Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwię  (Przeczytany 20634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
Wiem, że temat skrzypienia deski był już omawiany, ale nie wiem czy mój przypadek to właśnie to, czy jeszcze coś innego. Niestety jakość wykonania w środku pozostawia nieco do życzenia, u mnie występują dwie wkurzające przypadłości:

1. Coś mi trzeszczy/brzęczy przy około 2500 obrotów i te obroty są kluczowe, poniżej i powyżej efekt nie występuje, a przy około 2500 coś jakby wpadało w rezonans. Oczywiście sprawdziłem, czy to nie coś ze schowka - niestety nie. Nie potrafię też dokładnie zlokalizować źródła tego dźwięku. Czy sławna "trzeszcząca deska" u Was właśnie tak się objawiała, czy to jednak coś innego i może ktoś przerabiał coś podobnego ?

2. Ewidentnie skrzypią mi fotel, przy pierwszym przeglądzie to zgłosiłem, w ASO przesmarowali prowadnice itd. jednak to nie pomogło. A dalsze moje badania wskazują, że to po prostu sprężyny z fotela skrzypią - a przynajmniej tak mi się wydaje. Co ciekawe dotyczy to głównie fotela pasażera, który jest zdecydowanie mniej użytkowany, niestety fotel kierowcy też nie jest idealny, bo zauważyłem, że oparcie zaczyna mi się lekko chybotać. Czy ktoś miała podobny przypadek i udało mu się to w ASO załatwić ?

3. I jeszcze taka sprawa bonusowa, czyli sprzędło. Co jakiś czas przy wstecznym i półsprzęgle, wydaje ono taki dziwny "trący" dźwięk. Nieco mnie to niepokoi, szczególnie, że wymiana sprzęgła mi się nie uśmiecha w około 1,5 rocznym samochodzie. Żeby było "zabawniej", to mam też 16 letnią Felicię i w obu samochodach obchodzę się ze sprzęgłem podobnie, a w Felicii takich cyrków nie mam. Przyznam też, że (chyba) niestety 2 razy zdarzyło mi się nieco sprzęgło przegrzać (poczułem bardzo nieprzyjemny zapach i od razu zluzowałem z gazem) przy stromych podjazdach, ale i tak mam wrażenie, że jest jakieś zbyt delikatne. Czy więc sprzęgło w i20 jest tak delikatne, a może po prostu ten model tam ma i nie trzeba się tym przejmować ? Dodam, że innych objawów zużycia nie widzę, czyli żadnego świszczenia w normalnej jeździe, a jedynie ten wsteczny i to nie zawsze.

Edycja tytułu. tekla
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:06:10 przez Brt »

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwięk sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń 2013, 10:56:20 »
Cytat: "Jacaw"
1. Coś mi trzeszczy/brzęczy przy około 2500 obrotów i te obroty są kluczowe, poniżej i powyżej efekt nie występuje, a przy około 2500 coś jakby wpadało w rezonans. Oczywiście sprawdziłem, czy to nie coś ze schowka - niestety nie. Nie potrafię też dokładnie zlokalizować źródła tego dźwięku. Czy sławna "trzeszcząca deska" u Was właśnie tak się objawiała, czy to jednak coś innego i może ktoś przerabiał coś podobnego ?


W schowku być może zasuwka do klimy ... ale mówisz, że sprawdzałeś.

I20 ma feler w postaci wyskakujących ze swoich miejsc metalowych zapinek podtrzymujących śruby mocujące deskę. I właśnie te metalowe zapinki powodują drżenie i hałas - trzeba deskę zdemontować i odpowiednio te blaszki nawiercić, żeby się trzymały  To info mam z ASO.

Sęk w tym, że dobre ASO powinno codziennie logować się do biuletynu i tam wszystko jest tzn. problemy jakie występowały w i20 i jak je naprawić.



Mi uchwyt pasów kierowcy trzeszczy jak diabli. Ten przy hamulcu ręcznym.

Korekta ort. tekla

djpit

  • Gość
[i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwięk sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń 2013, 20:45:08 »
Ad.1    Mam to samo, nie zgłaszałem w Aso bo jestem w 99% pewien że przy ew. demontażu deski uszkodzili by coś innego albo porysowali po innych doświadczeniach z ASO.
Nie wiem co tak wibruje ale wydaje mi się że to linka prędkościomierza. Generalnie nie bardzo uśmiecha mi się demontaż deski w nowym aucie....  Ja z trudem się do tego przyzwyczajam.

Ad.2 Mi fotele też poskrzypują, są to najpewniej właśnie sprężyny a tego ...nienasmarujesz.

Ad.3 Mi nic nie trze - ale sprzęgło od nowości nie działa płynnie tylko lekko "zrywa" - w żadnym innym aucie tak nie miałem a używam różne samochody.

Generalnie - trzeba się przyzwyczaić - albo zmienić auto na np. niemieckie :P :)

Leszek_S.

  • Gość
[i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwięk sprzęgła
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń 2013, 11:03:12 »
Cytat: "djpit"
zmienić auto na np. niemieckie

Koniecznie, koniecznie np. na VW Golfa  a jeszcze lepiej Passata :-D

NieAmator

  • Gość
[i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwięk sprzęgła
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń 2013, 12:38:24 »
kup sobie 1.2 tfsi i wyremontuj silnik po 100kkm gościu jak masz tu bluźnić to zmykaj z tego forum miałem więcej aut od Ciebie różnych marek i BMW i Honde I fiata i żadne mi nie pasowało tak jak Hyundai. Robie w warsztacie i uwierz mi ze te niemieckie wynalazki są o kant chu*a potłuc nie pasuje ci ASO w krakowie to jedź do buska.

djpit

  • Gość
[i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwięk sprzęgła
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Styczeń 2013, 17:31:53 »
Cytat: "NieAmator"
kup sobie 1.2 tfsi i wyremontuj silnik po 100kkm gościu jak masz tu bluźnić to zmykaj z tego forum miałem więcej aut od Ciebie różnych marek i BMW i Honde I fiata i żadne mi nie pasowało tak jak Hyundai. Robie w warsztacie i uwierz mi ze te niemieckie wynalazki są o kant chu*a potłuc nie pasuje ci ASO w krakowie to jedź do buska.


Gościu może naucz się czytać ze zrozumieniem, a później sam znikaj z tego forum? Polecam czytanie z uwagą!

Nie bluźnię a odpowiadam na pytania kolegi, i stwierdzam co jest u mnie. Co do niemieckich to napisane "np". Zawsze może zmienić na Fiata jak piszesz.
A BMW czy Honde to miałeś chyba na plakacie w pokoju :D:D:D

domin

  • Gość
[i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwięk sprzęgła
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Styczeń 2013, 19:38:28 »
Mam przejechane 48kkm i na razie nic nie trzeszczy, ale czytając wasze posty to coś czuję, że mogę się tego spodziewać...
Jacaw, dźwięk o którym piszesz to może się  odzywć łożysko oporowe, ale jeśli auto ma 1,5 roku to byłoby to co najmniej dziwne. Na auto na pewno masz gwarancję, więc może łaskawe ASO się tym zainteresuje. Tłumaczenie, że ten model tak ma do mnie nie trafia.
djpit, też tak miałem na początku, ale po którymś tysiącu na liczniku, zauważyłem, skrzynia zmienia płynnie biegi przy obrotach silnika delikatnie powyżej 3000. Spróbuj, może u Ciebie też będzie ok.

NieAmator

  • Gość
[i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwięk sprzęgła
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Styczeń 2013, 21:45:36 »
djpit, Chyba jesteś niepoważny kolego na plakacie w pokoju może ty masz auta. Miałem prelude o czym pisałem że po wypadku nią do dziś boli mnie kręgosłup fiata punto który był najgorszym badziewiem volvo s60 które zgubiło dwa razy synchronizacje rozrządu w domu mam jeszcze dwa Hyundaie i w żadnym nie mam usterek.

Leszek_S.

  • Gość
[i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwięk sprzęgła
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Styczeń 2013, 09:40:37 »
Taaa teraz się będziecie licytować który miał więcej "fajnych" aut :lol:

domin

  • Gość
[i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwięk sprzęgła
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Styczeń 2013, 11:55:31 »
Kto da więcej?
Fajne auto to takie, które przede wszystkim jeździ a nie stoi u mechanika  :-P

ziutek

  • Gość
[i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwięk sprzęgła
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Styczeń 2013, 19:57:52 »
Też mam świerszcza w okolicach prawej części deski rozdzielczej, przy 2600obr/min  ale tylko jak samochód się rozgrzewa. Jak jest całkiem zimny, albo już rozgrzany to wszystko jest  ok. Generalnie się przyzwyczaiłem. Sprzęgło sporadycznie trzeszczy, fotel też, ale tylko przy bardzo dużej wilgotności w aucie. Generalnie po zgłoszeniu do ASO wyregulowali sprzęgło i posmarowali cięgna oraz niby coś regulowali w fotelu. Ogólnie pomogło, ale sporadycznie jak już napisałem coś takiego się zdarza, przy dużej wilgotności.

Slawomir

  • Gość
[i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwięk sprzęgła
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Czerwiec 2013, 10:52:56 »
Jacaw,  Witam,
Dalej wydaje dziwny dzwiek przy jezdzie na półsprzęgle. Miałem to samo i wymienili mi jakieś elementy sprzęgła-podobno mają akcje serwisową ( "cichą" :P)  na to.

Pozdrawiam.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwięk sprzęgła
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Czerwiec 2013, 13:42:46 »
Oni wszystko cichaczem robią. Ja za sukces danego ASO Hyundai uznał bym to że wiedzą jak do biuletynu się zalogować, o czytaniu "news'ów" nie wspominając.

Slawomir

  • Gość
[i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwięk sprzęgła
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Czerwiec 2013, 16:46:46 »
No mi koleś z serwisu powiedział, że był na szkoleniu i mają teraz taką akcje na takie objawy. Ja w sumie nie mogę narzekać na serwis, w miare to jakos ogarniaja.
Zostały mi 4 dni gwarancji i zaczynam się bać co będzie potem ...

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Trzeszczące coś w środku, skrzypiące fotele i dźwięk sprzęgła
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Czerwiec 2013, 20:48:09 »
Cytat: "Slawomir"
No mi koleś z serwisu powiedział, że był na szkoleniu i mają teraz taką akcje na takie objawy. Ja w sumie nie mogę narzekać na serwis, w miare to jakos ogarniaja.
Zostały mi 4 dni gwarancji i zaczynam się bać co będzie potem ...


Może być tylko lepiej, bo sam sobie będziesz naprawiał usterki  ;-)  Ale gorzej być nie może. Nie martw sie, jeszcze sie nacieszysz tym autem  ;-)