Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Piszczące hamulce  (Przeczytany 5477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kam-mil

  • Gość
[i20 PB] Piszczące hamulce
« dnia: 16 Grudzień 2012, 22:08:55 »
Jak zrobiła się zimna jesień i zima to piszczą mi hamulce. Dźwięk jest taki jakby pociąg wjeżdżał na peron. Oczywiście nie tak intensywny i głośny.
Nie zawsze. Pojawia się jakby z tyłu, gdy chcę łagodnie wyhamować z 20-30km/h.
Przy gwałtownym hamowaniu tego nie słychać, przy wytracaniu z dużej prędkości też nie.
Pojawiło się 2 tygodnie przed przeglądem. Na przeglądzie zgłaszałem. Przy odbiorze kierownik zapewniał mnie, że wszystko jest w porządku, wszystko wyczyścili, itd.
Po dwóch tygodniach znów to usłyszałem.
U mnie są z tyłu bębny, podejrzewam, że w bębny nawet nie zaglądali, bo kto by zaglądał przy 17 tys. km na liczniku.
Ktoś ma pomysł co to może być?
Czy warto sobie tym głowę zawracać? Nie mam czasu jeździć do warsztatu. Tym bardziej nie mam czasu sam rozbierać bębnów hamulcowych, zwłaszcza, że pogoda zniechęca i nie mam pomysłu co to może być.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 12:59:58 przez Brt »

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Piszczące hamulce
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień 2012, 23:11:25 »
Nie rozbieraj tego bo jak wiesz z tym jest zabawy, a zabawy.
U mnie nic nie piszczy, aczkolwiek nie wiem czy cos takiego sie ze dwa razy nie zdarzylo po myciu samochodu czy cos ... głowy sobie uciac nie dam. Moze jakas woda sie dostaje i wtedy.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[i20 PB] Piszczące hamulce
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudzień 2012, 23:24:30 »
Samo piszczenie hamulców w kwestii techniczno prawnej nie jest podstawą reklamacji. Hamulce mają być skuteczne i tyle. Zawsze możesz próbować reklamować usługę tym bardziej wykonaną w ASO (ja bym tak zrobił), z tym, że jedynie od podejścia handlowego do klienta zależeć będzie czy w tej kwestii zrobią coś czy nie. Powodem piszczenia może być wiele czynników. Najczęściej współpraca ze sobą elementów ciernych lub niedostateczne oczyszczenie prowadnic klocków w jarzmie zacisku hamulcowego. Nie sądzę żeby powodem piszczenia były tylne bębny choć bywa różnie. Najczęściej takie dźwięki wydaje układ hamulcowy z przodu.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Piszczące hamulce
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2013, 17:45:44 »
W ostatnim czasie zauważyłem, ze hamulce się jakby zapiekają :/ Jak podjade pod sklep i wróce to okej, ale po nocy np. czy kilku dniach postoju odpalam samochód i chce ruszyć to słychac i czuć, że hamulce trzymaja i za chwile ostro popuszczaja. Jeszcze do końca nie oceniniłem, ale to chyba tył bardziej, choć nie wiem wlasnie. Takie cos zdarzalo sie np. przy przymrozku, albo byla odwilz, potem mróz no to tarcze złapało, przymroziło wode z odwilży na nich, a teraz nie wiem co jest. Co prawda w garazu dosc mocno przyhamowywuje, bo mam próg i żeby nie mordować sprzegla to przyspiesze, mine go i hamulec, no ale z głową. Martwi mnie to. To auto to studnia bez końca problemów.