Autor Wątek: [ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?  (Przeczytany 34528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gabriel

  • Gość
[ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
« dnia: 07 Grudzień 2012, 14:19:16 »
Witam Was
Chciałem sobie wymienić żarówki w moim IX-ie na jakieś lepsze ale nie wiem co wybrać :-(  Byłem w salonie ale gość powiedział że on się na tym nie zna i co ciekawe
pracownik serwisu nie wie jakie są montowane żarówki w ix-ach a temat halogenów to wogóle czarna magia dla niego.
Ma ktoś z Was jakieś propozycje?

Ed. Pytajniki. Jeden na końcu zdania jest wystarczający (; tekla

Azool

  • Gość
[ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień 2012, 22:37:58 »
Swego czasu też się zainteresowałem tematem żarówek. Jeżeli zależy Ci na widoczności to proponuje zwyczajne H7 - dobre i tanie są philipsy premium +30%. Jeżeli natomiast chcesz pozorować obecność xenonów możesz się zaopatrzyć w tego typu żarówki, należy przy tym unikać tanich marketowych propozycji. Jednak wszyscy narzekają że szybko kończą żywot a nie są tanie, oraz w nocy jak jest jezdnia mokra to jest kiepska widoczność.
W halogenach są h880.

Gabriel

  • Gość
[ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2012, 20:08:47 »
H7 to jest do soczewek czy do drogowych???
Dziś oglądalem Philipsy Ultra Blue Vision Xenon Efect ponoc dobre

konik6k

  • Gość
[ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2012, 22:58:28 »
kup OSRAM COOL BLUE dobra żarówka i w miarę dobrze świeci ;)

Azool

  • Gość
[ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudzień 2012, 23:18:34 »
Cytat: "Gabriel"
H7 to jest do soczewek czy do drogowych???


Zarówno mijania jak i drogowe to H7.

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudzień 2013, 22:34:21 »
12 Lipca 2013 kupiłem i zainstalowałem wielokrotnie polecane na różnych forach żarówki OSRAM H7 NIGHT BREAKER - PLUS .

Dzisiaj, tj. 27 grudnia 2013 przepaliła mi się pierwsza żarówka z w/w wymienionych.
Wcześniej jeździłem ponad rok na fabrycznych które się nie przepaliły i służyły po wymianie na Osramy jako zapasowe.

Kolejne będą pewnie jakieś Osram ULTRA LIFE, bo nie widzę zbytnio różnicy w oświetleniu drogi między chwalonymi NIGHT BREAKER a standardowymi.

e-daniel

  • Gość
[ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Grudzień 2013, 21:20:25 »
A to dziwne bo ja również od nowości miałem Osram i niezbyt byłem zadowolony, więc zakupiłem Osram Night Breaker plus 90%. Różnica kolosalna. Szkoda że nie zachowałem zdjęcia ale jak się dobrze poszuka to w sieci są takowe dla porównania.  Krótko po zakupie ukazały się w sprzedaży nowe Osram Night Breaker Unlimited 110% i również je zakupiłem z ciekawości.  Wg mojej oceny NBU nie oferują juz takiego skoku jak poprzednie ale wyraźnie widać, że dają jeszcze więcej światła.  Podobno barwa NBU miała być zbliżona do 4000K, czyli jak ksenony wielu producentów na pierwszy montaż, ale moim zdaniem mimo iż bardzo białe w porównaniu ze standardowymi to do barwy ksenonów troszkę brakuje.
Jedne i drugie z serii Night Breaker oświetlają drogę w moim przekonaniu w stopniu zadawalajacym, więc szczerze polecam.

B.Wojcieszak

  • Gość
[ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudzień 2013, 22:39:53 »
A patrzyliście na te Bosch Xenon Silver ?

wieloryb7

  • Gość
[ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień 2013, 23:38:06 »
Cytat: "Slay75"
Dzisiaj, tj. 27 grudnia 2013 przepaliła mi się pierwsza żarówka z w/w wymienionych.
Wcześniej jeździłem ponad rok na fabrycznych które się nie przepaliły i służyły po wymianie na Osramy jako zapasowe.


Tak już niestety jest, że trwałość żarówek "wzmocnionych" a w szczególności tych z barwą świecenia zbliżoną do ksenonów jest przynajmniej trochę, a czasami drastycznie mniejsza od tych standardowych.  Jak dobrze poszukać, to znajdzie się i "standardowe" żarówki niekoniecznie za 40zł  święcące na poziomie tych "z górnej półki", a ponieważ większość ix 35 przed liftingiem jeździ bez LEDowych świadeł dziennych - wg mnie trwałość żarówek świateł mijana jest bardzo ważna.

Ciekawy artykuły na temat H7:
http://www.auto-swiat.pl/1-test-zarowek-h7-juz-wiemy-ktore-swieca-najlepiej/1

http://www.auto-swiat.pl/1-supertest-zarowek-h7-sprawdzamy-ktore-swieca-najlepiej-100

B.Wojcieszak

  • Gość
[ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Grudzień 2013, 15:40:36 »
Pytanie takie. W aucie jest jakaś ściąga w formie naklejki, w sytuacji gdy w trasie zobaczymy, że się żarówka przepaliła i trzeba by było nocą kupić na stacji?
Coś mi się kojarzy, że widziałem coś takiego, ale nie pamiętam czy to w tym aucie.

mada

  • Gość
[ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Grudzień 2013, 16:22:05 »
Wymienić wszystko na ledy i po problemie ewentualnie dorzucić xenony? :mrgreen:

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
Czy wymienialiscie już żarówki swiateł mijania ?
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Wrzesień 2016, 08:30:58 »
Witam proszę o odpowiedź jakie konkretnie mamy żarówki w światłach mijania/drogowych .       W instrukcji podane są tylko moce bez określenia czy jest H 1 czy H 7 no i jeszcze podpowie jak je wyjąć z oprawy po rozłączeniu z kostką.

mada

  • Gość
[ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Wrzesień 2016, 11:28:56 »
Załóż HID XENONY i masz spokój na dłuższy czas ;-)   ;-)  :lol:  :lol:  :lol:
Zależy jakie masz lampy jak po lifcie to jest jedna H7  a jak przed liftem  to masz dwie h7.
Jedną do długich jedną do krótkich.
Po rozłączeniu kostki ściągasz sprężynkę blokującą nasadę żarówki i delikatnie ją wyciągasz i cała filozofia.
Albo obejrzyj  film na znanym portalu filmowym gdzie jest pokazane  jak to zrobić. :roll:  :lol:  :lol:

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
[ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Wrzesień 2016, 11:53:58 »
 

Dodano: 2016-09-25, 11:54
Serdecznie dziękuję za odpowiedź auto jest po lifcie a żarówka jest jedno włóknowa niestety po odpięciu kostki brak jakiejkolwiek sprężynki czy też drucika o którym jest wzmianka w instrukcji wygląda to tak jak by żarówka była zintegrowana z wtyczką .
Pozdrawiam

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Wrzesień 2016, 13:30:09 »
Temat o żarówkach w ix35 już istnieje funkcja szukaj też.

Żarówka jest typu HIR2 oryginał 18647-55002L to Philips 9012LLC1.