Autor Wątek: [Getz TB] [Getz TB] Dławienie silnika i kontrolka Check  (Przeczytany 15484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Matison

  • Gość
[Getz TB] Dławienie silnika i kontrolka Check
« dnia: 16 Grudzień 2012, 21:43:58 »
Witam
Otóż w moim Gacku pojawił się dziwny problem od wczoraj.
Kiedy jechałem i przez przypadek nie zredukowałem biegu i przy 50km/h miałem na 5 biegu silnik lekko się zadławił ale od razu zredukowałem bieg ale zaczęła mi mrugać kontrolka "Check" i zauważyłem co chwile jakieś dławienia silnika.
Dojechałem do celu podróży (jakieś 1km dalej) i zacząłem patrzeć jak silnik się zachowuje i na niskich obrotach (800obr/min) silnik co chwilę zaczął się lekko krztusić było to zauważyć i na obrotomierzu jak i wyczuć w kabinie ale żadna kontrolka się nie paliła.
Dzisiaj rano jechałem autem do kościoła znowu przy rozpędzaniu się na 2 biegu auto lekko się zakrztusiło i mrugała kontrolka lecz po chwili przestała. A wieczorem gdy już wracałem do domu znowu po ruszeniu i przyspieszeniu na 2 biegu auto znowu się zakrztusiło zaczęła mrugać kontrolka "Check" i się zapaliła i tak cały czas już się pali.
Nie stwierdzam winy paliwa bo tankuje tam gdzie zawsze (Bliska lub Petrochemia Płock zawsze 95) ale myślę że na Petrochemi mogła mi się dostać woda do zbiornika bo tam pracownik sam mi zatankował paliwo i nie zakręcił porządnie kurka od wlewu a klapkę zamknął i zauważyłem to dopiero po czasie. Ale zanim zatankowałem na Bliskiej w Piątek na wieczór to całe paliwo z Petrochemi (tankowanie w Środę) praktycznie miałem spalone i nie miałem żadnych problemów.
Mam zamiar się wybrać do ASO w ramach gwarancji która mi się za miesiąc kończy .
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 18:35:22 przez Brt »

popej

  • Gość
[Getz TB] Dławienie silnika i kontrolka Check
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień 2012, 22:54:33 »
U mnie Check migał jak gubiłem zapłon, więc może faktycznie jakieś trefne paliwo. Ewentualnie posprawdzaj kable i świece.

Matison

  • Gość
[Getz TB] Dławienie silnika i kontrolka Check
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2012, 21:04:47 »
Dzisiaj rano wsiadłem do auta i nic się nie zmieniło kontrolka dalej się paliła, a auto sprawowało się bardzo dobrze nie miałem żadnych problemów, nawet nie zauważyłem żadnego spadku mocy czy ograniczenia prędkości.
Postanowiłem odłączyć akumulator na noc i sprawdzić rano co się będzie działo jak dalej będzie się kontrolka palić przejadę się do ASO.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1458
[Getz TB] Dławienie silnika i kontrolka Check
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Grudzień 2012, 23:11:33 »
Nie trzeba odpinać aku na całą noc by wykasować check. wyciąga sie bezpiecznik od ecu nawet starcza na jakieś 10min. By odczytać błąd wystarczy najtanszy kabelek na allegro za jakieś 40-50zł plus program z netu.

Matison

  • Gość
[Getz TB] Dławienie silnika i kontrolka Check
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień 2012, 01:02:34 »
Już wszystko wróciło do normy, może i nie musiałem na całą noc ale nic się nie stało ;)
Powiem że po tym resecie silnik pracuje lepiej niż wcześniej :D i widzę że przyda mu się czyszczenie złączy biegunów na aku jak i kablach xD

@robaszek127 jakbym miał laptopa mógłbym pomyśleć nad czymś takim niestety nie posiadam go i nie wiem kiedy miałbym dostęp do takiego sprzętu ale pomysł bardzo mnie zaciekawił ;)