Autor Wątek: [i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.  (Przeczytany 66872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Styczeń 2013, 17:29:15 »
Cytat: "i40"
Cytat: "Alonzo_"

Czy ktoś z kolegów ma wiedzę czy można wyłączyć te melodyjkę przy odpalaniu/gaszeniu?


Można, w ustawieniach "User Settings - Stop & Edit Settings"
http://www.myhyundai.ie/HyundaiEuropePwp/implementations/IE/includes/OwnersManuals/i40.pdf

str. 143 i 145

;-)


Dla mnie żółty kartonik za lenistwo.
Dla Ciebie duży plusik za pomoc. Dziękuję

"Welcome song - OFF " :mrgreen:

[ Dodano: 2013-01-09, 15:16 ]
Czy ktoś z kolegów robił już przegląd pierwszy olejowy? Jaki koszt tego u was?

Szrama

  • Gość
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Styczeń 2013, 22:58:16 »
mr.? kilka razy zdażyło mi się bliźniaczym autem, czyli KIA Optimą robić trasę z Elbląga do Starachowic, czyli ok 430 km i spalanie w trasie przy manualnej skrzyni biegów nigdy nie przekroczyło mi 6,5 L/100 km. Jazda z jedną osobą na pokłądzie, włączoną klimatyzacją, raczej dynamiczna, ale z głową (hamowaniem silnikiem na dojazdach do kolumn samochodów, świateł itd.), a nie non stop gaz-hamulec (raz nawet udało mi się zejść poniżej 5h, wyjazd wcześnie rano). Po chipie V-techa (156 KM, 379 Nm) spalanie o ok 0,5 litra na 100 km mniejsze.

Co do spalania w mieście się nie wypowiem, nigdy nie sprawdzałem, ze względu na rotację kierowców oraz liczbę aut służbowych, ale jak dla mnie Twoje spalanie jest za wysokie.

Suszek

  • Gość
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Styczeń 2013, 09:44:37 »
Witam,
Przejechałem i40 25 000 km.
Odnośnie spalania:
- z boxem V-tech - spalanie około 6 L. Komputer pokazuje z reguły około 5,5/100
- bez boxa - spalanie o litr większe. Komputer pokazauje 7,0/100

Co do reszty to lista upierdliwych usterek:
- odstajacy reling w srodkowej czesci dachu ( naprawione)
- AFLS - nie dziala (ASO zamówiło światła)
- łuszcząca sie kierownica ( ASO obszyło na nowo - nie wymieniana)
- trzeszczenie w prawej czesci kokpitu
- puscił szew na fotelu ( ASO ma zawiezc do tapicera)
- biegi faktycznie na zimnym silnik haczą
-

Auto jest wygodne, funkcjonalne i ładne. Jak poprawią choroby wieku dziecego bedzie idealne :-))

NieAmator

  • Gość
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Styczeń 2013, 10:32:13 »
Wyniki są bardzo indywidualne na trasie Kielce Wrocław Elantrą 2.0 Crdi Ze spalaniem zszedłem do 5,2 a to dość ciężki klocek tata na tej samej trasie co ma 30 lat prawo jazdy zszedł do 5,5 on się ślimaczył ja raczej nie wyprzedzałem płynnie ale nie hamowałem hamulcem tylko silnikiem i różnica jest i tak sądzę że i40 przy bmw e60 pali mało bo bmw z manualem i skrzynią szóstka na trasie zszedłem do 7 litrów z trudem. podkreślam skrzynia 6tka nie automat. A u Cieie miasto jeszcze jak krótkie odcinki zimno jest automat to sądze że auto o takiej masie i takim motorku jak najbardziej ma prawo tyle spalić mam teraz lantre j2 1.6  i trasa to 7,5 litra miałem coupe 2.0 trasa Kielce Gdańsk Gdańsk Kielce zrobiłem w jedną dobę i cisnąłem gdzie się dało i ile włączona klima i spalanie też ok 7,5 nie zawsze auto o mniejszym silniku będzie mniej paliło to taki dziwny polski mit bo przecież takie pojemniejsze 2.0 nie musi dostać większego buta żeby rozbujać pojazd

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Styczeń 2013, 13:45:16 »
Pytanie.
Czy ktoś z kolegów wymieniał te ori hankooki na coś innego - cichszego?
U mnie wyraźnie słychać szum od tych opon. Na wiosnę chcę zmienić na 17-tki i na cichsze gumy bo różnica może być wg mnie spora.

Offline mr.?

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Styczeń 2013, 14:53:44 »
Cytat: "Alonzo_"
Pytanie.
Czy ktoś z kolegów wymieniał te ori hankooki na coś innego - cichszego?
U mnie wyraźnie słychać szum od tych opon. Na wiosnę chcę zmienić na 17-tki i na cichsze gumy bo różnica może być wg mnie spora.


Na Hankookach jeździłem dość krótko, ale specjalnego szumu nie słyszałem. Na wiosnę wrzucam jest z powrotem, więc przysłucham się bacznie :)

Obecnie mam zimowe 17-tki Nokiany i muszę przyznać, że są bardzo ciche. Jestem bardzo z nich zadowolony.

[ Dodano: 2013-01-14, 14:56 ]
Kolejne spalanie na BP Ultimate:

1. 561 miasto + 271 trasa = 832 ---> średnie 8,0l na 100km.

Wyłącznie automatycznego klimatyzacji (a raczej nawiewu) nie wpłynęło na spalanie.

Teraz zalałem Vervę. Zobaczymy czy będzie różnica.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Styczeń 2013, 18:41:33 »
Cytat: "mr.?"

Obecnie mam zimowe 17-tki Nokiany i muszę przyznać, że są bardzo ciche. Jestem bardzo z nich zadowolony.


Jakie nokiany masz ? WR D3?
Ja właśnie miałem teraz dylemat co wziąć i po poczytaniu tego i owego zamówiłem Uniroyale MS Plus 66 z uwagi na dobre parametry na mokrym  i satysfakcjonujące na suchym. Mokrego u mnie najwięcej średnio zimą. Ale nie wiem jak z hałasem.

Ja ostatnio mało jeździłem  ale  komp mi średnio 7-7,2 pokazuje. Mam dopiero 300 km mieszanego.

A co do hałasu od opon. Ja chyba mam z tym problem i "wszystko słyszę". Po skodzie TDI  , która od silnika hałasowała jak traktor i mnie tym dobijała, tu jest cichutko z "tej strony" to drażnią mnie inne "hałasy",  nawet te nieuciążliwe. Właśnie opony, i jakoś nie podoba mi sie trochę szum od strony tylnych drzwi- przy oknach. To nie problem ale jakoś słyszę to. Muszę gdzieś dopaść innego sedana i porównać. Tylko znajdź tu sedana jak nas tak mało jest.
Hehe kupiłem średniaka za dobre pieniądze a chciałbym żeby w tym było jak w premium za minimum 2x tyle  ;-)

Ogólnie spostrzeżenia - skrzynia z krótkimi przełożeniami fajnie nadrabia braki silnika (braki pojemności). Ale myślę, ze do jazd autostradowych >160  będzie dyskomfort. Coś za coś. Ja jeżdzę w zasadzie tylko po Polsce  i mieszcząc sie do 150 powiedzmy  max, także mi to nie przeszkadza, a za to elastyczność jest fajna.
Generalnie sam sobie się dziwie bo zawsze jestem krytyczny i szybko wynajduję "dziury w całym" ale to autko bardzo mi się podoba.
Choć czytając uwagi kolegi Suszka...oby to incydentalne było.
Tak czy siak autko jest fajne oby sie nic nie sypało i było bezawaryjne to będzie udany związek na lata :-D

Pozdrawiam

i40

  • Gość
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Styczeń 2013, 21:36:45 »
Czy koleżeństwo chipowało silnik i40 136KM w ASO?

Jeżeli chodzi o ori letnie hankooki to generalnie jestem z nich zadowolony. Nie są jakoś specjalnie głośne... Natomiast mam zimowe Uniroyale i jest totalna doopa. Głośne i b.słabej przyczepności!
Co do dynamiki >160 jest całkiem, całkiem. Silnik fajnie się wkręca do 180, powyżej jest już ciut gorzej ale do 205 do odcięcia idzie ;)
Za Q3 z TDI 2.0 177KM dzielnie "kleił" ;)

Mnie natomiast irytują te nieznośne wibracje na biegu jałowym ! Zgłaszam to przy następnym przeglądzie.
Poza tym przy ostrym dohamowywaniu lekko wibruje kierownica (zimowe gumy, wyważenie, klocki, tarcze?)

[ Dodano: 2013-01-14, 21:41 ]
Cytat: "Alonzo_"


[ Dodano: 2013-01-09, 15:16 ]
Czy ktoś z kolegów robił już przegląd pierwszy olejowy? Jaki koszt tego u was?

Robiłem latem tzw. mały przegląd w ASO na Bielanach i wyszło łącznie ca. 1000 PLN.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Styczeń 2013, 21:52:09 »
Cytat: "i40"

Jeżeli chodzi o ori letnie hankooki to generalnie jestem z nich zadowolony. Nie są jakoś specjalnie głośne... Natomiast mam zimowe Uniroyale i jest totalna doopa. Głośne i b.słabej przyczepności!


To mnie qwa pocieszyłeś  :evil:
Ten sam model - MS Plus 66   ?
Sam głupi jestem. Wiele na różnych stronach czytałem opinii i wiele właśnie jest że są ciche, inaczej że głośne praktycznie uwag nie ma. Przecież nie wszystkie opinie pisane są na portalach na zlecenie i za kasę.....
Ech założymy zobaczymy

Wibracje na jałowym...są delikatnie odczuwalne ale mi to nie przeszkadza.
Na kierownicy? Nic, pięknie, spokój przy jeździe i hamowaniu. Sądzę ze może trzeba by się przyjrzeć czemuś, może wyważyć koła wystarczy...

Dzięki za cenę przeglądu.

Pozdro

Suszek

  • Gość
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Styczeń 2013, 22:51:45 »
Ja mam założone NOKIAN WR A3. Nie ma sniegu za duzo wiec sie nie wypowiem jak sie sprawuja ale na autostradzie dają radę i nie są za głośne.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Styczeń 2013, 22:54:27 »
Jeśli wibracje występują tylko przy hamowaniu to sprawa układu hamulcowego, konkretnie obstawiam tarcze.

Suszek

  • Gość
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Styczeń 2013, 23:24:33 »
Co do wibracji - taka uroda i w moim wyczuwalne na postoju kolega ma to samo - klekot jest klekot :-)

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Styczeń 2013, 08:30:35 »
Cytat: "Suszek"
Co do wibracji - taka uroda i w moim wyczuwalne na postoju kolega ma to samo - klekot jest klekot :-)


Uważam, TTTM i z tymi delikatnymi od silnika nic sie nie zrobi. ( chyba , że ASO hyundaja wgra soft i podniesie w nim  obr jałowego o 50-100 obr /min  bo delikatne muśnięcie gazu je eliminuje na postoju i takie coś by pomogło - albo po gwarancji podjechać do tunera i niech to ogarnie ).
Testówka , którą jeździłem też to miała. Mogłoby tego nie być ,ale mi to specjalnie nie przeszkadza.
Ale wibracje podczas hamowania to inna sprawa.

Offline mr.?

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Styczeń 2013, 11:10:02 »
Cytat: "Suszek"
Ja mam założone NOKIAN WR A3. Nie ma sniegu za duzo wiec sie nie wypowiem jak sie sprawuja ale na autostradzie dają radę i nie są za głośne.


Dokładnie ten model jest u mnie. Tyle, że jeszcze moje opony mają znacznik "H" - podobno jakieś "wzmacniane". Potwierdzam odczucia "Suszka".  Są OK.

[ Dodano: 2013-01-15, 11:16 ]
Cytat: "Alonzo_"

 i jakoś nie podoba mi sie trochę szum od strony tylnych drzwi- przy oknach. To nie problem ale jakoś słyszę to.


Miałem szum w okolicach słupka przy szybie od strony pasażera z przodu. Jak byłem zgłosić AFLS w ASO to przy okazji to też zgłosiłem i poprawili. Przestało szumieć.

Szrama

  • Gość
[i40 VF] i40 - Pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Styczeń 2013, 17:52:14 »
Ja spalanie podawałem wg. komputera. Jedno jest pewne z chipem V-techa jest mniejsze, a i auto zupełnie inaczej jeździ ;)