Autor Wątek: [Atos] [Atos] Problem z ustawieniem aparatu zapłonowego  (Przeczytany 7968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomyKrK

  • Gość
[Atos] Problem z ustawieniem aparatu zapłonowego
« dnia: 12 Grudzień 2012, 00:45:22 »
Witam.

Wymienilem w swoim autku kopolke, aparat zaplonowy, swiece i cewke problem w tym ze silnik nadal nie rowno chodzi, jest slaby. Chcialem zapytac czy ktos moglby mi podpowiedziec gdzie szukac znakow do ustawienia zaplonu tyle ze nie od strony aparatu lecz kola pasowego. Sam probowalem je znalezc ale niestety nie widze :( bede wdzieczny za popowiedz :) prosze o pomoc i z gory dziekuje :)
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:32:30 przez Brt »

Offline marekityle

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Atos] Problem z ustawieniem aparatu zapłonowego
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2012, 12:38:52 »
Jak jest tak jak w Getzie to pod pokrywą paska rozrządu.

Franc

  • Gość
[Atos] Problem z ustawieniem aparatu zapłonowego
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2012, 23:03:38 »
Poluzuj śrubę mocującą aparat,odpal auto i przekręcaj powoli aparatem aż obroty się ustabilizują,Warunek,przewody muszą być wpięte w odpowiedniej kolejność na świecach.Bo to też ma wpływ.

[ Dodano: 2012-12-12, 23:06 ]
Człowieku co mają znaki rozrządu do zapłonu???Poczytaj trochę i nie pieprz głupot bo chłopak zrobił dobrą robotę i troszku zgubił się.To tak jakbyś kazał mu zajrzeć do traktora stojącego obok. :evil:

TomyKrK

  • Gość
[Atos] Problem z ustawieniem aparatu zapłonowego
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudzień 2012, 20:59:49 »
Cytat: "Franc"
Poluzuj śrubę mocującą aparat,odpal auto i przekręcaj powoli aparatem aż obroty się ustabilizują,Warunek,przewody muszą być wpięte w odpowiedniej kolejność na świecach.Bo to też ma wpływ.

[ Dodano: 2012-12-12, 23:06 ]
Człowieku co mają znaki rozrządu do zapłonu???Poczytaj trochę i nie pieprz głupot bo chłopak zrobił dobrą robotę i troszku zgubił się.To tak jakbyś kazał mu zajrzeć do traktora stojącego obok. :evil:


Dzieki wielkie za podpowiedz ale krecenie aparatem nie dalo efektu kable sa w odpowiedzniej kolejnosci sprawdzalem to kilka razy chociaz ich dlugosc nie pozwala inaczej ich wpiac  :-P ale z tego co wiem po drogiej stronie silnika niz aparat pod pokrywa kola pasowego tez powinny byc jakies znaki sluzace do regulacji zaplonu byc moze sie myle gdyz jestem tylko domoroslym mechanikiem :) bylbym wdzieczny za inne podpowidzi Pozdrawiam

Franc

  • Gość
[Atos] Problem z ustawieniem aparatu zapłonowego
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudzień 2012, 22:06:34 »
Nie ma tam znaków do zapłonu 100% pewny jestem.Może w złej kolejności wpiąłeś do aparatu te przewody.Aha a czy jak wymieniłeś aparat to założyłeś w nim sprężynkę???Dociska ona środkowy pin do palca rozdzielacza.Jak możesz to zadzwoń jutro pomyślę jeszcze nad tym.Inna sprawa to wykręć świece,sprawdź czy któraś jest okopcona.Czy kabel do cewki dobrze wpięty koło kolektora ssącego.Serio ten samochód mnie niczym nie zaskoczy są tylko różne objawy.Zadzwoń do mnie jak będziesz miał chwilę tylko najlepiej jakby dało radę żebym usłyszał jak on chodzi.Najpierw sprawdź to co napisałem.

kalaruch

  • Gość
[Atos] Problem z ustawieniem aparatu zapłonowego
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Wrzesień 2013, 20:10:43 »
Też mam Ato(MO)sa, problem chyba ten sam. Rano po prostu nie odpalił, rozrusznik kręcił ale silnik nie łapał. Potem po południu zaskoczył i wieczorem pojechałem do pracy. Oczyściłem świece, sprawdziłem po - zaskoczył. Ale rano znów to samo...rzężenie, rozrusznik kręci i zero reakcji. Pompka paliwa słychać że chodzi, czuć benzynkę w powietrzu. Dziś zaholowany do warsztatu...zobaczymy czy to immo mi psuje szyki.

R4ZOR

  • Gość
Re: [Atos] Problem z ustawieniem aparatu zapłonowego
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Wrzesień 2013, 22:20:12 »
Cytat: "TomyKrK"
Witam.  silnik nadal nie rowno chodzi, jest slaby.

 Sonda sprawna? jeżeli nie równo chodzi sprawca może byc sonda, jeżeli jest słaby może wina przestawionego rozrządu .Nie byłes ostatnimi czasy u mechaniora na wymianie rozrządu?

lukasret

  • Gość
gdzie kupić aparat zapłonowy ??
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Styczeń 2015, 17:04:32 »
Witam okazało się, że po raz drugi padł mi aparat zapłonowy w hyundai atos prime rok 2000 szukam w necie ale nie mogę znaleźć gdzie mogę go kupić i jaką mniej więcej kwotę musiałbym zainwestować.