Autor Wątek: Hultaj źle jedzie - przegub, hamulce, przekł. kierownicza??  (Przeczytany 2865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elmiko

  • Gość
Może ktoś mnie naprowadzi - wcześniej już było słychać prawy przegub - przy skręcie w lewo było dość głośne stukanie.
Teraz przy jeździe na wprost słychać rytmiczne - proporcjonalne do obrotów koła stukanie/chrobotanie. Przy mocnym dodawaniu gazu chyba się uspokaja, przy toczeniu się na luzie ściąga w prawo i kierownica chodzi na boki.

Macie jakiś pomysł?

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Hultaj źle jedzie - przegub, hamulce, przekł. kierownicza??
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Luty 2009, 01:07:08 »
Możesz mieć luźny przegub wahacza. Podnieś przednie koła na lewarku i zobacz czy jak ciągniesz koła wzdłuż osi nie ma ruchu na przegubach właśnie. Koszt przegubu koło 30 zł za sztukę, a jak ci koło wypadnie to wielka lipa.

LukaszMix

  • Gość
Hultaj źle jedzie - przegub, hamulce, przekł. kierownicza??
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Luty 2009, 22:28:47 »
albo Ci się łożysko rozsypało jak podniesiesz auto to zobaczysz

elmiko

  • Gość
Hultaj źle jedzie - przegub, hamulce, przekł. kierownicza??
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2009, 13:00:25 »
Cytat: "T_O_M_A_L_A"
Możesz mieć luźny przegub wahacza. Podnieś przednie koła na lewarku i zobacz czy jak ciągniesz koła wzdłuż osi nie ma ruchu na przegubach właśnie.


Podnosłem i szarpałem - bez skutku - koło jak przymurowane.
Chyba jednak hamulce się zapiekły albo coś w tym rodzaju...

elmiko

  • Gość
Hultaj źle jedzie - przegub, hamulce, przekł. kierownicza??
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2009, 08:30:47 »
Jednak przegub - osłony właściwie brak, przegub prawie w proszku...

Sokół

  • Gość
Hultaj źle jedzie - przegub, hamulce, przekł. kierownicza??
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Marzec 2009, 01:19:09 »
U mnie przegub sie równiez odezwał :/ Czas na wymiane bo nie chce zbierac kół po rowach :p Przegladałem jednak różne oferty na allegro i cena przeguba waha sie od 80 do 130 zł. Stąd moje pytanko do T_O_M_A_L_A, gdzie mozna nabyc jakiś dobry przegub za ok 30 zł (znasz jakiś może punkt - bo w Poznaniu straszna drozyzna)?? Bo chyba uzywanego sprzętu nie ma co wstawiac ...

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Hultaj źle jedzie - przegub, hamulce, przekł. kierownicza??
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Marzec 2009, 07:58:22 »
Ja kupowałem w inter cars w Bydgoszczy. To jest sieć sklepów więc może jest i oddział poznański.

Internet: http://sklep.intercars.com.pl/
i trzeba przejść do:
Osobowe -> HYUNDAI -> PONY (X-2) -> 1.5 ->  Tuleja wahacza -> Wahacz zawieszenia koła -> Sworzeń wahacza

Najtańszy znalazlem za 38 zł więc już lepiej :)

Sokół

  • Gość
Hultaj źle jedzie - przegub, hamulce, przekł. kierownicza??
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Marzec 2009, 18:23:19 »
Dzieki T_O_M_A_L_A za info ale teraz sie juz troche zamotałem, bo na dobra sprawe nie wiem co wymienić...

Ja jestem świecie przekonany że kończy mi sie przegub czyli cos takiego:

http://www.allegro.pl/item556727980_przegub_hyundai_accent_excel_pony_s_cope_1_3_1_5.html

Ty zas sugerujesz wymiane sworznia wahacza, czyli czegoś takiego:

http://www.allegro.pl/item549582764_sworzen_wahacza_hyundai_pony.html

Co wiec jest odpowiedzialne za stukanie, sciaganie auta w lewo i trzesienie kierownicy?? Zdaje sie, że elmiko posypał sie tez przegub a nie sworzen ...

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Hultaj źle jedzie - przegub, hamulce, przekł. kierownicza??
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Marzec 2009, 18:35:05 »
Moja wina, pomytlały mi się nazwy. Ja wymieniałem sworznie, bo mi koło prawie odfrunęło, a nie przegub. Przepraszam za motanie w temacie.

leroo89

  • Gość
Hultaj źle jedzie - przegub, hamulce, przekł. kierownicza??
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Marzec 2009, 19:07:53 »
Witam
Mam podobny problem i nie wiem co to :-?
Podczas jazdy obojetnie czy na luzie czy na biegu czy hamuje czy nie hamuje slychac dziwny rytmiczny dzwiek z prawego przedniego koła
mniej wiecej tak jakby guma o gume obcierała, takie jakby skrzypienie i nie mam pojecia co to jest :-(
dzisiaj sprawdzalem hamulce i one sa wporządku
wiem ze mam do wymiany sworzeń przy tym kole bo wyszło na przeglądzie ale to raczej nie tego wina bo wtedy by bylo pukanie...
Czy to nie przypadkiem lożysko :?:

Bachna

  • Gość
Hultaj źle jedzie - przegub, hamulce, przekł. kierownicza??
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Marzec 2009, 13:07:17 »
Też miałam ten problem i to niestety było łożysko, do tego coś się zapiekło przy hamulcach i wszystko razem dawało fascynujące efekty dźwiękowe :roll: na szczęście dotarłam do mechanika zanim stało się coś poważnego i "konik" zasuwa ile wlezie :-D