Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Podgrzewane lusterka  (Przeczytany 14584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

budrys

  • Gość
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« dnia: 29 Grudzień 2012, 22:34:29 »
Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem Hyundaia i20 w wersji comfort. Niestety nadeszła zima i zaczął mi doskwierać brak podgrzewanych lusterek. Stąd moje pytanie: Czy w wersji comfort jest wyprowadzona inastalacja, która umożliwia podpięcie lusterek z podgrzewaniem, czy może chęć ich zamontowania będzie się wiązała z większą modyfikacją?

Pozdrawiam,
Paweł.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 12:52:34 przez Brt »

el capitan

  • Gość
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień 2012, 22:39:15 »
Chciałem kiedyś założyć w ASO  - koszt 300 zł. Wymieniają wkłady lusterek i podpinają kable pod  "przycisk" ogrzewania tylnej szyby.

budrys

  • Gość
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień 2012, 22:53:22 »
Cena przyzwoita, więc po nowym roku podzwonię po serwisach i dam znać jak sprawa wygląda.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień 2012, 23:05:19 »
Co prawda mam Getz'a, ale też miałem ten problem. Żeby sprawdzić instalację, zdjąłem trójkątny boczek przy lusterku i sprawdziłem ile przewodów wchodzi do kostki. U mnie było pięć, więc trzy do regulacji lusterka, a dwa do podgrzewania, czyli instalacja gotowa. Tylko u mnie były lusterka bez wkładów grzejnych. Kupiłem lusterka z wkładami i teraz grzeją, aż miło. Poniżej zdjęcie kostki z przewodami. Jeżeli masz pięć przewodów, to masz pociągniętą instalację.


stalowiak

  • Gość
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień 2012, 23:37:24 »
Cytat: "albert"
Kupiłem lusterka z wkładami i teraz grzeją, aż miło.
Jak wyciągnąłeś lusterka bez grzania, to były gdzieś kable, że wystarczyło tylko podpiąć, czy musiałeś samemu jakieś kable dorabiać? I podpięte jest to pod ogrzewanie tylnej szyby?

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień 2012, 23:48:51 »
Instalacja była już podciągnięta fabrycznie. Na zdjęciu te pięć przewodów, to instalacja fabryczna. Dochodzą one do kostki, która jest wpięta w gniazdo lusterka. Lusterko bez wkładu grzejnego ma tylko trzy styki, a z wkładem pięć. Po tym można poznać, czy ma wkład grzejny. Jeżeli do kostki dochodzą tylko trzy przewody, to instalację trzeba pociągnąć samodzielnie. Przy okazji można sprawdzić przewody miernikiem 12V, czy jest napięcie.

Kurako

  • Gość
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Grudzień 2012, 09:52:23 »
jeżeli masz pociagnieta instalacje, to po wyciagnieciu wkladu lusterka z obudowy, powinny tam wisiec gdzies 2 kable z wsuwkami o szerokosci moze 3mm..
wtedy wystarczy wyciagnac wkład lusterka z tej czarnej wkładki, dokupić maty grzewcze, nakleic pod spód, wyżłobić otwory w plastikowej wkładce i podpiąć pod tek kable co tam wiszą :)

zdjecia i tutorial: http://www.hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=626

stalowiak

  • Gość
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Grudzień 2012, 11:52:27 »
albert, Kurako, dziękuję za odpowiedzi. Przy obecnych temperaturach wolałbym nie wyjmować lusterka... Chyba jednak zdejmę plastik w narożniku szyby i może tam będzie widać pięć kabli :) mam taką cichą nadzieję...

Kurako

  • Gość
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Grudzień 2012, 11:50:58 »
tylko nie połam zaczepów :D ja uwaliłem :D

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Grudzień 2012, 14:20:51 »
Cytat: "Kurako"
tylko nie połam zaczepów :D ja uwaliłem :D


Trzeba było wrzucić jakieś zdjęcie - poradnik, wtedy na przyszłość każdy by wiedział w których miejscach są zaczepy i jak sobie bezproblemowo z nimi poradzić.

Ja sam nie raz coś odpinam i zniszcze, a potem patrze i sie smieje bo ktos to maksymalnie logicznie zalozyl zeby bylo latwo i bezawaryjnie sciagnac a ja jednak cos urwalem :)

elmiko

  • Gość
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Luty 2013, 09:02:06 »
To kto podpowie gdzie "wsadzić" narzędzia tak, zeby zdjąć zaślepkę i jej nie połamać?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Luty 2013, 16:03:48 »

stalowiak

  • Gość
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Luty 2013, 21:10:38 »
elmiko, jak już ogarniesz temat z instalacją, to daj znać, czy było pięć przewodów, czy tylko trzy. Ja jeszcze się za to nie zabrałem niestety... :(

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Luty 2013, 21:20:32 »
Cytat: "elmiko"
To kto podpowie gdzie "wsadzić" narzędzia tak, zeby zdjąć zaślepkę i jej nie połamać?


Ja ściągałem te trójkąty, chwytając palcami za górny róg. Ewentualnie można podważyć go jakimś płaskim, tępym narzędziem. Zdejmowanie trzeba zaczynać od góry, a zakładanie odwrotnie, czyli od dołu.

elmiko

  • Gość
[i20 PB] Podgrzewane lusterka
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Luty 2013, 00:19:18 »
Cytat: "stalowiak"
elmiko, jak już ogarniesz temat z instalacją, to daj znać, czy było pięć przewodów, czy tylko trzy. Ja jeszcze się za to nie zabrałem niestety... :(


Ja się zabiorę jak będzie cieplej i sucho