Autor Wątek: Olej itp.  (Przeczytany 6213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grand

  • Gość
Olej itp.
« dnia: 23 Grudzień 2012, 17:15:19 »
Witam! Mam takie pytanie, na gwałt muszę zmienić olej, tylko nie wiem jak wlać, polecicie coś? Przy oleju wymienię również filtr oleju, jaki brać? Sugerować się ceną, czy czymś konkretniejszym? Chciałem wymienić też filtr paliwa, ale jak oglądałem na alledrogo, to nie które są plastikowe, a inne znowuż metalowe, co wybrać?

Drugie pytanie, dalej walczę z ręcznym, podciągałem linkę i dalej ręcznego nie ma... Szczęki niby w porządku, bo ktoś oglądał, ale w razie czego mam w domu nowe, czy to może być wina szczęk czy czegoś innego jeszcze?

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
Olej itp.
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudzień 2012, 20:18:46 »
Grand, co do filtru paliwa to zwróć przede wszystkim uwagę jak u Ciebie przez niego paliwo przecodzi. U mnie od góry do dołu pionowo, ale są też filtry do Ponego gdzie ten wężyk dolny z boku filtru wychodzi. Jeżeli masz taki jak ja to ten drugi trudniej będzie taki zamontować o ile wgl się uda. Mnie jakoś ten plastikowy wygląd nie przekonuje, kupiłem filtr w metalowej obudowie.

U mnie był od lat i po tym jak ja wymieniałem jest pełny syntetyk mobil 1. Dawno temu tato przeszedł na ten olej z jakiegoś mineralnego pewni, nie wiem dokładnie. Ponoć odczucia po przejściu na plus. Różne jednak są opinie o przechodzeniu z jednego rodzaju oleju na drugi.

Nie mam pojęcia jakiej firmy kupiłem filtr oleju. Jeden rodzaj był w sklepie, jakiś nie opisany w kartoniku, granatowy. Filtr powietrza i paliwa to kupiłem SCT Germany. Jakoś tak wyszło, że wychodziły spoko cenowo i był to jedyny sklep, który mógł mi wysłać od razu dwa filtry, więc nie musiałem podwójnie płacić za przesyłkę. Nie jestem jednak w stanie porównać jakości produktów z inną firmą. Pierwsze nowe filtry za mojego użytkowania tego auta. Po wymianie praca silnika oczywiście na plus :P

Ogólnie to nie są to zbyt zaawansowane technologicznie części, więc nie powinno być według mnie jakiejś wielkiej różnicy między nimi.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Re: Olej itp.
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudzień 2012, 20:58:07 »
Cytat: "Grand"
Drugie pytanie, dalej walczę z ręcznym, podciągałem linkę i dalej ręcznego nie ma... Szczęki niby w porządku, bo ktoś oglądał, ale w razie czego mam w domu nowe, czy to może być wina szczęk czy czegoś innego jeszcze?

Zobacz ten temat http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2688.

Filtr oleju jest taki jak w silnikach benzynowych firmy Hyundai z lat 90-tych czyli OC 205 Knecht  (ok.20 pln) lub Mann W811/80 (ok. 27 pln) jeden z najtańszych ok.13 pln więc wybór oczywisty. Jeśli chodzi o olej to napisz jaki: przebieg, poprzednie oleje (mineralny,semi,syntetyk), stan silnika (wycieki,spalanie oleju,dym z wydechu).Klasa oleju API SF lub SG (takich już chyba nie dostaniesz są  z wyższą klasą, ale nie przesadzaj np z SM), odstęp na miarce między MAX-MIN 0,9 litra.

Grand

  • Gość
Olej itp.
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Grudzień 2012, 21:27:52 »
Ok, dzięki za rady.
No to tak, przebieg licznikowy to ok. 160kkm, bo nie wiem ile licznik nie działał, kupiłem go od osoby, które troche licznik nie działał, ale jego w Polsce nie było tylko w Anglii, to samochód stał. Olej tam mam 10w40 syntetyczny bodajże, jeszcze go nie zmieniałem, bo był po zmianie. Z wydechu samochód właśnie kopci, oleju mi nie bierze, wycieków też żadnych. Silnik jest zdrowy, tylko mam problem z tym, że na postoju jak dodam gazu to tak przymuli go i dopiero jak odpuszcze gazu i dodam jeszcze raz, to jest dobrze, również tak samo jest, jak dodam gazu na biegu gwałtownie.
To chyba na tyle, jak coś jeszcze będzie potrzebne, to napisze.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Olej itp.
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Grudzień 2012, 21:40:45 »
Cytat: "Grand"
Olej tam mam 10w40 syntetyczny bodajże.Z wydechu samochód właśnie kopci.


10W40 czyli półsyntetyk( oczywiście że są i takie syntetyki)  przebieg realny pewnie coś pod 180 tyś km więc lej to co do tej pory marka mało istotna może nie najtańszy, ale może ze średniej półki (pojemność układu 3,4 litra).Jakiego koloru są spaliny jeśli białe to zimą tak ma być.Ile przejechałeś kilometrów i skąd opinia że nie bierze oleju.

Grand

  • Gość
Olej itp.
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Grudzień 2012, 22:46:28 »
Na tym oleju zrobiłem ok. 6 tyś km i nic nie dolewałem, a olej sprawdzany jest.
Właśnie kopci na biało, ale to zaczęło się już wcześniej niż przyszło zimno.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Olej itp.
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Grudzień 2012, 22:57:53 »
A czy płynu chłodniczego nie ubywa, przewody od chłodnicy nie robią się twarde.Dlaczego chcesz wymienić olej po 6 tysiącach.

Grand

  • Gość
Olej itp.
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Grudzień 2012, 23:20:18 »
Płynu chłodniczego ubyło mi raz, ale to było bardzo gorąco i samochodu nie oszczędzałem, teraz jest spokój. Olej chce wymienić, bo niby go wymieniał, ale coś mi się wierzyć nie chce i sam go wymienie.