Autor Wątek: [Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?  (Przeczytany 16186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

djpit

  • Gość
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« dnia: 26 Grudzień 2012, 11:37:50 »
Witam, mam 2 hyundaie w tym Getza w LPG (fabrycznie od nowości), autko ma 30tys. i 2 lata, co jakiś czas był problem z LPG tj: podczas jazdy na gazie samo przerzucało na paliwo i trzeba było czasem wciskać manualnie by wrócić na LPG. Kiedyś wymienili jakiś czujnik ciśnienia gazu i było ok przez ok 2 mce. Ale znów się zaczęło dużo częściej to dziać.  Pojechałem no i się zaczęło....

Zamówili czujnik, okazało się że dostali zły, no to za tydzień znowu, przyszedł inny i założyli, oddali auto, po wyjeździe okazuje się że nie jedzie w ogóle na LPG... , no to następny termin, coś porobili i w ogóle odłączyli gaz bo znów coś musieli domówić, po wyjeździe na PB auto szarpie, gaśnie, świeci CHECK, potem znów ASO, skasowali coś zrobili i auto jeździło na LPG ale na PB szarpie gaśnie i nie ma mocy. Znów ASO, coś robili cały dzień i oddali bo święta - stwierdzili że idą po kolei bo "nie wiedzą co jest"...  Wydane auto przez ok 30KM jechało w miarę normalnie na LPG bo było ciepłe. Po odpaleniu next dnia żeby ruszyć i aby nie zgasło trzeba trzymać obroty na prawie czerwonym polu bo nie ma w ogóle mocy, z dnia na dzień jest coraz słabsze i znów świeci CHECK....  Czekam na kolejną wizytę w krakowskim ASO, gdzie zostawię auto aż naprawią.

Ktoś powie że nowe auto to spokój... a tymczasem miałem kilka używanch aut w tym diesla i LPG i NIGDY nie miałem takich problemów.  
Kompetencje serwisu przekroczyły wszystkie możliwe normy.... brak mi słów.

Jak można nie ogarnąć  TAK PRYMITYWNEGO AUTA!!!

Ilość wizyt w ASO i same koszty dojazdu do nich mnie przerażają.


Chętnie usłyszę wasze opinie - może mam pecha?

Orty! Btw. "w ogóle" pisze się tak (: tekla

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Grudzień 2012, 17:38:36 »
Skoro nie przełączał na lpg to trzeba było samemu kupić dobry czujnik ciśnienia od brc i go wymienić a nie bawić się w papraczy w ASO. A jeśli już to jechać do dobrego zakłaadu gdzie montują lpg i na pewno by szybko naprawili.
Pewnie pokielbasili z mapami gazu i teraz są cyrki. Ludzie myślą, że w ASO robią znakomici fachowcy a tak naprawdę wymieniacze części bo na tym mają najlepszy zysk.  
Znajomej też przestał się przełączać gaz i pojechała tylko raz do dobrego montera i wymienił czujnik. Nie w każdym zakładzie z lpg robią co na tym się znają. Sam znam zakład gdzie tanio zakładają lpg a robi tam chlopaszek co bym mu nawet roweru nie dał naprawić.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Grudzień 2012, 18:31:17 »
Koledze robaszek127 powinno się postawić piwo za ten post. Nic dodać, nic ująć. Choć sam nie jeżdżę na gazie i nie mam zamiaru to z racji tego, że pracuję w branży motoryzacyjnej coś o tym wiem. Jedynym problemem kolegi djpit może być to, że jeśli ma instalację "fabryczną" (czyt. założoną za pośrednictwem ASO) to jakakolwiek obca ingerencja skutkuje utratą gwarancji na cały samochód...

djpit

  • Gość
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Grudzień 2012, 19:51:45 »
Samochód jest na gwarancji, a ja nie jestem mechanikiem, poza tym nie po to się kupuje nowe auto żeby mieć takie problemy i samemu przy nim dłubać nieprawdaż ?

Owszem - zapewne w każdym lepszym serwisie LPG uporali by się z usterką w ciągu 2 godzin  ale nie po to kupowałem nowe z gwar.

Co mnie najbardziej dziwi - jakie kompetencje muszą mieć tamtejsi pracownicy skoro zwykłe serwisy robią z takimi usterkami w 1 dzień....

Nie wyobrażam sobie oddać im jakieś lepsze auto z nowoczesnym silnikiem.... aż mam ciarki...

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Grudzień 2012, 20:06:36 »
Cytat: "djpit"
Co mnie najbardziej dziwi - jakie kompetencje muszą mieć tamtejsi pracownicy skoro zwykłe serwisy robią z takimi usterkami w 1 dzień....

To temat rzeka i ciężko o tym dyskutować szeroko na forum bo czasu i miejsca mało...

djpit

  • Gość
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudzień 2012, 19:29:45 »
No już dziś tak nierówno chodzi i taki słaby że nie da się nim za bardzo jeździć bo strach. Po prostu cudownie... do nowego roku brak auta...  żenada


Trzy błędy ortograficzne w tak krótkiej wiadomości. Postaraj się, proszę! tekla

Leszek_S.

  • Gość
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Grudzień 2012, 11:23:26 »
djpit,
Jesteś z Krakowa więc nie daleko miałbyś w sumie do serwisu w Busku (KLIK) oczywiście stosunkowo niedaleko, bo ja tam jeżdżę od przeglądu do przeglądu i samochód ma jeździć tak jak oni mu każą, więc praktycznie oszczędzam na dojazdach do serwisu ;-)

Oczywiście montują i serwisują instalacje LPG

djpit

  • Gość
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudzień 2012, 16:44:52 »
kolego ja nie mam czasu jeździć po innych miastach z autem, dla mnie czas to pieniądz. Auto ma zarabiać.

Kupując auto raczej nie zastanawiasz się w którym aso  będziesz go naprawiał... jedziesz tam gdzie masz bliżej bo standard powinien być odpowiedni.

Leszek_S.

  • Gość
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudzień 2012, 18:11:29 »
Cytat: "djpit"
kolego ja nie mam czasu jeździć po innych miastach z autem, dla mnie czas to pieniądz.

Widać - masz czas skoro musisz sie bujać po kilka...naście razy z jedną pierdołą, ale to.... Twój czas więc.... Twój problem ;-) chciałem pomóc, żebyś właśnie NIE TRACIŁ CZASU ;-)
Cytat: "djpit"
Ja już mam po i20 wyrobione zdanie o marce ...

Zmień markę  :mrgreen:

KAROL208

  • Gość
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Grudzień 2012, 21:22:52 »
Moje zdanie jest takie że to nie wina marki tylko instalatorów LPG. Jeżeli auto nie jeździ tak jak powinno to klient nie powinien podpisać protokołu odbioru auta.
Wg mnie czekają tylko na koniec gwarancji i później będziesz bulił.
Jeżeli serwis nie radzi sobie z instalacją lpg to niech ją zdemontuje i odda pieniądzę.
A mówili że BRC wszystko ogarnie :D
Wg mnie masz tylko źle wykonane nawierty kolektora i źle dostrojoną instalację (99% narzekań klientów na lpg jest z tych przyczyn).
Bywały przypadki że w niektórych silnikach np mazdy wkrętki w kolektorze zostały wywiercone w taki sposób że blokowały klapki i wtedy nawet na Pb auto nie jeździło.
Ja bym zaryzykował inny warsztat bo tak to tracisz tylko na wartości auta, pieniądze podczas eksploatacji  i nerwy

Leszek_S.

  • Gość
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Grudzień 2012, 15:53:24 »
Cytat: "KAROL208"
Ja bym zaryzykował inny warsztat

Spoko :mrgreen: facet zaryzykuje prędzej zmianę marki niż warsztatu, bo nie ma czasu. :mrgreen:

NieAmator

  • Gość
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Styczeń 2013, 11:42:16 »
Ty gościu niuch niuch coś tedeikiem od ciebie pachnie

djpit

  • Gość
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Styczeń 2013, 12:03:23 »
Auto po 2 tyg. w ASO zostało w końcu (jak narazie) naprawione. - naprawę zlecili z tego co mówili innej firmie która naprawiła auto chyba w 1-2 dni.
Zobaczymy ile podziała.

Komentarz zbędny.

kml

  • Gość
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Styczeń 2013, 20:28:02 »
djpit, KTÓRE TO ASO? Temat rzeka a nie ma najważniejszej informacji  :roll:

Hants

  • Gość
[Getz] 1.1 Przestroga i pytanie - mam pecha ?
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Marzec 2013, 06:00:08 »
Pewnie zadne. Watkotworca jest strasznym maruda.

Unijne przepisy zezwalaja na serwisowanie pojazdu w kazdym legalnie dzialajacym warsztacie BEZ utraty gwarancji-nie wiem skad to bicie piany na forum.