Autor Wątek: [Santa Fe SM] Check engine  (Przeczytany 4518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dibo1

  • Gość
[Santa Fe SM] Check engine
« dnia: 14 Grudzień 2012, 09:22:49 »
Dzień dobry!
Nie wiem co się dzieje w moim autku,ale co jakiś czas świeci mi się wspomniana w tytule lampka i po jakimś czasie (ok.2dni)samoczynnie gaśnie.Nie pomaga  gdy się świeci odłączanie akumulatora,niby silnik odpala i pracuje prawidłowo tzn.nie odczuwam spadku mocy ,przyśpieszenie jest ok. i tylko ta wkurzająca lampka która się świeci i nie wiadomo kiedy gaśnie.Trzeba by podpiąć pod komputer ale to wydatek minimum 50zł - a może ktoś z Forumowiczów z terenu Sosnowca i okolic posiada interfejsa i mógł by mi pomóc?.Pozdrawiam Mirek

edit: tytuł .tekla

kulajarek

  • Gość
[Santa Fe SM] Check engine
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień 2012, 22:51:17 »
Witam, przyłączam się do tematu bo też mam ten problem w SF 2,4 z LPG.
Od czego zacząć sprawdzanie?

NieAmator

  • Gość
[Santa Fe SM] Check engine
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudzień 2012, 07:55:47 »
Takie oszczędzanie nic nie da. Sam zakup interface koszt niewielki a komputer nie wiele pomoże bo ten błąd musi zobaczyć w chwili zapalenia się CHECK a kulajarek, czy CHECK nie świeci Ci na gazie?

kulajarek

  • Gość
[Santa Fe SM] Check engine
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Grudzień 2012, 14:28:12 »
Witam ponownie,
właśnie świeci się na gazie, zapala się w czasie jazdy przy różnych prędkościach, świeci się kilka dni i albo w czasie jazdy albo podczas odpalenia gaśnie. Po podłączeniu do kompa pokazuje "zbyt bogata mieszanka i błąd sondy lambda".
Gaziarze próbowali regulować ale nic to nie dało. Założyłem też emulator sondy lambda, dostępny na allegro i ponoć pomocny w takich sytuacjach ale bez efektu.
zastanawiam się jak ten problem ugryźć i od czego zacząć aby nie wydać masy kasy i nie wymienić połowy samochodu. Może ktoś wygrał już walkę z tm problemem?
doda, ze instalacja ma ok. roku i jest to stag 300+.
Pozdrawiam i czekam na porady.

zeeb

  • Gość
[Santa Fe SM] Check engine
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Grudzień 2012, 15:12:22 »
Poczytaj jakieś fora poświęcone istalacjom gazowym, możliwe ze taki sam problem występuje niezależnie od marki i sposób poradzenia sobie z tym będzie taki sam dla wszystkich...