Autor Wątek: [Tucson] ćwierkanie z silnika  (Przeczytany 9958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dstasiu

  • Gość
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« dnia: 21 Grudzień 2012, 20:24:59 »
Witam
jakies pół roku temu wymieniałem rozrząd,po wymianie troche sie docierał ale bylo ok. Teraz przy tej pogodzie jakieś 3 tygodnie temu zaczęło mi coś ćwierkać w silniku, i to niekoniecznie przy zimnym  zaczyna ćwierkać po rozgrzaniu. Wymieniłem pasek klinowy 1 dzień było dobrze ale przy -5 stopniach po rozgrzaniu ćwierka nie miłosiernie przy obracajacym się padku równomiernie . Wydaje mi się ze to z tej przedniej górnej rolki na której jest pasek. Co to może być dziekuje za pomoc.
Poniżej link z nagraniem
http://w251.wrzuta.pl/film/8WtwOC1DvFq/mov_0487

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Grudzień 2012, 10:51:29 »
Nie wiem co było docierane po wymianie rozrządu, no ale pomińmy to.
Niestety nie ładuje mi sie filmik, ale po tym co opisujesz to raczej któraś z rolek, a konkretniej ich łożysko szumi/ćwierka.. Różnie sie to objawia
W prostszych silnikach zdejmowało sie po kolei paski PK i obserwowało czy jeszcze piszczy czy już przestało.

Także raczej nic niepokojącego sie nie dzieje ;)
Chyba że nie masz pewności co do wymienionego rozrządu i 'ćwierka' któraś z rolek rozrządu. Pompa wody została wymieniona?

y4r3k

  • Gość
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Grudzień 2012, 10:54:25 »
Niestety nie wiem co to (pewnie zaprowadziłbym do mechanika aby skontrolował rozrząd), natomiast chciałbym zadać przy okazji pytanie ile kosztował rozrząd ? Tam nie trzeba się martwić pompą wody ponieważ chodzi na innym pasku ?

dstasiu

  • Gość
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Grudzień 2012, 11:21:00 »
witam
pompy wody nie wymienili ponieważ ponć  wymienia sie ją co druga wymiane paska. Pompa chodzi na pasku wieloklinowym ponoć. W którym miejscu silnika jest pompa bo moze rzeczywiscie to rolka od pompy tak ćwierka. Dodam jeszcze ze zapaliła mi się kontrolka check engine ta pomarańczowa silnika. Po restarcie troche btło dobrze ale znowu się zapaliła.
Rozrząd robiłem u dobrego mechanika ogólnie 150 za robotę i 200 za materiały.
Najlepsze jest to ze zaczyna cwierkac na rozgrzanym silniku przy temp minusowej
dzieki za sugestie

[ Dodano: 2012-12-22, 11:58 ]
dodam ze po nocy w garażu na zimnym silniku po prostu słychac jakby cos sie obracalo z oporem a po rozgrzaniu zaczyna ćwierkać

wald

  • Gość
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Grudzień 2012, 12:00:08 »
Nie wiem co można z rozrządu kupić za 200zł, chyba pasek. wg mnie ten odgłos daje rolka. Mam to samo przy mondeo od momentu wymiany, kolega też bo kupiliśmy dwa takie same zestawy. Jaka cena taka jakość.

dstasiu

  • Gość
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Grudzień 2012, 15:05:33 »
Panowie na zimnym silniku hałasuje na ciepłym zaczyna ćwierkac , wydaje mi sie ze to ta rolka na wierzchu chyba to jest od klimatyzacji , czy wymienia się tylko tą rolkę czy cos innego

NieAmator

  • Gość
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Grudzień 2012, 22:32:44 »
od klimatyzacji? Załącza się klima? może ćwierkac sprzęgiełko sprężarki klimy

dstasiu

  • Gość
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Grudzień 2012, 23:01:48 »
właśnie sobie uświadomiłem że to rolaka od pompy wspomagania bo ta pompa jest połączona węzykami ze zbiorniczkiem płynu od wspomagania. na zimnym silniku poprostu słychac jakby tarcie z tej rolki co się obraca pasek wieloklinowy na pompie a po rozgrzaniu zaczyna ćwierkać . czy da rade wymienic samą rolkę czy moze naci,ągnąć pasek dzieki za pomoc

NieAmator

  • Gość
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Grudzień 2012, 08:11:02 »
wymiana paska jakiś płyn na niego siada. Paska się nie naciąga tylko kupuje nowy to nie te czasy chyba że to taki dźwięk to padnięta pompa

dstasiu

  • Gość
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Grudzień 2012, 09:30:05 »
nietety po sprwdzeniu pasek dobrze naciągnięty, a dziś po nocy jak zacząłem kręcić kierownicą to popiskiwało, a jak skreciłem na maxa do oporu to cały czas piszczało bardzo głośno - czy to koniec pompy czy tylko tej rolki / łożyska

Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień 2012, 12:25:56 »
Sprawdź poziom płynu w zbiorniku od pompy wspomagania - może sucho jest i pompa nie ma na czym pracować.

dstasiu

  • Gość
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Grudzień 2012, 20:09:12 »
płyn ok. jak  skręce do oporu to pisk paska i pompa staje w miejscu. dzis rano jak odpaliłem to przy kręceniu i prawie przy końcu jakby lekko sie przycieła i jakbym po zębatce kręcił kierownicą ? moze to wadliwy pasek?

NieAmator

  • Gość
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Grudzień 2012, 23:20:07 »
zmień pasek kup dobry pasek nie jakiś dalco bo zaraz będzie piszczał

dstasiu

  • Gość
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Styczeń 2013, 16:34:13 »
A wiec powodem piszczenia okazał sie badziewny pasek zA 30 ZŁ kupiłem za 100 i jest ok , i jeszcze lekko ćwierkała rolka od klimatyzacji

bartekzg

  • Gość
[Tucson] ćwierkanie z silnika
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Styczeń 2013, 17:46:09 »
Cytat: "dstasiu"
A wiec powodem piszczenia okazał sie badziewny pasek zA 30 ZŁ kupiłem za 100 i jest ok , i jeszcze lekko ćwierkała rolka od klimatyzacji


w tym przypadku sprawdziła się opinia - co tanie to drogie!