Autor Wątek: problem z wiązką elektryczną, co poradzicie, gdzie to znaleź  (Przeczytany 4625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcinkrakwoj

  • Gość
Witajcie!
ano sprawa wygląda tak: Jadąc na łańcuchach w sobotę łąńcuch na przednim kole się rozwalił, przebił nadkole i dosłownie rozciął tą wiązkę która tam idzie, auto zgasło, zero reakcji zepchnąłem na mały parking pod kościołem i tak stoi.
po książce serwisowej doszedłem do tego, że wiązka jest rozcięta pomiędzy skrzynką bezpieczników w komorze silnika a skrzynką bezpieczników w aucie.
wyszukuje po wszystkich możliwych frazach na allegro i nic.
1. jak to się nazywa "specjalistycznie", może źle wyszukuje?, czy z obydwu stron jest to zakończone jakimś wtykiem, czy trzeba lutować przy bezpiecznikach?...
2. co z tym fantem zrobić, auto stoi ponad kilometr od domu, z dala od wszelkich mechaników, zjechanie na luzie odpada, tak samo jak hol z uwagi na warunki pogodowe, śnieg na drodze, a potem 100 metrów podjazdu do góry. i nie tylko. jestem więc zdany sam na siebie.
myślałem o podłączeniu na szybko (zwarciu ich ze sobą i zaklejeniu taśmą), taka opcja wystarczy na kilometr? gdzie znajdę schemat, wiem że śą tak bodajże dwa czy więcej czerwonych, czarny chyba itd.nie chce źle zetknąć. czy jest opcja- ponieważ jest ich tam pewnie z dziesięć, a będę to robił przy pewnie -10 stopniach na "niepewnym terenie" (gdyż z nerwów zatrzasnąłem w środku jeszcze kluczyki i muszę się dostać przez bagażnik, więc wiadomo jak to dla obcych będzie wyglądało) zwarcia ze sobą tylko części kabli, by auto odpaliło? ten kilometr pokonam bez świateł itd, byleby odpalił, przejechał kilometr, a potem może se stać pod domem.

jeżeli jest opcja, proszę o jakiś schemat, które kable muszę połączyć, a jak muszę wszystkie to co do czego (wiadomo że kolorami no ale jest ich tam kilka w tych samych kolorach)
p.s: jezeli mimo wszystko nie muszę wszystkich łączyć, to proszę o opisanie jeszcze czy któryś odpowaida za zapalniczkę, prawdopodobnie będę musiał pompką aku 12v napompować koło.
pozdrawiam!

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
problem z wiązką elektryczną, co poradzicie, gdzie to znaleźć?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2012, 15:53:41 »
Download/shop manual na samym końcu są schematy wiązek elektrycznych.

marcinkrakwoj

  • Gość
problem z wiązką elektryczną, co poradzicie, gdzie to znaleźć?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2013, 16:44:18 »
witajcie!
moja historia rozwinęła się tak:
po tygodniu od tego zdarzenia połączyłem kable, naładowałem aku i wróciłem na skreconych kablach do domu.
auto stało tak tydzień, po czym kilka dni przed świetami próbowałem je odpalić. w między czasie ściagnałem z jednego, dwóch kabli izolację. tak jak mówiłem próbowałem go odpalić, ładowałem akumulator i bez skutku. Raz tylko była chwilowa reakcja ale w tym czasie słyszałem dziwne brzęczenie, cykanie. Gdzieś w okolicach stacyjki. Auto tak zostało z odprutymi kablami, wyciągniętym aku, po świętach wyjąłem całą wiązkę, polutowałem ją, pozabezpieczałem taśmą izolacyjną i dzisiaj zamontowałem. Wszystko wygląda, że jest ok ale po prostu kompletnie brak reakcji ze strony auta (elektryka cała nie działa), nawet nie trzeba przekręcać kluczyka, gdy zakładam  plusową klemę na akumulator nie strzelają iskierki natomiast na prostowniku taka reakcja jest. Co to może być, jakiś przekaźnik, a może przez ten tydzień feralny z powodu opadów nastąpiło jakieś zwarcie i wykończyło akumulator (z tym, że jestem prawie pewien, że wtedy była odłączona klema plusowa). Proszę o jakieś wskazówki.  pozdro :)

Panterka

  • Gość
problem z wiązką elektryczną, co poradzicie, gdzie to znaleźć?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Styczeń 2013, 13:17:01 »
witam. Rowniez mam problem z elektryka w kucu wiec wrzuce tu celem nie robienia nowego tematu. A wiec jest tak znaomy wstawial radio do niego nowe pod moja nieobecnosc i podpial dwa kabelki od radyja ktore byly chyba + i pod stacyjke pod jeden kabel + z oryginalnej wiazki i problem jest taki. Wywalilo bezpiecznik ktory odpowiada za oswietlenie deski rozdzielczej oraz swiatla postojowe od strony kierowcy chyba przod/tyl (10A). Po wymianie bezpiecznika w kabinie wywalilo bezpiecznik pod maska ktory odpowiada za wszystkie swiatla zewnatrz wozu:D i teraz jezdze bez oswietlenia deski i postojowek bo caly czas wywala ten pod maska a z dwojga zlego wole nie miec deski i postojowek z jednej manki niz wogole swiatel zewnatrz. Mam chwile czasu teraz wiec jakby ktos cos podpowiedzial to bym sie za to wzial. Pozdrawiam.