Autor Wątek: [ix20] Nadmuch na przednią szybę - kłopot  (Przeczytany 8863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Nadmuch na przednią szybę - kłopot
« dnia: 26 Grudzień 2012, 22:36:08 »
Witam
Czy tylko ja mam taki problem czy wszystkie ix20 lub tak ma być.
Zauważyłem że często paruje mi przednia szyba , jestem po czyszczeniu klimy i wymianie filtra przeciwpyłkowego.
Dam przykład
Ustawiam w Auto klimę na 20C  ( po przejechaniu 5-10 km tak żeby był  nagrzany silnik ) nadmuch idzie wszędzie ale nie na przednia szybę , obniżę temperaturę do 17C ( na dworze jest +6C) oczywiście cały czas w Auto i co dmucha wszędzie ale nie na szybę ale jak podniosę temperaturę do + 24C to wtedy dmucha .
Jak jest u was

Próbował i dmuch na szybę w każdym przedziale temperatury jak włączże  silny nadmuch na szybę poprzez guzik bez auto

NieAmator

  • Gość
[ix20] Nadmuch na przednią szybę - kłopot
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2012, 08:16:33 »
bo auto ma za zadanie wyrównać Ci temperature w kabinie. A przy tak niskiej temperaturze sprężarka Ci się załącza? Załącza i wyłącza więc klime załącza i rozłącza. Po za tym po za accordem i jakąś mazdą żaden samochód nie ma funkcji grzania klimą chyba że jakiś maybach bo tego badziewia jeszcze nie robiłem to nie wiem. Napisz jeszcze jak odgrzybiałeś tą klime

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Nadmuch na przednią szybę - kłopot
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień 2012, 20:50:23 »
Ja wymuszam nawiew na szybę poprzez przycisk na panelu (odszranianie) - wtedy automatycznie zaskakuje klima z nawiewem na max skierowanym na szybę. Działa w 100% - odparowanie szyby jest bardzo szybkie. Może coś nie tak wciskasz - osobiście jestem bardzo zadowolony z działania układu. Nagrzewanie wnętrza auta jest też bardzo dobre.

Offline Maolma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 106
[ix20] Nadmuch na przednią szybę - kłopot
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2012, 22:51:25 »
Kotku ;-) , dziękuję za odpowiedź Nieamatorowi w sprawie parowania szyby, być może i mnie Twoja uwaga się przyda :-D Jutro ostateczna decyzja w tej sprawie i to chyba pozytywna :!:  Pozdrawiam

[ Dodano: 2012-12-27, 22:52 ]
Oj, przepraszam, Lukaszowi!

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Nadmuch na przednią szybę - kłopot
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Grudzień 2012, 17:50:55 »
Jestem po przeglądzie
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=27573#27573

Faktycznie coś musieli ustawić z tą klimą w serwisie teraz jest wszytko oki , ale niestety  dalej jest nie przyjemny zapach po włączeniu klimy i danie np +20C zaraz po uruchomieniu silnika , filtr kabinowy i czyszczenie klimy było robione w hyundai Mysłowice za wszytko dałem 151zł wytrzymało raptem 1,5 miesiąca

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Nadmuch na przednią szybę - kłopot
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudzień 2012, 18:16:31 »
Cytat: "lukasz.zst"
Jestem po przeglądzie
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=27573#27573

Faktycznie coś musieli ustawić z tą klimą w serwisie teraz jest wszytko oki ....................................wytrzymało raptem 1,5 miesiąca

To chyba coś kiepsko czyszczą. Zrozumiałym jest, że tam gdzie jest wilgoć itp. może pojawić się coś innego niż zapach perfum, jednak po to są środki - być może serwis markuje, że naprawia tę przypadłość, albo nienależycie się przykłada.

jack55

  • Gość
Re: [ix20] Nadmuch na przednią szybę - kłopot
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Styczeń 2013, 19:22:36 »
Cytat: "lukasz.zst"
Witam
Czy tylko ja mam taki problem czy wszystkie ix20 lub tak ma być.
Zauważyłem że często paruje mi przednia szyba , jestem po czyszczeniu klimy i wymianie filtra przeciwpyłkowego.
Dam przykład
Ustawiam w Auto klimę na 20C  ( po przejechaniu 5-10 km tak żeby był  nagrzany silnik ) nadmuch idzie wszędzie ale nie na przednia szybę , obniżę temperaturę do 17C ( na dworze jest +6C) oczywiście cały czas w Auto i co dmucha wszędzie ale nie na szybę ale jak podniosę temperaturę do + 24C to wtedy dmucha .
Jak jest u was
o

Sprawdzałem dzisiaj i u mnie  w Auto  nadmuch na przednią szybę jest także Kotek coś masz nie tak i nie powinno tak być :-(

[ Dodano: 2013-01-02, 19:36 ]
Cytat: "KoTeK"
[To chyba coś kiepsko czyszczą. Zrozumiałym jest, że tam gdzie jest wilgoć itp. może pojawić się coś innego niż zapach perfum, jednak po to są środki - być może serwis markuje, że naprawia tę przypadłość, albo nienależycie się przykłada]


U mnie po dwukrotnym czyszczeniu klimy w specjalistycznym zakładzie oraz u dealera po miesiącu dalej był nieprzyjemny zapach.Także popularne dzisiaj ozonowanie moim zdaniem jest do d.......szkoda kasy :-/ Wróciłem do starej sprawdzonej metody  czyszczenia przy pomocy preparatu odgrzybiającego w postaci wstrzyknięcia piany centralnie w kratki nawiewów.I nareszcie jest wszystko ok.

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
Re: [ix20] Nadmuch na przednią szybę - kłopot
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Styczeń 2013, 20:12:40 »
Cytat: "KoTeK"

Ja wymuszam nawiew na szybę poprzez przycisk na panelu (odszranianie) ......


Cytat: "jack55"

Sprawdzałem dzisiaj i u mnie  w Auto  nadmuch na przednią szybę jest także.  Kotek coś masz nie tak i nie powinno tak być :-(


Gra gitara...... ja nie powiedziałem, że to nie działa - chyba zabrakło precyzji - parowanie usuwam uruchamiając klimę i wtedy zapewne leci nawiew na szybę bo szyby odparowują :-), odszranianie tak jak opisałem - zmarzlina z szyb znika jak  wędlina ze sklepów w latach 80-tych.

Przecież w każdym przypadku można klawiszami skierować powietrze w którą część samochodu ma się chęć - ja tak robię - w upały kieruję sobie nawiew na siebie - gdy robi mi się chłodno - np. to na szybkę.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
Re: [ix20] Nadmuch na przednią szybę - kłopot
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Styczeń 2013, 11:40:58 »
Cytat: jack55
Cytat: "lukasz.zst"
Witam
Czy tylko ja mam taki problem czy wszystkie ix20 lub tak ma być.
Zauważyłem że często paruje mi przednia szyba , jestem po czyszczeniu klimy i wymianie filtra przeciwpyłkowego.
Dam przykład
Ustawiam w Auto klimę na 20C  ( po przejechaniu 5-10 km tak żeby był  nagrzany silnik ) nadmuch idzie wszędzie ale nie na przednia szybę , obniżę temperaturę do 17C ( na dworze jest +6C) oczywiście cały czas w Auto i co dmucha wszędzie ale nie na szybę ale jak podniosę temperaturę do + 24C to wtedy dmucha .
Jak jest u was
o

Sprawdzałem dzisiaj i u mnie  w Auto  nadmuch na przednią szybę jest także Kotek coś masz nie tak i nie powinno tak być :-(

[ Dodano: 2013-01-02, 19:36 ]
Cytat: "KoTeK"
[To chyba coś kiepsko czyszczą. Zrozumiałym jest, że tam gdzie jest wilgoć itp. może pojawić się coś innego niż zapach perfum, jednak po to są środki - być może serwis markuje, że naprawia tę przypadłość, albo nienależycie się przykłada]


U mnie po dwukrotnym czyszczeniu klimy w specjalistycznym zakładzie oraz u dealera po miesiącu dalej był nieprzyjemny zapach.Także popularne dzisiaj ozonowanie moim zdaniem jest do d.......szkoda kasy :-/ Wróciłem do starej sprawdzonej metody  czyszczenia przy pomocy preparatu odgrzybiającego w postaci wstrzyknięcia piany centralnie w kratki nawiewów.I nareszcie jest wszystko ok.[/quote
Zgadzam sie z tym co mówisz .
Wiesz jestem świeżo po serwisie  będę to reklamował , narzazie czekam na czujniki parkowania
Zapraszam ciebie tutaj