Autor Wątek: [Matrix] Niedogrzane wnętrze przy -10 na zewnątrz  (Przeczytany 3138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stanley84pl

  • Gość
[Matrix] Niedogrzane wnętrze przy -10 na zewnątrz
« dnia: 22 Grudzień 2012, 13:37:18 »
Witajcie

Problem jest następujący , w dodatnich temperaturach auto dmuchało ciepłym powietrzem wewnątrz przy minusowych już nie , dopiero jak trzyma się gaz na około 3 tys. obrotów dmucha ciepłe ale nie gorące. Jak się zmienia z zimnego na ciepłe powietrze to jest delikatna różnica , dodatkowo jak się H ostrzej potraktuje to się załącza chłodzenie "elektryczny wiertolot."chłodnicy co jest bynajmniej dziwne przy -10 . mówią że termostat ale może są inne przyczyny . I tak wogóle to gdzie jest ten termostat ;)

Pozdrawiam
 Stanisław S.

tomek_27

  • Gość
[Matrix] Niedogrzane wnętrze przy -10 na zewnątrz
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudzień 2012, 23:52:40 »
Miałem podobną sytuację w modelu pony.Okazało się,że jest zapowietrzony układ chłodzenia tzn.brakowało trochę płynu chłodzącego.W efekcie ogrzewanie było jedynie na wyższych obrotach silnika.A to dlatego,że zawsze sprawdzałem poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym i tam było OK.,a w chłodnicy powoli ubywało.Po tym doświadczeniu sprawdzałem płyn i w razie potrzeby dolewałem bezpośrednio do chłodnicy.

stanley84pl

  • Gość
[Matrix] Niedogrzane wnętrze przy -10 na zewnątrz
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Grudzień 2012, 20:44:52 »
Witaj

Ta sama akcja sprawdzałem tylko w zbiorniczku , ale pomimo tego ze dolewam dalej układ sie zapowietrza , być może wina uszczelki pod głowicą, jak długo trwało odpowietrzanie ??

Wesołych Świąt
Panowie i Panie ;)

tomek_27

  • Gość
[Matrix] Niedogrzane wnętrze przy -10 na zewnątrz
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2012, 20:53:53 »
Wystarczyło dolać płyn do prawidłowego stanu i wszystko.Nie prowadziłem żadnej operacji mającej na celu odpowietrzenie układu.