Autor Wątek: P0421 Santa Fe 1 - Problemy z zapłonem i bląd katalizatora.  (Przeczytany 7927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szymon1879

  • Gość
P0421 Santa Fe 1 - Problemy z zapłonem i bląd katalizatora.
« dnia: 14 Grudzień 2012, 10:01:37 »
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy i mam nadzieje ze nie przeoczylem podobnego postu.

Problem dotyczy Santa Fe 1 2005 rok, 146 koni gaz + benzyna, przedni naped.
Problemy zaczely sie jezdzac na gazie, po przelaczeniu na gaz, przy obrotach do 2500 auto bardzo szarpalo, przy wyzszych obrotach problem znikal a na benzynie wcale sie nie pojawial, samochod zawiozlem do gazownika, zostaly wymienione swiece i kable, instalacja zostala ponownie ustawiona.
Mimo wykonanej pracy problem nie ustal, auto dalej szarpalo na gazie, gazownik twierdzi ze nalezy wymienic cewki zaplonowe, do tej pory tego nie zrobilem.
Od wczoraj szarpanie nasililo sie, dzieje sie to takze na benzynie, pojechalem do zaufanego mechanika aby odczytac bledy, udalo nam sie tylko jeden blad zidentyfikowac, mianowicie blad P0421 - blad zwiazany z katalizatorem.

Wydaje mi sie to dziwne, bo typowych objawow dla uszkodzonego katalizatora nie widac, nie slychac zadnego brzeczenia, auto nie stracilo mocy tylko to szarpanie.
Do niedawna jezdzilem Golfem V FSI, w tamtym aucie palily mi sie cewki regularnie a objawy byly identyczne jak w moim Hyundaiu, niestety cena cewek do Hyundaia jest znacznie wieksza niz cewki ktore byly mi potrzebne do golfa.

Dzis zamowilem cewki i mam nadzieje ze po wmontowaniu problem zniknie, tym bardziej ze w przyszlym tygodniu wybieram sie na urlop.

Czy moze ktos z was borykal sie z podobnym problemem?
Moze ktos z was zna przyczyne bledu P0421?

Za kazda informacje bede wdzieczny, pozdrawiam wszystkich!

jaclwapl

  • Gość
P0421 Santa Fe 1 - Problemy z zapłonem i bląd katalizatora.
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2012, 09:12:58 »
(...)Do niedawna jezdzilem Golfem V FSI, w tamtym aucie palily mi sie cewki regularnie a objawy byly identyczne jak w moim Hyundaiu(...)

To chyba już sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Nie napisałeś ile już przejechałeś na gazie. Bo jak dopiero co założyłeś to na 100% wina gazownika, że coś spierniczył.

Pytanie jest 1:
1. Co Ty robisz, że palą Ci się cewki? Regularnie? To albo masz ogromnego pecha albo odpalasz samochódstojące po kierownice w wodzie.... jak dla mnie to winą tego stanu rzeczy jest:
a) nie dbanie o samochód
lub
b) Twój pech - w co raczej nie wierze
lub
c) partacz GAZOWNIK! - pod warunkiem, że w tym Golfie też miałeś gaz od tego gazownika - Jeżeli tak to radzę Ci go zmienić bo jak widać jest to partacz ....
lub
d) wszystkie powyższe

Jak dla mnie to opcja c) lub ewentualnie d) jest najpoprawniejsza

szymon1879

  • Gość
P0421 Santa Fe 1 - Problemy z zapłonem i bląd katalizatora.
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudzień 2012, 09:36:55 »
Witam, dzieki za odpowiedz, wiec tak... gaz jest w Santa Fe od roku 2006, czyli rok po pierwszej rejestracji zostal zalozony, auto mam od dwoch miesiecy, wymienilem swiece, kable i rozrzad, oczywiscie filtry i olej tez.

Golf nie byl w gazie, dlaczego palily sie tam cewki nadal nie wiem, rozmawialem o tym z wielkoma mechanikami bo wydawalo mi sie dziwne ze raz do roku musialem wymieniac cewki, odpowiedz jaka dostalem to "choroba VW"

mam pecha i to niesamowitego pecha, wydaje mi sie ze o auta dbam, regularnie sprawdzam olej i stan techniczny, moze sie myle ale nie wydaje mi sie zeby problem z cewkami byl spowodowany zlym uzytkowaniem albo tak jak napisales nie dbaniem o auto, nie wiem co moglbym robic inaczej zeby tego uniknac, za podpowiedz bede wdzieczny.
pozdrawiam

jaclwapl

  • Gość
P0421 Santa Fe 1 - Problemy z zapłonem i bląd katalizatora.
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudzień 2012, 10:01:58 »
Dla cewek zabójcza jest wilgoć... może w tym jest problem?