Autor Wątek: Wymiana płynu chłodniczego  (Przeczytany 9119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomek02

  • Gość
Wymiana płynu chłodniczego
« dnia: 04 Styczeń 2012, 14:06:11 »
:roll: Czy ktoś z was wymieniał płyn w swoim Tucsonie?
Pytam, ponieważ zamierzam to uczynić, a nie bardzo wiem ile tego wchodzi.
Proszę o info.

Leszek_S.

  • Gość
Wymiana płynu chłodniczego
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2012, 14:23:25 »
Info z serwisu ASO w Busku-Zdroju:
Płynu chłodniczego wchodzi Ci 6,5 l w momencie gdy wymieniasz pompę wody, a przy 6 letnim samochodzie wypadałoby zrobić już rozrząd - no chyba, że był robiony po 120 tys. kompletny rozrząd z pompą wody, z paskami, z napinaczami - 980 zł + robocizna 380 zł netto....

tomek02

  • Gość
Wymiana płynu chłodniczego
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2012, 16:37:19 »
Cytat: "Leszek_S."
Info z serwisu ASO w Busku-Zdroju:
Płynu chłodniczego wchodzi Ci 6,5 l w momencie gdy wymieniasz pompę wody, a przy 6 letnim samochodzie wypadałoby zrobić już rozrząd - no chyba, że był robiony po 120 tys. kompletny rozrząd z pompą wody, z paskami, z napinaczami - 980 zł + robocizna 380 zł netto....
 


 :-o Dziękuję za podzielenie się wiedzą, ale rozrząd już mam wymieniony. Co do pompy to - wymienia się w dieslu razem z rozrządem? W innych markach wiem że nie ma takiej potrzeby.

gacus2004

  • Gość
Wymiana płynu chłodniczego
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń 2012, 17:43:59 »
Pompa w CRDi powinna być wymieniona co drugą wymianę rozrządu.Oryginalna pompa spokojnie wytrzymuje taki przebieg.Ja jednak ,jak i wiele osób wymienia przy każdej wymianie rozrządu,koszt pompy nie jest kosmiczny,ale spokój podczas długich podróży gwarantowany.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
Wymiana płynu chłodniczego
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2012, 07:45:24 »
Cytat: "gacus2004"
Pompa w CRDi powinna być wymieniona co drugą wymianę rozrządu.Oryginalna pompa spokojnie wytrzymuje taki przebieg.Ja jednak ,jak i wiele osób wymienia przy każdej wymianie rozrządu,koszt pompy nie jest kosmiczny,ale spokój podczas długich podróży gwarantowany.


Popieram. Mądre słowa. Żyję już trochę na tym świecie, i wiem jak pompa wody może "umilić" życie podczas dłuższego wyjazdu...........