Autor Wątek: [Santa Fe SM] PROBLEM LUB BRAK WIEDZY  (Przeczytany 2806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

daro59

  • Gość
[Santa Fe SM] PROBLEM LUB BRAK WIEDZY
« dnia: 28 Grudzień 2012, 21:16:58 »
:-/ Witam mam problem - po wjechaniu w dość grząski teren mam wrażenie jak by nie było różnicy po włączeniu przycisku 4WD jak to sprawdzić? Nadmienię że to moje pierwsze Santa fe z napędem na dwie ośki.
                                                                  pozdrawiam -daro59 :-/  :-/

NieAmator

  • Gość
[Santa Fe SM] PROBLEM LUB BRAK WIEDZY
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudzień 2012, 23:18:33 »
niech ktoś zobaczy czy wszystkie koła ,,kopią" błoto

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] PROBLEM LUB BRAK WIEDZY
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień 2012, 08:24:38 »
grząski teren... a z jaką prędkością jedziesz? Najprościej.... tak jak pisał NieAmator, stań na tym grząskim terenie (musi być ślisko) i gaz do dechy... tylne koła powinny obracać się niezależnie od przednich. 4WD odłącza się automatycznie przy 30 km/h więc jak jedziesz 40 po terenie to nie masz 4WD na stałe.... I dlatego wersje do 2004 były super bo miały stały 4x4 60/40 bez względu na prędkość.
Generalnie u siebie czuje i słyszę jak mi tylne koła pracują inaczej niż przednie (uślizgi) kwestia osłuchania ale ja mam stały.
Jak sprawdzenie nic nie da bo nie da to polecam śnieg lub to pojedź do zaprzyjaźnionego lepszego warsztatu i na podniesionych 4 kołach (tylko nie na lewarkach) dodaj lekko gazu (wystarczy popuścić sprzęgło)... problem będzie rozwiązany a poświęcisz na to 5 min nie licząc dojazdu.

daro59

  • Gość
[Santa Fe SM] PROBLEM LUB BRAK WIEDZY
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień 2012, 11:50:11 »
Super dziękuje za rade pozdrawiam -daro59