Autor Wątek: zwarcie ogrzewania tylnej szyby i światel postojowych  (Przeczytany 4343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

frodus

  • Gość
zwarcie ogrzewania tylnej szyby i światel postojowych
« dnia: 30 Grudzień 2012, 22:54:07 »
Witam, mam duży problem z moim trajetem, ponieważ gdy mam zapalone auto samoistnie lekko palą mi się postojowe, deska nie podświetla się w tym momencie, oczywiście pokrętlo od światel jest w pozycji off  :-) Drugi problem polega na tym, że momencie zapalenia światel postojowych jak i mijania zapala mi się kontrolka od wlączonego tylnego ogrzewania szyby, więc postanowilem rozebrać tapicerkę tylnej klapy i wniosek jest taki, że gdy odlącze ten czerwony kabelek przy samej szybie po stronie kierowcy znikają oba problemy. Proszę o pomoc w znalezieniu problemu  :-/  i jeśli ktoś ma jakiś schemacik elektryczny od tego calego okablowania tylnej klapy to bylby mile widziany  ;-)

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Mam od coupe jakieś materiały od elektryki
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń 2013, 23:32:38 »
Podejrzewam że schemat działania i czujniki są takie same bo i silniki: coupe, trajet, sonata, elantra, santafe i tucson mają identyczne.
Co do problemu to może coś z wiązką przewodów coś się stało przy klapie w gumowej osłonie.
np. http://allegro.pl/hyundai-trajet-wiazka-tylnej-klapy-i2835388511.html

frodus

  • Gość
zwarcie ogrzewania tylnej szyby i światel postojowych
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Styczeń 2013, 23:49:35 »
możliwe, tylko mam problem ze zdjęciem tych plastików na obudowie szyby, bo nie wiem w którą stronę ciągnąć? czy w strone szyby czy do środka samochodu (kiedy klapa jest zamknięta), a w internecie nic nie znalazłem na temat ich demontażu :-/ Jak to zrobić aby nic nie urwać?  :-P

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
zwarcie ogrzewania tylnej szyby i światel postojowych
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń 2013, 00:04:14 »
Ściągnij plik czwarty od dołu http://doc.hyundai-autoclub.ru/trajet/ i będziesz miał SD-schemat elektryczny,CC-rozpiska pinów w kostkach  ,CL-rozmieszczenie elementów instalacji w samochodzie (foto).