wymagał interwencji ( zamienników brak a oryginał wychodzi tylko z półosią - 1800zł)... skrzynia automat narazie bezawaryjna- działa płynnie bez szarpnięć.
jeśli chodzi o zawieszenie to nam się udało ( znany problem z rdzewiejącymi wahaczami tylnymi) u nas on nie występuje.  tył absolutnie bezobsługowy jak narazie. natomiast z przodu wymieniane już bodajże  dwukrotnie łączniki stabilizatota i jakieś tam elementy gumowo- metalowe wahaczy przednich. ponadto dwukrotenie wymieniana było mocowanie górne macpersona.
tak więc za tą cene nie dostaniesz nic lepszego. osobiscie rozglądaliśmy się za vanami tej wielkości i z tego co się orientuję to trajet naprawde bardzo dobrze wypada pod względem jakość/cena.
odnośnie elektryki dość często przepalają się żarówki ( h7 - w poprzednim aucie podobny problem) oraz co jakiś czas zapala nam się błąd poduszek powietrznych ( auto powypadkowe).
pod względem ilości miejsca jest go podobnie do tej które oferuje np sharan. ciekawostką jest to iż materac sypialniany zrobiony na wymiar do sharana pasuje prawie idealnie do trajeta ( w przypadku wymontowanych foteli)
jak miałbyś jeszcze jakieś pytania odnośnie auta wal śmiało. pozdrawiam

BMsw

  • Gość
Proszę o info na temat Trajeta
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Luty 2013, 21:52:06 »
Majchrzok, dziękuję ślicznie za informację właśnie o takie informacje mi chodziło, dzięki raz wielkie , jak coś mi się przypomni to będę pytał. P.S. z tym błędem poduszek to wykręć poduszkę z kierowniczy i przeczyść wtyczkę która idzie od zwijacza do poduchy. (miałem tak w passacie, czyszczenie pomogło) Pozdrawiam

majchrzok

  • Gość
Proszę o info na temat Trajeta
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Luty 2013, 02:06:26 »
błąd wyskakuje na poduszce pasażera. poprawianie kostek itp nic niestety nie daje. już się przyzwyczaiłem że 2 razy do roku jade na komputer w celu kasowania błędu.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154

Offline luixxi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Proszę o info na temat Trajeta
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Luty 2016, 18:09:44 »
witam czy ktoś próbował z użytkowników zmienić wtryskiwacze w trajecie 2.0crdi na jakieś mocniejsze lub turbinę na mocniejsza pozdrawiam

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Proszę o info na temat Trajeta
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Luty 2016, 19:15:11 »
Dużo nie napiszę, ale w modelach 2007-2008 były wkładane diesle 125 konne...
Do takiej mocy kręcą przez chipa w starszych modelach.

Offline luixxi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Proszę o info na temat Trajeta
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Grudzień 2016, 17:50:40 »
czy w trajecie 2.0 crdi ktoś próbował zamiany turbo na większe??