Autor Wątek: [Tucson] Dziwne zachowanie samochodu - pływanie po drodze  (Przeczytany 21652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zbyh

  • Gość
[Tucson] Dziwne zachowanie samochodu - pływanie po drodze
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Grudzień 2012, 17:03:27 »
Wydaje mi się że skoro producent podaje takie ciśnienie, to na podstawie jakiś obliczeń i badań. Osobiście myśle że mogło by być trochę wyższe niż 2.1, ale nie pompuję więcej bo szkoda opon są i tak b. drogie.

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Dziwne zachowanie samochodu - pływanie po drodze
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Grudzień 2012, 17:56:34 »
zbyh, ja mam wlaśnie takie odczucia jak piszesz. Też mi się wydaje, że można więcej nadmuchać ale trzymam się instrukcji.
 
Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia dokonywania pomiarów tzn dokładności czujnika - pomiędzy stacjami paliw potrafią być spore różnice, które nie tylko wynikają ze złej kalibracji ale i temp.otoczenia i nagrzania opon.

czy przy 2.5 opona szybciej się zużyje - nie wiem,  :-|  możliwe, że tak ale czy zdążymy to zauważyć? - przy małych przebiegach rocznych pewnie z racji upływu czasu będzie trzeba wymienić opony a nie z powodu utraty bieżnika.

Myślę, żę przy 4WD najważniejsze aby wszystkie 4 koła miały tą samą wartość

zbyh

  • Gość
[Tucson] Dziwne zachowanie samochodu - pływanie po drodze
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Grudzień 2012, 18:08:21 »
Święte słowa  :-D

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
[Tucson] Dziwne zachowanie samochodu - pływanie po drodze
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Grudzień 2012, 19:37:34 »
Dodam jeszcze, że jak miałem ciśnienie 2,1 - to wiele osób zwracało mi uwagę, że jeżdżę na flakach. Było to przy letnich oponach 235/60/16. Po dopompowaniu przejechałem na nich ok 5 tys. km i przy zmianie na zimowe koła nie zauważyłem jakiegoś nienormalnego zużycia.